Aylık Maaş, Ev ve Arazi Karşılığında Yeni Bir Ülkenin Vatandaşı Olmak İsteyenler İçin Fırsat: Küçük Çuha Adası!

10PAYLAŞIM

Sizler de şehir hayatından bıkıp, sakin ve huzurlu bir başlangıç yapmak istiyorsanız hazırlanın, Yunanistan'a yerleşebilirsiniz!

Parlak bir geçmiş ve mükemmel planlanacak bir gelecek

20.43 metrekarelik bir alanda yer alan ve turkuaz rengi deniziyle herkesi büyüleyen Küçük Çuha Adası (Antikythera) yeni sakinlerini arıyor! Unutulmuş bir yer gibi geliyor kulağa ama Antikythera Mekanizması olarak bilinen ve ilk bilgisayar olduğu düşünülen teknoloji burada bulununca, dünya gözünü bu küçücük adaya dikmişti.

Zamanla ada unutulmaya yüz tutsa da, bugün kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen birçok insana kucağını açmayı sabırsızlıkla bekliyor.

Hayatını değiştirerek bu Yunanistan macerasına atılmak isteyenleri neler bekliyor?

Geçtiğimiz günlerde Yunanistan Ortodoks Kilisesi'nin sponsorluğu ve yardımıyla yeniden nüfuslandırma projesi başladı. Kampanya özellikle hayatını burada geçirmek isteyecek geniş ailelerin dikkatini çekmeyi hedefliyor. Seçilenler ise karşılığında istedikleri işi kurabilecekleri veya tarım yapabilecekleri bir arazi, bir ev ve ilk üç yıllık oturum için yaklaşık 560 dolar maaş alacaklar.

Amaç ise bugün yalnızca 20 kişinin yaşadığı bölgenin nüfusunu arttırmak.

Adanın nüfusu, doğum oranının azalması ve daha iyi ekonomik koşullar için gençlerin başka ülkelere göç etmesi nedeniyle günden güne azalıyor. Bu nedenle proje daha çok çocuklu ailelerin dikkatini çekmeyi hedefliyor.

Yerleşecek kişilerde aranan özellikler:

Yetkililer önceliği Yunanistan vatandaşlarına vereceklerini fakat diğer ülkelerden gelen başvuruların da değerlendirileceğini belirttiler. Hatta ilk aileler çoktan adaya yerleştiler ve adada yeniden çocuklar olduğu için 24 yıldan daha uzun süredir kapalı olan okul da tekrar açıldı.

Sakin ama dünyadan kopuk değil!

Eğer aradığınız hayatınızı değiştirmek ve mükemmel manzaraların bulunduğu harika bir deneyim yaşamak ise, siz de başvurabilirsiniz! Fakat hala ikna olmadıysanız ve dünyadan uzak kalacağınıza dair şüpheleriniz var ise, bu konuda endişe etmenize de gerek yok. Ada, civardaki şehirlere 2-4 saatlik uzaklıkta yer alıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir