Görüş Bildir
Haberler
Bakan Varank'tan Naci Görür'e: 'Güya Profesör, Çürümüş Zihniyetin Temsilcisi'

etiket Bakan Varank'tan Naci Görür'e: 'Güya Profesör, Çürümüş Zihniyetin Temsilcisi'

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'uçan arabada liderlik' söylemini eleştiren Prof. Dr. Naci Görür için 'güya profesör', 'çürümüş zihniyetin temsilcisi' gibi ifadeler kullandı.

Prof. Dr. Görür, her fırsatta çılgın projeler yerine İstanbul'un beklenen büyük depreme hazırlanması gerektiğini söylüyordu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Bakan Varank, birkaç gün gün önce 'Türkiye’nin kendine inanmış, ufku samanyolu galaksisi kadar geniş, çalışkan gençleriyle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacağını' dile getirmişti.

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür ise Varank'ın, bu sözlerini eleştirmiş ve 'Kulağa hoş geliyor ama halkımıza gerçekleri söylemek daha doğru' demişti.

Prof. Dr. Görür'ün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar 👇

Prof. Dr. Görür'ün Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar 👇

"Güya profesör"

"Güya profesör"

Dün ASELSAN Sivas’ın 5’inci kuruluş yıl dönümünde konuşan Varank, bu paylaşımları nedeniyle Prof. Dr. Görür'ü ağır ifadelerle hedef aldı.

Varank, yerli sanayideki atılımları bir asırdır geciktiren 'istemezük' zihniyetinin bugün hala canlı olduğunu söyledi ve şöyle konuştu:

'Devrim arabası yolda kalsın diye dört gözle bekleyenler, aynı art niyeti bugün de Türkiye'nin Otomobili için gösteriyor. Nuri Killigil'i hor görenler, görmezden gelenler, bugün de Türk mühendislerini küçümsemeye, aşağılamaya kalkıyor. Geçtiğimiz gün 'Ufku ve vizyonu geniş gençlerimizle uçan arabalarda da dünya liderliğine oynayacağız.' dedim. Adının önünde güya profesör ünvanı olan ve çürümüş zihniyetin temsilcisi olan birisi çıktı, kendince gençlerimizi aşağılamaya kalktı. 'Sizin insan kaynağınız iyi eğitilmemiş, bilgi toplumundan uzaksınız, altyapınız yetersiz, siz bu işi başaramazsınız.' dedi. Şimdi ben kendisine sesleniyorum: O iyi eğitilmemiş, bilgi toplumundan uzak dediğin insan kaynağıyla, biz bugün bölgesinde savaşları bitiren insansız hava araçlarını geliştiriyor ve tüm dünyanın gündemine sokabiliyoruz. O yetersiz gördüğü altyapıyla, biz bugün yüzde 70 yerlilikle, 762 savunma sanayi projesi yürütüyoruz. Bunlar, bugün tüm dünyanın övmek zorunda kaldığı İHA ve SİHA'larımıza da 'motoru yerli mi' demişlerdi. Bugün ellerinde imkan olsa bu projeleri de durdururlar. Onlara kalsa, iktidar olduklarında gelirler ASELSAN Sivas'ın kapısına kilit vururlar, yerine heykel fabrikası açarlar. Bunların vizyonu bu kadar.”

Savunma sanayisi cirosunu 1 milyar dolardan 9 milyar dolara çıkarıp ihracatı da 10 kat arttırdıklarını dile getiren Varank, 'Mesleği deprem uzmanlığı olan birileri çıkacak, bunca emeği, bunca mücadeleyi yok sayarak gençlerimizin özgüvenine kast edecek. Kimse kusura bakmasın, biz gençlerimizi sokakta bulmadık, böyle ideolojik yaklaşımlara sahip kişilere de gençlerimizin emeklerini, hayallerini yedirmeyiz.' dedi.

Prof. Dr. Görür, Varank'a Twitter'dan yanıt verdi 👇

Prof. Dr. Görür, Varank'a Twitter'dan yanıt verdi 👇

Varank'ın kendisiyle ilgili sözlerine yanıt veren Görür, şu mesajı paylaştı:

'Arkadaşlar iyi geceler. Şimdi gördüm. Bir bakanımız uçan arabalarla ilgili tweetime çok kızmış ve benim için ‘çürümüş zihniyetli’ demiş. Yazdığım bu tweeti ve hemen peşinden yazdığım ikinci tweeti tekrar okudum. Objektif olan her insan o tweetlerde çağdaş, aydın, bilime inanan, insanını seven, gençlere gerçekci yol gösteren vatansever bir görüş görür. Sevgiyle'

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
220
98
27
13
9
6
2
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gökberk

Cahilin egosu kadar kötü bir şey yok

Halil Değerli

Reis ve avanesinin tek amacı ülkeyi batırmak... ..... Hem ekonomik ... Hem sosyal .... Hem psikolojik .... Hem toplumsal .... .... Tek amaç ülkeyi bitirmek.... Devamını Gör

ayy

ahahahah nasıl da aşağılık kompleksindeler. lan siz ingilizce dahi bilmeyen dandik elemanlarınız için akademide dil şartını kaldıracak adamlarsınız. kim çürü... Devamını Gör