Belçika'dan Sonra Hollanda: 'Türkiye Usulü Düğün Konvoyuna' Binlerce Euro Ceza Kesildi

 > 
92PAYLAŞIM

Belçika'da tartışmalara neden olan ve yargıya intikal eden "Türkiye usulü düğün konvoyu" Hollanda'nın Lahey kentinde de şikayet konusu oldu. Polis, onlarca araçtan oluşan Türkiye kökenli çiftin düğün konvoyuna, değişik suçlardan binlerce euro trafik cezası kesti.

BBC Türkçe'den Yusuf Özkan'ın haberine göre, Hollanda'nın en sakin kentlerinden biri olarak bilinen Lahey'deki Willem Witsenplein civarında oturanlar, pazar sabahına korna sesleriyle başladılar. 

Polisi arayan bir çok vatandaş; gürültü, trafik ihlali, pencereden sarkma ve gereksiz yere sol şeridi ihlal etme gibi şikayetlerde bulundu.

Belçika'da yapılan Türk usulü düğünde konvoydakiler emniyet şeridini kapatma gerekçesiyle mahkemelik olmuştu.

Belçika'da Türk Konvoyu Mahkemelik Oldu: 'Parti Yapmak İstiyorsanız Kafanıza Kova Geçirebilirsiniz Ama Bunu Yapamazsınız' - onedio.com
Belçika'da Türk Konvoyu Mahkemelik Oldu: 'Parti Yapmak İstiyorsanız Kafanıza Kova Geçirebilirsiniz Ama Bunu Yapamazsınız' - onedio.com

Polis konvoydaki bütün araçlara binlerce euro ceza yazdı.

Cezaların kesildiği düğün konvoyu

Gelin arabası ve konvoydaki araçlar, polis ekipleri tarafından Wassenaar kasabası yakınlarında durduruldu. En az 15 araçtan oluşan konvoydaki bürün sürücülere, farklı suçlardan ayrı ayrı ceza kesildi.

Polis her sürücüye hem kırmızı ışıkta geçme hem de gereksiz yere sol şerit ihlali, zorunlu olmadığı halde korna çalma ve dörtlüleri yakma gibi suçlardan ayrı ayrı ceza yazdı.

'Düğünleri anlayışla karşılıyoruz ama trafik kurallarına uyulmalı'

Olayla ilgili açıklama yapan Lahey polisi, insanların mutlu günlerinde güzel düğün fotoğrafı ve anısı elde etme çabalarını anlayışla karşıladıklarını belirterek, "Ama bunu yaparken de trafik kurallarına uyulması gerektiğini unutmayın" dedi.

Yerel medyaya olay hakkında, oldukça masraflı olan düğünün kesilen cezalar nedeniyle daha da pahalıya geldiği yorumunu yaptı.

Hollanda'da, kırmızı ışıkta geçmenin cezası 230 euro. Öndeki aracı yakından takip etmek 280 euro, gereksiz yere sol şeridi ihlal etmek 140 euro, sağdan sollamak 230 euro, yayalara engel olmak 370, karşıdan helen araca yol vermemek de 270 euro cezaya tabii.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir