Bazı Erkekler Farkında Olmasa da Bu 9 Olay Kadınların Cinsellikten Soğumasına Sebep Oluyor

1PAYLAŞIM

Kadınları cinsellikten uzaklaştıran birçok sebep var. Bunların bazıları psikolojik, bazıları fizyolojik. Bazıları ise tamamen partnerden kaynaklı! İşte kadınların cinsellikten soğumalarına sebep olan nedenler...

Sebepli sebepsiz kullanılan ilaçların hormonlar ve duygular üzerinde etkisi büyük!

Bunların başında antidepresanlar ve doğum kontrol hapları geliyor. Hatta bazı kişilerde tansiyon ve alerji için kullanılan ilaçların da böyle etkileri olabiliyor.

Stres

Gün içinde, gerek iş yerinde gerekse evde yaşanılan stres cinsel hayatı büyük ölçüde etkiler. Üstelik bunlara çocukların da derdi eklenirse iş içinden çıkılamayacak bir hal alabilir.

Hamilelik

Hamilelik çoğu kadında ilişkiye girme isteğini azaltır. Aslında bunun tam tersi durumları da görmek mümkün ama genel olarak, kadınlar annelik içgüdüsü ile çocuğa bir zarar geleceğini düşünebilirler. Zaten hormonları da bu düşüncelerini destekler nitelikte değişiklikler gösterebilir!

Cinsel ilişkide kendi isteklerinin önemsenmemesi ve tekdüzelik

Bazen erkekler bu konuda çok bencil davranabiliyor. Cinselliği yapılması gereken bir iş gibi görüp kendi işleri bittiğinde arkalarını dönüp horluyorlar bir de! Kadın böyle durumlarda, çoğu zaman kendinin önemsenmediğini hatta kullanıldığını düşünebilir. Bir de erkek için bu alışkanlık haline gelmişse vay o libidoların haline!

Partnerin kişisel temizliğine önem vermemesi

Sevgiliyken tertemiz olan, misler gibi kokan adamlar evlenince birden kokarcaya dönüşebiliyor! Sevgili beyler, kadının zaten moda girmesi sizden çok daha zor. Siz sigara, alkol ya da ter kokarken, hatta haftada bir duşa girerken o kadından da gül bahçesi vadetmesini bekleyemezsiniz!

Partnerinin ilişkiye girmek için zorlaması

Çoğu kadın, birlikte olacağı insana önce güvenmek ister. Bu güven de öyle kolay kolay oluşmaz. Hele de sürekli cinsellik konusunda zorlayan birine karşı hiç oluşmaz! Sürekli zorlamak, kadının olan istediğini de alıp götürebilir. Kendisiyle sadece onun bedeni için birlikte olduğunuzu düşünmesi haliyle onun cinsellikten soğumasına sebep olur.

Erkeğin yaşadığı cinsel problemler

Erkeğin yaşadığı erken boşalma, sertleşememe gibi problemler uzun süre devam ederse, kadın her ne kadar istemese de cinsellikten soğur! 21. yüzyıldayız beyler, her şeyin çaresi var! Bunlar için doktora gitmekten çekinmeyin.

Kadını yapmak istemediği şeyler için zorlamak

Her kadın sertlikten, kabalıktan hatta ilişki esnasında küfür yemekten hoşlanmaz! Yapmak istemediği fanteziler için zorlamak, kendinizle tehdit etmek onu sizden ve cinsellikten buz gibi soğutur!

Onu beğenmediğinizi söylemek, aşağılamak

Fiziksel olarak beğenilmediğini düşünen kadın içine kapanır. Onu gündelik hayatınızda sözlerinize kırarken yatakta harikalar yaratmasını beklemek, büyük saçmalık olur!

Parlatıcı ve Kolonyayı Hazırlayın! Halı ve Koltuklardaki Zorlu Lekelerle Anladıkları Dilden Konuşuyoruz - onedio.com
Parlatıcı ve Kolonyayı Hazırlayın! Halı ve Koltuklardaki Zorlu Lekelerle Anladıkları Dilden Konuşuyoruz - onedio.com
Sürekli Kırılan ve Soyulan Tırnaklardan Bıktıysanız Bu Bakım Önerileri Tam Size Göre - onedio.com
Sürekli Kırılan ve Soyulan Tırnaklardan Bıktıysanız Bu Bakım Önerileri Tam Size Göre - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir