Görüş Bildir
Haberler
Asgari Ücret 2022 Son Dakika: Asgari Ücret Bugün Açıklanır mı? 2022 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret 2022 Son Dakika: Asgari Ücret Bugün Açıklanır mı? 2022 Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Türkiye’de tüm vatandaşlar yeni yılda uygulanacak asgari ücreti merak ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ilk üç toplantısından sonuç çıkmamıştı. Şimdi gözler 4. ve son toplantıda. Bakanlık yetkililerin ev sahipliğinde yapılacak son toplantıda karar açıklanacak. Peki, Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4. toplantısı ne zaman yapılacak? 2022 asgari ücret bugün açıklanacak mı? Asgari ücret 2022 ne kadar olacak, zam yüzde kaç? İşte tüm çalışanları yakından ilgilendiren asgari ücret ile ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda

Türkiye’de asgari ücret ile çalışan yaklaşık 7 milyonu doğrudan, çalışan her kesimi ise dolaylı yönden ilgilendiren asgari ücret ile ilgili kritik karar artık sayılı günler kaldı. Vatandaşlar, asgari ücretin ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu 4.ve son toplantısında yeni yılda uygulanacak asgari ücrete karar verilecek.

Asgari Ücret Bugün Açıklanacak mı?

Asgari Ücret Bugün Açıklanacak mı?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 3. Toplantısı 9 Aralık Perşembe günü saat 10.00'da TİSK'in ev sahipliğinde yapılmıştı.

4. ve son toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde yapılacak ve asgari ücret kararı alınacak.

Asgari ücretin bu hafta içinde açıklanması bekleniyor. Asgari ücret ile ilgili tüm gelişmeleri onedio.com’dan takip edebilirsiniz…

Asgari Ücret 2022 Ne Kadar Olacak?

Asgari Ücret 2022 Ne Kadar Olacak?

Enflasyondaki tırmanma ve döviz kurunda yaşanan artış dolayısıyla bu yıl asgari ücrette yüksek artış beklentisi ortaya çıktı. 

Kulislerde, TÜRK – İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın Çalışma Bakanı Vedat Bilgin’e 4 bin liranın altında bir rakamı kabul etmeyeceklerini söylediği belirtiliyor. Net asgari ücretin 4 bin liraya çıkması brüt asgari ücretin yüzde 42 oranında artması anlamına geliyor.

İşveren kesimini temsil eden TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamının da dikkate alınması gerektiğini belirtti. Net asgari ücretin 4 bin liraya çıkartılması halinde asgari ücretli bir işçinin işverene maliyeti 1800 lira artarak 6 bin liraya ulaşacak.

Kaldı ki net asgari ücretin 4 bin liranın üzerine çıkabileceği beklentileri de bulunuyor.

İşçi ve işveren sendikalarının üç konuda sağladığı uzlaşma bu noktada önem taşıyor. İşçinin eline geçen net ücret olabildiğince yükseltilirken, işletmelerin maliyet artışlarının mümkün olduğunca makul seviyede tutulması gerektiği konusunda işçi sendikaları da hemfikir.

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın