Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

11 Maddeyle Avcılarlı Olmak

-

Avcılar İstanbul'un ilginç ilçelerinden biridir.Ne İstanbuldur ne de değildir.Ne yakındır nede uzaktır.Öyle bir şeydir Avcılar.Onu bir Avcılarlı olarak size tanıtmak istedim bakalım başara bilecek miyim.

1. İstanbul Tabelası Görmek

Çocukluk yıllarımda bu tabelalarla çok karşılaşırdım.İnsanda ulan ben nerede yaşıyorum duygusu uyandırırdı.Sonra Avcılar İstanbul'un merkez ilçelerine mi alındı bilemiyorum bu tabelalar 2000'ler kaldırıldı.

2. Deniz Semtinde Yaşayıp Orada Denize Girememek

Bu İstanbul'daki çoğu kıyı semtlerinin sorunudur.Ancak büyüklerimizin bize 70'lerde 80'ler de buraya turistlerin gelirdi insanlar denize girerdi demeleri koyuyor.

3. Apaçi Akınına Uğramak

tinypic.com

Bayramlarda,tatillerde ve belediye konserlerinde mavi şapkalı Esenyurt minibüslerine doluşan apaçiler sahile doğru bir akın düzenlerler.Bu günlerde Avcılarlılar kesinliklikle evlerinden çıkmaz hele hele sahil kısmına bakmazlar bile

4. Karizmatik Bir Belediye Başkanına Sahip Olmak(Eski)

Mustafa Değirmenci herhalde Türkiye'nin en karizmatik belediye başkanlarından biridir.Kendisi deri ceketini çekip siyah racing motoruna atlayarak ilçeyi turlardı.

5. Atatürkçü Olmak

Avcılarda oturanlar Atatürkçüdür.Bu resimde Ambarlı sahilinde bulunan Atatürk'ün evinin aynısı olan müzedir.

6. Cumhuriyet İlkelerine Bağlı Olmak

Avcılarlı Cumhuriyet ilkelerine bağlıdır.Bİr nevi bir kaledir.(resim Avcılardaki Cumhuriyet yürüyüşlerinden.)

7. 17 Ağustos'u Unutamamak

Avcılar 1999 depreminde en ağır hasarı alan ilçedir.Bir çok aile bu depremde yok olmuştur.Resimde yer alan "Deprem Anıtı" na bakıldığında orada vefat edenlerin çoğunun aile olduğunu görüyoruz.Allah bir daha bu acıyı bize yaşatmasın.

8. E-5 Sorunsalı-1

E-5 Avcılar'ı cazırt diye ortadan ikiye böler. Avcılarlılar bilir ki bu bölünme ilçeyi siyasi düşünce, ekonomik durum ve hatta etnik yapı olarak olarak bölmektedir.

9. E-5 Sorunsalı-2

E-5'in ne konuda meşhur olduğunu biliyoruz.Avcılar seks işçileri(trans) tarafından mekan tutulmaktadır.Eğer erkekseniz ve saat 12'den sonra E-5 de bulunuyorsanız size laf atmaları gayet doğal bir şeydir.

10. Metrobüs'ün Son Durağında Yaşamak

Metrobüs Avcılar için hem İstanbul içine ulaşmak için bir nimet hemde bir felakettir.

11. Bütün Her şeyine Rağmen Avcıları İstanbul'un Diğer İlçelerine Değişmemek

Avcılar güzeldir.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir