Görüş Bildir
Haberler
Aşı Karşıtı Miting: Kaymakamlık Yasakladı, İzin Valilikten Geldi

Aşı Karşıtı Miting: Kaymakamlık Yasakladı, İzin Valilikten Geldi

Aşı karşıtlarının 11 Eylül'de Maltepe'de düzenlemek istediği 'Büyük Uyanış' mitingine Kaymakamlık yasakladı ancak istenen izin İstanbul Valiliği'nden geldi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Kovid-19 aşısı karşıtları 11 Eylül’de İstanbul Maltepe’de 'Büyük Uyanış' ismiyle miting düzenlemeye hazırlanıyor. Bilim dünyasının karşı çıktığı mitinge Maltepe Kaymakamlığı’ndan izin çıkmadı. Miting için izin başvurusunu yapan Anadolu Birliği Partisi’nin Genel Başkanı Bedri Yalçın ise mitingin açıklanan tarihte Maltepe’de yapılacağını söyledi.

Koronavirüs aşısı karşıtları, 11 Eylül'de İstanbul Maltepe'de 'Büyük Uyanış' ismiyle bir miting düzenlemek için Maltepe Kaymakamlığı’na başvurdu.

Miting için oluşturulan sosyal medya hesaplarından çağrılar yapılırken farklı şehirlerden miting için otobüsler kaldırılacağı duyuruldu.

Kaymakamlıktan izin çıkmadı

Kaymakamlıktan izin çıkmadı

Maltepe Miting Alanı

Aşı karşıtlarının 23 Ağustos’ta “Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor” başlığıyla Maltepe Kaymakamlığı’na yaptığı başvuru ise reddedildi.

Maltepe Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, 'Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında Maltepe Kaymakamlığının izinleriyle 11.09.2021 tarihinde Maltepe Miting Alanı’nda “Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor” konulu bir miting düzenleneceği yönünde haber ve paylaşımlar yapıldığı tespit edilmiştir.

Söz konusu etkinliğin düzenlenmesi için izin verilmesi talebiyle Anadolu Birliği Partisi tarafından 23.08.2021 tarihinde Kaymakamlığımıza yapılan başvuruya; toplu yapılacak etkinliklerin Covid-19 virüsünün bulaş riskini artıracağı ve salgınla mücadele çalışmalarını olumsuz yönde etkileyebileceği değerlendirilerek izin verilmemiştir' denildi.

Dilipak: Maltape mitingi zamanında, sorunsuz bir şekilde yapılacak

Dilipak: Maltape mitingi zamanında, sorunsuz bir şekilde yapılacak
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Mitingdeki konuşmacılar arasında yer alan Akit yazarı Abdurrahman Dilipak ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, '11 Eylülde Maltepe mitingi zamanında, sorunsuz bir şekilde yapılacak. Diğer illerden mitinge katılmak isteyenlerin intikalinde inşallah bir sorun yaşanmayacak. Bir takım gerçek dışı haberlere lütfen itibar etmeyiniz. İçişleri Bakanlığı ve Valilik süreci takip ediyorlar' dedi.

ABP Genel Başkanı Yalçın: Mitingi yapacağız

ABP Genel Başkanı Yalçın: Mitingi yapacağız

23 Ağustos günü Maltepe Kaymakamlığı’na 'Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir Araya Geliyor' konulu miting izni için başvuruda bulunan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, Independent Türkçe’ye yaptığı açıklamada, 'Mitingin iptal edildiği bilgisi doğru değil. Açıklandığı gibi 11 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de mitingimizi düzenleyeceğiz' dedi.

Yalçın, 'Miting için gerekli izin valilikten mi alındı mı?' sorusuna ise  'Evet' yanıtını verdi.

İstanbul Valiliği: Verilmiş bir izin yok

İstanbul Valiliği: Verilmiş bir izin yok
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Maltepe’deki miting konusunda İstanbul Valiliği tarafından verilen bir izin olup olmadığı yönündeki Independent Türkçe’nin sorusuna valilikten verilen yanıtta ise şu ana kadar bu yönde verilen bir iznin olmadığı belirtildi.

Abdurrahman Dilipak daha sonra İstanbul Valiliği'nin miting için verdiği izin yazısını paylaştı👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
167
57
41
33
18
6
3
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
seyyidonbaşı

Aşı olmamak hak tamam kabul ama o zaman hastane masrafları veya ölüm cenaze doğabilecek her türlü sorumluluğu üstleneceksin. Zaten herşeyi bilen! milletiz, y... Devamını Gör

Umut

Ben bunu özgürlük olarak görmüyorum. aşı ve pandemi hakkında bilimsel kanıtlar var. aşı olmama ve onların deyimiyle "plandemiyle" ilgili hangi kanıt var? aşı... Devamını Gör

Gerçek Beyefendi

Bir şekilde aşı karşıtı olsaydım dahi, sırf şu tiplerle ile aynı fikirde olmamak için koşa koşa aşı yaptırırdım. Bu herbokologların savunduğu fikrin doğru ol... Devamını Gör