Görüş Bildir
Haberler
Atatürk Havalimanı'nda Yine Drone Alarmı

Atatürk Havalimanı'nda Yine Drone Alarmı

ATKN
09.05.2015 - 18:23 Son Güncelleme: 09.05.2015 - 19:08
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan bir yolcu uçağının pilotu, uçakların iniş yaklaşma hattında ‘drone' (insansız hava aracı) uçurulduğunu rapor etti, yetkililer alarma geçti.

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan uçağın pilotu, Florya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri tarafından uçakların iniş yaklaşma hattında uçurulan drone (insansız hava aracı) gördü. Uçağın kaptan pilotu durumu, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesine bildirdi.

Bunun üzerine yetkililer polis ile irtibata geçerek Florya'da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından drone (insansız hava aracı) uçurulduğunu söylediler. Polis ekipleri drone uçurarak hava trafik güvenliğini tehlikeye sokan kişi veya kişileri bulmak için bölgede araştırma yapmaya başladı.

6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı

6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı

Bir süre önce Atatürk Havalimanı üzerinde uzaktan kumandalı insansız hava aracı uçurarak fotoğraf ve görüntü çeken Aspet Manukyan hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma' suçundan 6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmış ve geçtiğimiz günlerde ilk mahkeme görülmüştü.

DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam