Görüş Bildir

AÖL Sınavları Başladı! AÖL Sınavları Nasıl Yapılacak? Açık Öğretim Lisesi Sınavları Kaç Gün Sürecek?

Haberler
> AÖL Sınavları Başladı! AÖL Sınavları Nasıl Yapılacak? Açık Öğretim Lisesi Sınavları Kaç Gün Sürecek?

Ülkemizde kroronavirüs tedbirleri kapsamında bir çok alanda değişikliğe gidilmişti. Bu değişikliklerden biri de daha önce yüz yüze olarak yapılan Açık Öğretim Lisesi Sınavlarıydı. 1. Dönem AÖL sınavları online olarak yapılırken bugün 2. dönem AÖL sınavları da online olarak yapılmak üzere başladı. Peki AÖL sınavları nasıl yapılıyor? AÖL sınav tarihleri ne zaman? AÖL sınavları ne zaman bitecek? İşte AÖL sınava giriş ekranı ve detayları haberimizde sizler için derledik...

AÖL sınavları Nasıl Yapılacak? AÖL Sınav Tarihleri

AÖL sınavları Nasıl Yapılacak? AÖL Sınav Tarihleri

Açık Öğretim Liseleri 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı 2.dönem online sınavları 25 Mart 2021 saat 09.30 da başlayacak olup 29 Mart 2021 Saat 23.59’da sona erecek. Öğrenciler seçmiş olduğu bir dersin sınavını bitirdikten sonra, seçmiş olduğu diğer dersin sınavına hemen başlamak zorunda değildir. Online sınav takvimi içerisinde istediği bir zaman diğer dersin sınavına başlayabilir.

Öğrenciler, kendilerine atanan derslerden oluşan testleri sınav takviminde belirtilen tarihler arasında online sınav sistemine girerek tamamlayacaklardır.

AÖL Sınavına Dair Detaylar ve AÖL Giriş Ekranı

AÖL Sınavına Dair Detaylar ve AÖL Giriş Ekranı

Öğrenciler, aynı eğitim öğretim yılı ve dönemi için yapılacak sınavlardan yalnızca birine katılabileceklerdir. Online sınav uygulaması yurt içi ve yurt dışında, Türkiye saatine göre aynı gün ve saatte başlayıp, aynı gün ve saatte sona erdirilecektir.

Öğrenciler, T.C. kimlik numara ve şifreleri ile AÖK Bilgi Yönetim Sistemine online sınav kapasitesinde giriş yaparak online sınav uygulamasına katılacaklardır. Sınav başvurusu olmayan ve tüm derslerinden sınavını tamamlayan öğrenciler sınav süresinin sonuna kadar AÖK Bilgi Yönetim Sistemine giremeyeceklerdir.

Sisteme giriş şifresini unutan öğrenciler, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ‘şifremi unuttum’ seçeneğinden veya (MEBİM) '444 0 632' danışma hattı ile görüşerek şifrelerini öğrenebileceklerdir.

Sınav sistemine girişte ÖDSGM tarafından hazırlanan gizlilik taahhütnamesi öğrenciler tarafından onaylanacaktır.

Online sınav uygulaması başlamadan önce sınav kuralları elektronik ortam üzerinden öğrenciye bildirilecektir. Bu bildirim ile öğrenci, sınav kurallarını kabul etmiş sayılacaktır. Sınav kurallarını ihlal eden öğrenci ve sınav görevlilerine, 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Kanun uyarınca cezai müeyyideler uygulanacaktır.

Online sınav uygulaması, çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli ve her bir ders için ayrı olmak üzere 20 sorudan oluşacak testler hâlinde gerçekleştirilecektir. Sınavda her bir dersin testi için 25 dk. süre uygulanacaktır.

AÖL SINAVA GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?