Görüş Bildir
Haberler
AÖL Sınav Sonuçları İçin Son Dakika Açıklaması! 2021-2022 1. Dönem AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL Sınav Sonuçları İçin Son Dakika Açıklaması! 2021-2022 1. Dönem AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Hacer Tonay
18.12.2021 - 18:26

AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? 2021 Açık Öğretim Lise (AÖL) sınavları geçtiğimiz günlerde sonlandı. AÖL’e kayıtlı öğrenciler, online olarak yapılan sınavlara katılım gösterdikten sonra sonuçlarını merak ediyor. 10 Aralık'ta sona eren Açık Lise sınavlarına katılım sağlayan öğrenciler AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Peki, 2021 AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranı... İşte Açık Öğretim Lise sınavlarıyla ilgili tüm detaylar…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

4 Aralık’ta başlayıp 10 Aralık'ta sona eren Açık Lise sınavlarına katılım sağlayan öğrenciler AÖL sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Açık Lise sınav sonuçları heyecanla bekleniyor. 2021 AÖL 1. dönem sınavları ile ilgili olarak açık lise öğrencileri bu sorunun cevabını merak ediyor. Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanır? AÖL sınav sonuçları sorgulama ekranına nasıl ulaşılır? Merak edenler için tüm detayları haberimizde derledik. İşte ayrıntılar...

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB tarafından yapılan açıklamada, Açık Öğretim Kurumları 2021-2022 1. dönem sınav sonuçlarının 20 Aralık Pazartesi günü saat 18.00'da açıklanacağı bildirildi.

AÖL sonuçları, MEB'in sayfasından açıklanacak. Sonuçlar, AÖL'ün öğrenci girişi sayfası üzerinden öğrenilebilecek.

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

AÖL Sınav Sonuçları Sorgulama Ekranı

Açık lise sınavının sonuçları MEB Açık Öğretim Lisesi adresinden açıklanacak.

AÖL SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

AÖL Geçme Notu Kaç?

AÖL Geçme Notu Kaç?

Açık Öğretim Lisesi ders geçme notu kırk beş (45) olarak belirlendi. İlk dönem sınavlarından 45 ve üzeri alan öğrenciler başarılı sayılacak. Yani sınavda en az 9 soruya doğru yanıt veren öğrenci dersi geçmeye hak kazanacak.

Değerlendirme Nasıl Yapılıyor?

Değerlendirme Nasıl Yapılıyor?

1. Sınavlarda, öğrencinin sınava katılacağı her dersten çoktan seçmeli 4 (dört) seçenekli 20 soru sorulacak, her doğru cevabın puan değeri 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecektir.

2. Değerlendirme her ders için ayrı olmak üzere 100 (yüz) tam puan üzerinden yapılacak olup doğru cevaplar dikkate alınacak ve her soru eşit puan ağırlığına sahip olacaktır. Başarı puanı hesaplamasında;[Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100]formülü kullanılacaktır.

3. Sınav sonuçlarında öğrencilerin doğru-yanlış cevap sayısına ilişkin veri açıklanmayacaktır.

4. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi hâlinde soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle değerlendirme yapılacaktır.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın