Görüş Bildir

Bakan Bozdağ: 'Paralel ve Destekçileri Diyanet'e İtibar Suikastı Yapıyor'

Haberler
> Bakan Bozdağ: 'Paralel ve Destekçileri Diyanet'e İtibar Suikastı Yapıyor'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyanet ile ilgili soru tartışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bozdağ, 'Paralel Devlet Yapılanması ve destekçileri ile beraber dinden-dindardan rahatsız zavallılar, şimdi de Diyanet'e itibar suikast yapıyorlar' dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Din İşleri Yüksek Kurulu Dini Bilgilendirme Platformu'na sorulan 'Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikahını düşürür mü?' sorusuna siteden verilen yanıtla başlayan 'Diyanet' tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Bozdağ, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada 'Paralel Devlet Yapılanması ve destekçileri ile beraber dinden, dindardan rahatsız zavallılar şimdi de Diyanet'e itibar suikastı yapıyorlar. Diyanet'i itibarsızlaştırmak isteyen alçaklar, amaçlarına ulaşamayacaklardır; ama kirli niyetlerinin pisliğinde debelenebilirler' dedi.

İşte Bozdağ'ın açıklamaları;

"Böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır"

"Böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır"

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş de, tepki çeken soru ve yanıta ilişkin, 'Din İşleri Yüksek Kurulumuzun böyle bir fetvası kesinlikle olmamıştır, olmaz, olamaz' demişti.

Keleş, söz konusu fetvanın yayınlandığı soru-cevap platformunun da 'istismarı önlemek için' kapatıldığını açıklamıştı.

Twitter

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
63
37
7
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ashirogi Muto

Böyle bir fetva olamazmış. Siz vermediniz de ben mi verdim bu fetvayı ?!

ynsemrebagiban

Ulan bende diyorum neden 2 gündür suçu paralele atmadılar...

oktay

konu hakkında bilgi sahibi değilim ancak bunlar paralel maralel diyorsa kesin diyanet haksızdır. alıştılar artık ne olursa paralel amk :d