Görüş Bildir
Haberler
Ataşehir Belediyesi: 'Velev ki Eşcinseliz'

Ataşehir Belediyesi: 'Velev ki Eşcinseliz'

Onedio Medya
16.02.2015 - 23:34
İçeriğin Devamı Aşağıda

Ataşehir Belediyesi’ne ait zabıta aracının “GAY” harflerinden oluşan plakasının sosyal medyada tartışılması üstüne açıklama yapan Belediye, “Velev ki eşcinseliz” dedi.

İstanbul Ataşehir Belediyesi’ne ait zabıta aracının plakasının “GAY” harflerinden oluşmasının sosyal medyada gün boyu tartışılması üstüne Ataşehir Belediyesi Twitter üzerinden cevap verdi.

ErkekTarafi (@ErosEmorotti) adlı kullanıcının “#Ataşehir Belediyesi’ne bu plakayı emniyetten bilinçli çakmış olma ihtimalleri çok” yazan tweet’ine cevap veren Belediye, “Öyleyse bile bizim için hiçbir sorun teşkil etmediğini bilmeleri gerekirdi... Velev ki eşcinseliz? :)” dedi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi de Twitter hesabından “Belediye olarak vatandaşlarımıza hiçbir ayrım yapmadan hizmet veriyor olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 

'Tek kıstas özgürce yaşam' 

KaosGL’den Ömer Akpınar’ın haberine göre Ataşehir Belediyesi’nden şu açıklama yapıldı:

“2009 yılında kurulan ve başkanlığını Battal İlgezdi’nin yaptığı Ataşehir Belediyesi toplumun tüm kesimlerine hiçbir ayrım yapmadan ‘İnsan haklarına, insanların yaşama hakkına’ saygı duyarak yerel hizmet vermektedir. İlçe genelinde verdiğimiz hizmetlerde hiçbir ayrım gözetmediğimiz gibi, ülke genelinde de her türlü ayrımcılığa karşı verilen mücadeleleri yasalar kapsamında destekliyoruz.

“Bu bağlamda verdiğimiz ve vereceğimiz tüm hizmetlerde toplumu oluşturan tüm kesimlerle görüş alış verişi yapıyor, karşılıklı fikirlerimizi projelerimizi paylaşıyor, belediyemiz ilgili birimlerine iletilen projeleri de değerlendiriyoruz. Çalışmalarımızdaki tek kıstas ‘insan haklarına insanların özgürce yaşam’ haklarına saygı ve sevgidir.

“LGBT bireylerin, verdikleri haklı mücadele ile ülkemizin demokrasi, insan hakları ve özgürlük anlayışına müthiş etkide bulunduklarını düşünüyor ve gurur duyuyoruz. LGBT hareketi yalnızca kendi içerisinde değil, toplumdaki her birey için anlamlı ve pratikte de karşılığı olan önemli bir hareket. Özel olarak bir projemiz bu zamana dek olmadıysa da, verilebilecek her türlü destek için hazırız.”

  • Bianet
Kaynak: http://bianet.org/bianet/lgbti/162345...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bulent Dogan

yaklaşım başarılı arkadaşı göt etme şekli ise nerdeyse kusursuz:)