Görüş Bildir

Atatürk Havalimanı'nda Yine Drone Alarmı

Haberler
> Atatürk Havalimanı'nda Yine Drone Alarmı

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan bir yolcu uçağının pilotu, uçakların iniş yaklaşma hattında ‘drone' (insansız hava aracı) uçurulduğunu rapor etti, yetkililer alarma geçti.

Atatürk Havalimanı'na iniş için alçalan uçağın pilotu, Florya İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri tarafından uçakların iniş yaklaşma hattında uçurulan drone (insansız hava aracı) gördü. Uçağın kaptan pilotu durumu, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesine bildirdi.

Bunun üzerine yetkililer polis ile irtibata geçerek Florya'da kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından drone (insansız hava aracı) uçurulduğunu söylediler. Polis ekipleri drone uçurarak hava trafik güvenliğini tehlikeye sokan kişi veya kişileri bulmak için bölgede araştırma yapmaya başladı.

6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı

6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmıştı

Bir süre önce Atatürk Havalimanı üzerinde uzaktan kumandalı insansız hava aracı uçurarak fotoğraf ve görüntü çeken Aspet Manukyan hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokma' suçundan 6 yıl hapis istemiyle iddianame hazırlanmış ve geçtiğimiz günlerde ilk mahkeme görülmüştü.

DHA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
bootstrap will

Drone'u bulan Atatürk Havalimanı'na koşuyor herhalde.

Ali Handro

ben/o yaptı birşey olmadı kültüründen kurtulmamız lazım. karşı şeritten GENELDE araba gelmeyen bir virajda araba sollamak gibi, solladım oluyor mantığı. bede... Devamını Gör