Görüş Bildir
Haberler
Avrupa'da Kara Kış: Enerji Krizi Büyüyor!

Avrupa'da Kara Kış: Enerji Krizi Büyüyor!

Avrupa'da aylardır süren enerji krizi kış şartlarının ağırlaşması ile birlikte büyümeye başladı.

Faaliyetlerini durduran fabrikalar, ekonomik toparlanmayı sekteye uğratabilir...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Enflasyon 30 yılın zirvesinde

Enflasyon 30 yılın zirvesinde

Bloomberg HT haberine göre, Avrupa'da enerji fiyatları Rusya'dan gelen doğalgazın azalması ve Fransa'nın nükleer santrallerini beklenmedik biçimde kapatmasıyla rekor yüksek seviyelere çıktı.

Almanya ve İspanya başta olmak üzere bölgede enflasyon 30 yılın zirvelerine çıkarken fiyatlardaki bu artışın stagflasyon riskini artıracağı, ekonomik büyümeye de sekte vuracağından endişe ediliyor.

Yatırım gücü azalacak

Yatırım gücü azalacak

Yeni omikron varyantı da ülke ekonomilerindeki toparlanmayı tehdit ediyor. İtalya Başbakanı Mario Draghi gibi liderler artan maliyetlere karşı tüketiciyi korumak için hükümetlerin hızlıca harekete geçmesi gerektiğini belirtiyor.

Standard Chartered Bank Avrupa ve Amerika Araştırmalar Birimi Müdürü Sarah Hewin Bloomberg International'a verdiği mülakatta yüksek gaz fiyatlarının hem hanehalkı, hem şirketler için olumsuz olduğunu ve ekonomik aktiviteye zarar vereceğini ifade etti. Uzman, 'Eğer karlılıklar ve ücretler bu artışın gerisinde kalırsa, harcama gücü ve şirketlerin yatırım yapma gücü azalacak' yorumunu yaptı.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın