Bazı Dizilerin Bir Ayağı Çukurda: Ekim Ayında En Çok İzlenen Diziler Neler?

629PAYLAŞIM

Geçen sene ortalığı yıkıp şimdi vasat reytingler alanlar mı dersiniz, yoksa geriden gelip mucizevi sonuçlar alanlar mı... Bakalım bu ayın galipleri kimler? Kimler çok yakında gidici?

NOT: TOTAL grubu reyting ortalamaları baz alınarak hesaplanmıştır.

Kaynak: https://onedio.com/haber/bebeleri-pistte...

20. Her Yerde Sen - 3.57 reyting ortalaması

Ivıl ıvıl listeden çıkacaklarda büyük potansiyel bu dizi. Yakında final yapacak. Zaten bir yaz dizisinin gittiği nokta buraya kadar oluyor. Cuma gibi önemli bir günde ıııııs rar la bu diziyi tutan kanal, hiç etti diziyi resmen. Cumartesi gününe taşıdı ama artık onarılamaz bir noktaya gelmişti.

19. Payitaht: Abdülhamid - 3.69 reyting ortalaması

i2.haber7.net

Biz artık Payitaht hakkında yorum yapmaktan bulunduk. Dizi sektörünün Doğu Perinçek'i, ne yapacağı hiç belli değil. Geçen ay bundan daha iyi bir sıralamadaydı, ıvıl ıvıl bu da öbür aya ilk 20'ye girmez diyecek oluyoruz; sonra bu dizinin özel bir durumu olduğu aklımıza geliyor. Birden küt diye 6-7 reyting alınca işleri toparlıyor. TRT'nin listede sadece 2 dizisi var zaten, bu da giderse eyvah eyvah.

18. Kimse Bilmez - 3.73 reyting ortalaması

Salı günü ortalık şenlenince hemen pazara atıldı. atv'nin bu mantıklı kararı sayesinde şimdilik bir süre daha yaşayacak. Ama durum o kadar vahim ki; geçen ay 12. iken şimdi listeye ucundan girdi. Duyumlarımıza göre de atv'nin bu düşük reytinglere pek tahammülü yok. İlk 20'ye 5 dizi sokabilen bir kanal, kolay değil.

17. Sevgili Geçmiş - 3.96 reyting ortalaması

Sevgili Geçmiş, Star'ın yeni dizisi. Açılışını yaptı ama cuma gibi aifli bir güne yakıştığını söyleyemeyiz. Reytingsizlik herkesi vurmuşken ilk 20'ye girmek kolay. Bakalım bir sonraki ay ekranda bile olabilecek mi... Ama Star şu an o kadar dizisiz ve o kadar müşkül durumda ki, belli de olmaz.

16. Aşk Ağlatır - 4.42 reyting ortalaması

Geçen ay demişiz ki öbür aya bu dizi yukarılara fırlar. Halt etmişim,daha da aşağı gitmiş... Aslında pek reyting kaybı yok ama yeni diziler ve geçen sezondan devam eden dizilerin dönüşü ile sarsılmış. Yine de pazar gününde devam ederek Show Tv'nin garanti dizisi olacakmış gibi geliyor.

15. Kurşun - 4.56 reyting ortalaması

Kurşun Fox TV'nin yeni dizisi. Engin Altan Düzyatan ve Burçin Terzioğlu var, kadronun kalanı da harika. Biz bu diziden çok daha umutluyduk ama ortalama bir sonuç çıktı ortaya. Umarız bir sonraki aya ilk 10'a girdiğini görürüz. Çünkü Burçin Terzioğlu bizim dokunulmazımızdır...

14. Zalim İstanbul - 4.60 reyting ortalaması

Vallahi içeriğini bile yaptık, müthiş kafa açan bir dizi. Her dakika bir şey oluyor, sürekli geçmişten gelen sırlar ortalığa saçılıyor, entrika hiç bitmiyor. Geçen ay ile de aynı durumda, ne uzadı ne kısaldı. Pazartesi gününde güzel bir yere tutundu. Kanal D'nin ilk 20'deki 3 dizisinden biri olarak mutlu mesut devam ediyor.

13. Sen Anlat Karadeniz - 5.06 reyting ortalaması

Önce yönetmen - oyuncu kavgaları, sonra fanların küskünlüğü, en son da şiddet linçleri... İlk sezonunda Diriliş'i bile geçen dizi, geçen aya göre 4 sıra geriye düştü. Üstelik başı beladan çıkmayan ve şiddet sahneleri sebebiyle çok eleştirilen bu dizi ile daha çok uğraşmak istemeyen kanal ve yapım bir son veriyor. 13 Kasım'da final yapıyor.

12. Benim Adım Melek - 5.25 reyting ortalaması

images.ranini.tv

TRT'nin atv'cilik oynama çabaları yerindeymiş. Geçen ay 15. sıradan kafasını sokan dizi, şimdi 3 sıra yükselmiş. Bizim pek tarzımız değil ama çarşamba günleri Sen Anlat Karadeniz de gidince reytingini arttırabilir. O dram çukurunu biri dolduracak sonuçta.

11. Afili Aşk - 5.63 reyting ortalaması

Nazarımız değdi pü Allah kahretsin! O kadaaaaar diziler arasında 6.ydı. Yaz dizisi olmasına rağmen ortalığı dağıtıyordu. Çarşamba gibi bir günü öttürüyordu. Ama reytingleri giderek düşüyor. Tek umudumuz Kanal D'nin bu güzide dizisinin Sen Anlat Karadeniz tarafından ciğeri söndürülmüş seyirciler tarafından az eğlenelim diyerek izlenme ihtimali.

10. Arka Sokaklar - 5.92 reyting ortalaması

Biz geçen ay Hercai'yi bile geçer ileride demiştik. Geçemedi :( Hatta 3 sıra geri geldi ama hala Kanal D'nin en çok izlenen dizisi. Cuma günlerinin de ikinci dizisi. Ah şu listedeki diziler 500 bölümü devirse ne hallere düşerdi acaba. Helal olsun!

9. Savaşçı - 6.50 reyting ortalaması

Savaşçı ne uzar ne kısalır bunu biliyoruz. Hiçbir zaman bu listede 1'i görmeyecek ama ilk 10'dan da inmeyecek. Pazar günlerinin Fox için garantisi. En çok izlenen de 4. dizisi.

8. Yasak Elma - 6.65 reyting ortalaması

Ha benim minnoşuma, ha benim tatlıma. Yıldız sayesinde diziyi bilmeyen kalmadı. Geçen ay 11.ydi şimdi yukarıya tırmanış devam ediyor. Umarız bu kaliteli entrika hak ettiğini bulur ve bir sonraki ay bir tık daha yukarı akar.

7. Kuzey Yıldızı - 7.36 reyting ortalaması

Show TV'nin eskiden Yeni Gelin diye bir dizisi vardı. İyi reyting alırdı ama ne sokakta ne sosyal medyada karşılığını bulamazdınız. Bir hayalet dizi de bu dizi şimdi. Bu Karadeniz dizisi, cumartesinin yeni yıldızı oldu. Hatta bir önceki aya göre de hem reytingini arttırmış hem bir tık yukarı çıkmış durumda.

6. Hercai - 7.68 reyting ortalaması

Geçen sene kanalının roketiydi. Hala da çok iyi bir yerde ama geçen seneki kadar uzaylarda gezmiyor. Geçen ay 4. iken bu ay gerilemiş durumda. Ne oluyor yahu, atv'nin dizileri nasıl bir anda bu kadar reyting kaybetti:) Acaba:) halk:) artık:) bu kadar :) şiddet mi:) sevmiyor:)

5. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz - 8.08 reyting ortalaması

www.haberekspresi.net

Canımız EDHO, yıllardır onu kimse bu listeden indiremedi. Hatta geçen sene salı günleri Kadın'ın epey altında kalıyordu ama bu sene kafa tutuyor gibi. Hatta iddia ediyoruz, Kadın'da geçen seneye göre öyle bir düşüş var ki bir sonraki ay EDHO onu geride bırakacaktır.

4. Kadın - 8.33 reyting ortalaması

Canım Özge Özpirinçci'yi artık komedide görmek istiyoruz. Artık bitsin şu dramlar, biraz şen kahkahalar atalım istiyoruz. İyi dizi, iyi oyunculuklar, özenli iş, müthiş istikrar. Ama içimiz bayıldı. Galiba seyircinin de bayıldı ki geçen sene liste 2.si olurken bu sene Çukur ve Bir Zamanlar Çukurova'nın epey gerisinde.

3. Çukur - 9.92 reyting ortalaması

Editör geçen ay Çukur için açtı ağzını yumdu gözünü. Büyük büyük laflar, vay efendim bir daha izlememler. Sayın okur, tekrar izlemeye başlandı :( Hatta iyi bile gidiyor. Eski heyecanına ve aksiyon seviyesine döndü ve Yamaç'ın karakterine katman üstüne katman atıldı. Sadece bir sıra geriye düşerek yerini Bir Zamanlar Çukurova'ya bıraktı.

2. Bir Zamanlar Çukurova - 10.05 reyting ortalaması

Geçen sene aldığı reytinglerden çok uzak bir şekilde başlamıştı sezona. Ama yavaş yavaş toparlıyor. Perşembe günü öyle bir rakibi var ki, gerçekten o olmasaydı neler ederdi onu düşünüp hayıflanıyoruz.

1. Mucize Doktor - 15.75 reyting ortalaması

Gelelim listenin birincisine... Alın size aaaaaaslanlar gibi bir dizi! Şu listeye birinci gelmesine en çok sevindiğimiz dizi olabilir. Otizm gibi bıçak sırtı bir konuyu işliyor, birçok ailenin umudu oluyor. Senaryosu, kurgusu, yönetmenliği ve harika oyunculuklarıyla da kalitesini ortaya koyuyor. Geçen aya göre 4 puan daha yükseltti reytingini! 2. ile arasındaki farkı bile reyting olarak almak için bir uzvunu feda edecek kanallar var. Çok mutluyuz <3

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fer-dk

hiçbirini izlemiyorum. ama bilmişlik yapmak için orijinali the good doctor diyen arkadaşa söylüyorum, orijinali kore yapımı good doctor'dur ve hiçbiri joo won'un eline su dökemez 😏 adam oyuncu olmasa iyi bir doktor olurdu 😂 üzerine ödül kazandığı yong pal'ı izleyin.

factotumolog

keşke benim mesajın altına yazsaydın. ben de sonradan öğrendim kore yapımının orjinal olduğunu. arak her yerde arak. öveceğiz diye de abd yapımı olacak diye birşey yok. o vakit kore yapımını izlemek lazım. şunu da ekleyim, Türkiye'deki yapımların çoğu kore menşei. doğal olarak kore de benim tarzıma uygun yapımlar değil.

happy-quokka

Eğlenmek ve bol bol gülmek istiyorsanız açın Friends dizisini izleyin :D mis gibi 10 sezon var..

wednesday-addams

Masterchef bunların arasında yine iyi izleniyor lan. 😮

yusuf-cemil-sari

Hepsi leş... Güzel dizi yapamadılar. Sürekli bir dram, şiddet bilmem ne... Millet hayatında zaten yeterince sorunla başa çıkıyor. Tv yi açarken de şöyle mutlu sıcak diziler görmek istiyoruz. Bir aile dizisi ne bileyim kafa açan merak ettiren şeyler.. entrika yapcam diye ahlak anlayışını yerle bir eden iğrenç dizilerçıktı

factotumolog

20 dizi de yaramaz, çukur edho gibi dizilere de ısınamadım. mucize doktoru izleyeceğine aç the good doctor’ı izle babba, orjinal iyidir ;)

Görüş Bildir