Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi Çıkışı: 'İyi Değerlendirilmeli'

Bahçeli'den İstanbul Sözleşmesi Çıkışı: 'İyi Değerlendirilmeli'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pınar Gültekin cinayeti sonrası yeniden gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi'yle ilgili 'Kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmek gerekli' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin sorularını cevapladı. Bahçeli, Muğla'da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in öldürülmesiyle ilgili soruya, şöyle yanıt verdi:

'Üzüntümüz çok büyük. Yüreğim sızlıyor. Pınar evladımıza Allah’tan rahmet diliyor, ailesine sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Kadınlara uzanan melamet elleri, melanet emelleri tüm gücümle lanetliyorum. Pınar evladımızın katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum. 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun eksiksiz ve tam olarak uygulanması lazım. Kadın cinayetlerine sıfır tolerans göstermeliyiz. Bu meselenin ağırdan alınacak hiçbir yanı yok. Bir mazlumun katledilmesi aynı zamanda medeniyetimize, kültürümüze, inancımıza, insanlık değerlerimize büyük bir saldırıdır. Kadınlara yönelik şiddet ve cinayet vakalarının artış göstermesi toplumsal huzurumuzu boğazlıyor. Bunun önüne mutlaka geçmeliyiz.'

"Suçla mücadele çok boyutlu"

"Suçla mücadele çok boyutlu"

Bahçeli, suç ve suçluyla mücadeleyi çok boyutlu sürdürmeleri gerektiğini kaydederek, 'Şiddetin kaynaklarını doğru tespitle birlikte isabetli teşhislerle kanayan yarayı durdurmalıyız. Kadınlarımız güvenli değilse hiçbirimiz huzur ve sükûnet bulamayız. Konuyla ilgili bilhassa medyaya büyük görevler düşüyor. Şiddeti özendiren, teşvik eden, kışkırtan yayın ve gösterimleri mercek altına almak gerekiyor. Toplumsal ruh halimiz endişe veriyor. Yalnızca kanuni tedbirlerle değil, ahlaki, manevi, ekonomik, sosyolojik ve psikolojik önlem ve önerileri de devreye almak şart. Şiddet yangınını söndürmeliyiz. Sorumluluk sadece siyasetin değil yekvücut 83 milyon Türk vatandaşınındır' diye konuştu.

"İstanbul Sözleşmesi'ni objektif kriterlele ele almalıyız"

"İstanbul Sözleşmesi'ni objektif kriterlele ele almalıyız"
İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye’nin taraf olduğu İstanbul Sözleşmesi’ni kaldırıp kaldırmamayı iyi değerlendirmek gerektiğini fade ederek, 'Bu sözleşmeye ihtiyaç olup olmadığını, ne getirip ne götüreceğini objektif kriterler çerçevesinde ele almalıyız. Kadın cinayetini engelleyemezsek hepimiz sosyal maliyeti yüksek bir çığın altında kalırız. Duyarlı olmalıyız, empati yapmalıyız, suça çanak tutan, suçluyu imal eden her türlü ortam ve bahaneyi ortadan kaldırmalıyız' ifadelerini kullandı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
13
9
8
4
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

O kadar dikkatli konuşmuş ki cımbızlanıp manşete çekilerek linç edilmesine sebep olacak bir cümle bile kurmamış.

asdsdf

Devlet Baba!

Yusuf Ziya

Kötü polis ve iyi gibi konuşmaya çalışan kötü polis.