Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başörtüsünü Çıkartmak İsterken Ailesi ile Yaşadıklarını ve Sonunda Nasıl Başardığını Uzun Uzun Anlatan Sara

2.4bPAYLAŞIM

Türkiye'de baskıcı bir ailede büyüyerek, olmak istemedikleri birinin hayatını yaşayan insan sayısı oldukça fazla. Twitter'dan Sara da onlardan bir tanesiydi, ta ki azimle istediğini elde alıp savaşıp kazanana kadar...

Twitter'dan Sara uzun bir süredir başörtüsünü çıkartmak istiyordu fakat ailesi asla buna izin vermiyordu.

twitter.com

Sara dönem dönem neler yaşadığını nasıl savaştığını attığı tweetler ile anlatıyordu.

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Ve Sara sonunda tüm çabalarının sonucunda istediği hayata kavuşmuş. ❤️

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

👇

twitter.com

Valla ne diyelim, biz Sara'yla gurur duyduk. ❤️

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatma-gokce-gunturkun

7 yaşından 16 yaşına kadar kara çarşafla yaşamış biriydim. ya beni rahat bırakırsınız ya da hepinizin boğazını bir gece keserim dedim. 22 yaşındayım son 6 yıldır saçlarımı istediğim gibi savurabiliyorum. açıktan liseyi bitirdim. şimdi hukuk okuyorum.

m-yasin-genc

bir insanın kapalı açık olması dindar yada ateist olması sadece onu ilgilendirir kendinizi Allahın temsilcisi sanmayın kişi tamamen kendi iradesini alana kaar bu mücadele devam edicektir

mert_

kapalılık kadına zulümdür, kara çarşaf cinayettir.

onepunch

Bu ülkede zorla veya iradesi gelişmeden kapatılan yüzbinler var. Tabi her yere imam-hatip açıldı ve orada da çevre baskısı ile %90 kapaniyor. "Hür" irade, külahıma anlatın siz onu. Onların sesini duyan yok, üstü örtbas edilyor, misal Kuzenim gibi. O da anca Üniversitede açılabildi. Neler çektiğini hayal bile edemezsiniz. Anca üniversite kazanınca açılabiliyor çoğu, zira aile baskısından kurtulduğu nadir yerlerden. Bu bagnazlarin "ağac yaşken eğilir" zihniyetinden kaynaklanıyor hep. Türbanı kundaktaki bebeye kadar indirdi ahlaksızlar! Niye sürekli din ve ahlak hep kadın bedenine sıkıştırılıyor? Niye din hep cinselliğe indirgeniyor? ● Alın size bir Blog tavsiye edeyim, binlerce kiz buraya yaşadığı baskıyı ve yıllar süren mücadelelerini paylaşıyor, okuyarak şahit olun. Zorla kapatmanın yanında, şiddet, zorbalık, tehdit vs dolu, aklınız durar. Aile bakanligi, okullarda rehber ögretmenleri ne ise yarar, anlamis degilim :( ➤ ("com" öncesi boşluğu sil): yalnizyurumeyeceksin. com

mustafa-sahin76

Saran'nın anne ve babasını gönülden tebrik ediyorum sarayas zorla öğretmeye çalıştıkları islam dini yöntemini bir kenara bırakmışlar.Sara annen ve baban ile gurur duymalısın,onlar sana ne kadar geç te olsa ogunlastığını kabullanip hiç kibir, gurur,namus meselesi olmadan seni özgürlüğüne kavusturmuşlar.Annen ve baban çok büyük bir tevekkül orneğidir.Onlar ahirete karşı önlemlerini almaya çalışıp taktiri yüce ALLAH'a bırakmışlar.Yani seni ALLAH'a havale etmişlar.Ama sen bu savası kazandığını zannedebilirsin ama imtihanı(snavını) kaybettin malesef.Ama olsun seni kimse zorlayamaz zorlamamalı da zaten böyle davranışlar sadece imandan soğutur.Hayatın mutlu huzurlu ve tamda hayala ettiğin gibi olsun İNŞALLAH.

onepunch

Yorumunda KİBİR sezdim, tehdit etmeyi, korkutmayı ve insanların kötü hissetmeye yolaçmasını kes! Ailesi resmen suç islemis, bireyi hürriyetinden alikoymus, ve bunu utanmadan meşrulaştırıyorsun. Hem küçük bir çocuğa türbana, hatta çarşafa zorlamak nedir, riyakar bağnaz? Çevresinde ki erkeklere resmen mesaj veriliyor, çocuk yasta bir kız böylece cinsellestiriyor. Hem siz niye sürekli dini ve ahlakı hep kadın bedenine sıkıştıryorsunuz? Niye din hep cinselliğe indirgeniyor? Din bu kadar yüzeysel mi ya? Asıl sizin bu yaptığınız dinden soğutur, ruhunu öldürür! Ayrıca Kur'an'da kesinlikle "baş" örtüsü geçmez. Hatta kafa veya Sac hakkında bile tek kelime dahi geçmez. Sadece göğüs bölgesini örtün diye belirtilir. islam dini kolaylık dindir. Gına geldi artık bu taklitçi ve ezberci sünni islam anlayışından. Bin yıllık fetvaları (yorum) günümüze zorla uyarlamaya çalışmayın, bedevi geleneklerini farz olarak gösterip taklit etmeyin.

patates-sogan-lobisi

Mustafa bey ne kadar da kibir dolusunuz böyle. İnandığınız bu olabilir benim inaçlarım diye bilirsiniz fakat inancınıza saygı istiyorsanız önce saygı duymayı öğreneceksiniz. Kıldan tüyden şeylerden cehennemde yanmak da ne bileyim din adına daha iyi ve mantıklı seçenekler bulabilirim bence. Sahi siz kendi inancınızın doğruluğunu ne kadar araştırdınız da bu kanaate vardınız.

Görüş Bildir