Görüş Bildir
Haberler
Başbakan Yıldırım'dan Bedelli Askerlik Açıklaması: 'Müspet Bakıyoruz'

Başbakan Yıldırım'dan Bedelli Askerlik Açıklaması: 'Müspet Bakıyoruz'

Başbakan Binali Yıldırım'ndan bedelli askerlik açıklaması geldi. Bedelliye bakışlarının müspet olduğunu söyleyen Yıldırım, 'Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınması gereken bir husus' dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Yıldırım, cumhurbaşkanlığına adaylığı gündemde olan Abdullah Gül ile ilgili bir soruya, 'Abdullah Gül'ün adaylığından bize ne? Aday olacaksa olur, olmayacaksa olmaz. Yarın bir açıklama yapacakmış galiba ben değerlendirmelerimi yaptım. AK Parti ona bütün makamları verdi sonrası tekrara giriyor. Abdullah Bey'in başından beri 'ben partimin emrindeyim' demesini bekliyordum. Cumhurbaşkanlığı seçiminde esasında o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hiçbir faninin yapamayacağı şeyi yaptı. Partim daha önemli burada yapacak çok iş var diye büyük bir fedakarlık yaptı. Bütün konuşmalarda arkadaşlarımızın sen geç demelerine rağmen bunu yaptı. 'Ben partimin yanındayım' demeliydi. Bugün onları hatırlama gündür. Şu bir haftadaki baş döndürücü trafiğin bir anlamı yok. Proje dediğimiz şey doğal şartları içerisinde gelişmeyen bir dayatmadır' diyerek yanıt verdi.

"Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus"

"Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus"

Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilerin, izleyicilerden gelen bedelli askerlik ve öğrenci affı sorularını da yanıtladı. Yıldırım, her iki konuya da bakış açısının müsbet olduğunu belirtti ve 'dikkate alınması gereken bir talep' dedi. Yıldırım bedelli askerliğe ilişkin şunları söyledi:

'Bakış açımız müsbet. Ancak orada şöyle bir istismar olmaması gerekir. Onu iyi anlatmak lazım. Bir yandan terörle mücadele veriyoruz, bir yandan bedelli... Bu istismar edilebilecek bir konu olarak gözüküyor. Ancak bu da toplumsal bir talep. Biz yavaş yavaş profesyonel askerliğe geçtik 15 Temmuz'dan itibaren. Vatani görevini yapan askerleri biz cepheye göndermiyoruz, onlar arka planda görevlerini yapıyorlar. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için dikkate alınması gereken bir husus bu. Buradan elde edilecek kaynağın da savunma sanayimizin güçlendirilmesi için kullanılması gerekir.'

Yıldırım ayrıca terör suçuna bulaşmamış kişiler için de öğrenci affına olumlu baktığını söyledi.

Erdoğan "doğru bulmuyorum" demişti

Erdoğan "doğru bulmuyorum" demişti
İçeriğin Devamı Aşağıda

Bedelli askerlik konusu geçtiğimiz günlerde AKP Merkez Karar Yürütme Kurulu toplantısında da gündeme gelmişti. AKP'li üyelerin toplumda bedelli yönünde bir talep olduğunu ifade etmesi üzerine Erdoğan, 'Seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam” demişti.

Yıldırım'ın bedelli askerlik açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu...

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
168
63
59
45
26
4
4
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
okişi

seçim zamanı bu kararı almanıza biz de müspet bakıyoruz(!)

zeytingaliba

ne zaman alınacaktı karar beklemenin anlamı mı var?

Volkan Celiloğlu

Bedelli askerlik bekleyen 3 milyon a yakın genç var. Bedelliye gerçekten ihtiyaç duyan, şirket kurmuş ülkeye vergi veren, çalışanları olan, aile babası olan ... Devamını Gör

zeytingaliba

burda bu güzel cümleleri anlayamayan yarım akıllı dolu burası boşver kardeş

Mustafa Canbaz

Ya herkes gitmeli yada kimse gitmemeli. Parası olan gitmesin, suriyeliler elini kolunu sallayarak gezsin garibana gelince vatan sağolsun.

Pasif Kullanıcı

Afrinde Kaçtane Şehit verdik. Fakat kimse dedimiki AKP DE Suriyeli erkekler. nerede diye. neden ellerini kollarını sallayarak cirit atıyorlar neden acilen eğ... Devamını Gör