Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Selçuk: "Temizlik, Maske Ve Mesafede Gösterilecek Hassasiyetin Ölçüsü Okullarımızın Açılış Takvimine Yansıyacak"

Anasayfa > Ajans

Bakan Selçuk: "Temizlik, Maske Ve Mesafede Gösterilecek Hassasiyetin Ölçüsü Okullarımızın Açılış Takvimine Yansıyacak"

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak.' ifadesini kullandı.

Bakan Selçuk, Twitter'dan, çevrim içi görüştüğü öğrencilerin, okulların açılma taleplerini içeren video paylaştı.

Videoda, öğrenciler Bakan Selçuk'a, 'Okulların açılmasını istiyorum. Daha arkadaşlarımla tanışamadım bile.', 'Keşke okullar açılsa. 23 Nisan'da gelip Ankara'ya sizin koltuğunuza oturacaktım.', 'Okulların açılmasını istiyorum, arkadaşlarımı çok özledim.', 'Bizim okullar ne zaman açılacak?', 'Okullarımızı çok özledik, açabilir misiniz?', 'Ziya öğretmenim, şu koronayı bir bitirin artık, arkadaşlarımı, öğretmenlerimi çok özledim.' sözleriyle okullarda yüz yüze eğitime olan özlemlerini ifade etti. Bakan Selçuk, bu sorulara yanıt verirken öğrencilerin haklı olduklarını ifade etti.

Bakan Selçuk, paylaştığı video ile birlikte yaptığı değerlendirmede ise 'Okulumu çok özledim' diyen kuzularıma artık 'çok haklısın' demek istemiyorum. Onların eğitim hakkını layıkıyla teslim etmek istiyorum. Her bir vatandaşımızın temizlik, maske ve mesafede göstereceği hassasiyetin ölçüsü okullarımızın açılış takvimine yansıyacak, emin olun.' değerlendirmesini yaptı.

Kaynak: aa:text:20210128:23610661
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?