Görüş Bildir
Haberler
Apple Watch Bu Akşam Tanıtılıyor

Apple Watch Bu Akşam Tanıtılıyor

ATKN
09.03.2015 - 10:17
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Apple, ilk akıllı saati Apple Watch'u bu akşam düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak. Analistler, 2015 içinde akıllı saatin 19 milyon satış rakamına ulaşabileceğini tahmin ediyor. 2016'da ise satışların 36 milyonu aşması öngörülüyor.

Pebble, LG ve Samsung gibi firmaların ardından akıllı saat piyasasına adım atmaya hazırlanan Apple, geçtiğimiz yıl duyurduğu Apple Watch'u bu akşam tanıtacak. Akıllı saat, Nisan ayında ABD başta olmak üzere küresel piyasaya sunulacak.

BMO Capital Markets firmasından analist Keith Bachman'a göre, Apple Watch 2015'te 19 milyon satabilir. Akıllı saatin kullanıcılarla uyum sağlaması için uygulama desteğinin önemli olduğunu belirten Bachman, Apple Wath'un yılbaşının yaklaşmasıyla başlayacak alışveriş sezonunda patlama yapacağını savunuyor.

Wall Street Jornal, geçtiğimiz ay Apple'ın satılacak ilk parti için 5-6 milyonluk üretim emri verdiğini duyurmuştu.

Bachman tarafından öne sürülen 19 milyonluk satış, küresel iPhone kullanıcılarının sadece yüzde 3.9'una denk geliyor. Apple Watch'un 2016'da ise 36.5 milyon satabileceği düşünülüyor. Bu beklenti gerçekleşirse, iPhone kullanıcılarının en az yüzde 11'i Apple Watch kullanıcısı olacak.

ABD'de Apple Watch'un en büyük rakibi olarak beliren Pebble, Kickstarter desteğiyle gücünü artırmaya devam ediyor. Pebble CEO'su Eric Migicovsky, 2014'te 400 bin akıllı saat sattıklarını açıklamıştı.

Android Wear işletim sistemiyle giyilebilir teknoloji geliştiren iş ortaklarını destekleyen Google ise Moto 360 ile başarı elde etmeyi umuyor. Gartner, bu ay içinde yaptığı açıklamada dünya genelinde Android kullanan cihaz sayısının 1 milyarı aştığını açıklamıştı.

Al Jazeera Turk

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/201...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam