Görüş Bildir
Haberler
Annesinin Yolda Dövdüğü Küçük Çocuk Devlet Korumasına Alındı

Annesinin Yolda Dövdüğü Küçük Çocuk Devlet Korumasına Alındı

Eskişehir’de sokak ortasında 4 yaşındaki oğlunu döven Nazan S. (35) ifadesinin ardından serbest bırakıldı, oğlu ise savcılık talimatıyla devlet korunmasına alındı. Nazan S.’ye 21 gün oğlundan uzaklaştırma kararı verilirken, ayrıldığı eşi Mevlüt O., oğlunun velayetini almak için mahkemeye başvurdu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Eskişehir’de oturan ve yaklaşık 10 ay önce eşinden boşanan Nazan S., önceki gün trafiğe kapalı ve halkın yoğun olarak bulunduğu İsmet İnönü-1 Caddesi üzerinde dolaştı. Bir süre sonra iddiaya göre elinden tuttuğu oğlunu tokat atarak dövdü. 

Çocuğun yere düştüğünü görenlerin tepki göstermesi üzerine kalabalık toplandı. Çevredekiler polisi arayıp annenin sokak ortasında çocuğunu dövdüğünü söyleyerek ihbarda bulundu.

Devlet yurduna yerleştirildi

Devlet yurduna yerleştirildi

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş ve Çocuk Şubesi ekipleri ihbar ve çevredekilerin şikayeti üzerine anne Nazan S.’yi gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan Nazan S., oğluna şiddet uygulamadığını savunurken, ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Oğlu ise Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla devlet korunması altına alınarak yurda yerleştirildi. Anne Nazan S.’ye de oğluna 21 gün süreyle yaklaşmaması için ‘uzaklaştırma kararı’ verildi. 

Ayrıca oğlunu dövdüğü iddia edilen Nazan S. hakkında savcılık resen soruşturma başlattı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, İsmet İnönü-1 Caddesi ve çevresindeki mobese ve güvenlik kameralarını da incelemeye aldı.

Babası velayet başvurusu yaptı

Babası velayet başvurusu yaptı
İçeriğin Devamı Aşağıda

Anne Nazan S.’nin 4 yaşındaki oğlunu dövdüğü iddialarının ardından 3 yıl evli kaldığı eşinden 10 ay önce boşanan Mevlüt O., avukatı Nihat Yüksek aracılığıyla oğlunun velayetini almak için mahkemeye başvurdu. 

Avukat Yüksek, 'Aile içi şiddet, çocuğa şiddet gibi bir olayla karşı karşıyayız. Burada vahim olan konu çocuğun çok küçük olması. Gerçi şiddetin her türlüsü yanlış, yaşı ne olursa olsun, mazur görülemez ama çocuğun çok küçük olması daha da yürekleri yakan bir durum. Olay adli makamlara intikal ediyor. Anne için 6284 sayılı kanun uyarınca, bir uzaklaştırma kararlı tedbir uygulandı. Cezai süreç bu şekilde devam edecek. Biz ayrıca çocuğun velayetini almak için de hukuki süreç başlattık. Velayet davası için mahkemeye başvuruda bulunduk. Devletimizde mevzuat gereği çocuğu korumaya aldı. Müvekkilim de çocuğun kendisine verilmesi için gerekli işlemleri başlattık” dedi.

"Daha önce de şiddet uygulamış"

"Daha önce de şiddet uygulamış"

Nazan S.’nın daha önce de çocuğuna şiddet uyguladığı iddia edilirken, Av. Yüksek bu konuda bazı bulgulara ulaşıldığını söyledi. Yüksek, 'Bizzat eski eşinin müvekkilime gönderdiği görüntüler söz konusu. Özellikle son yaşanan olay, müvekkilimin sabrını iyice taşırdı. Umarım adalet bu konuda tecelli eder ve çocuk için en hayırlısı olur” diye konuştu.

Pedagogların görüşü alınıyor

Pedagogların görüşü alınıyor

Annesi Nazan S.’nin dövdüğü iddia edilen erkek çocuğu devlet korunmasına alınarak yurda yerleştirildi. Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, anne Nazan S. ve baba Mevlüt O. hakkında sosyal araştırma ve inceleme başlattı. Çocukla görüşülerek psikolojik durumuyla ilgili pedagogların da görüşleri alınıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Görgü tanığı: "Yanımızda tokat attı"

Görgü tanığı: "Yanımızda tokat attı"

Nazan S.'nin çocuğunu dövmesine şahit olan Ezgi Akkoyun, şunları anlatmıştı: 

“Köprübaşı mevkiinde yolun karşısında yürürken, çocuğun tek başına yere kapaklandığını gördük. Annesini kaybettiğini düşündük. Çocuğu kucakladığım anda annenin karşıda yürüdüğünü ve oğlunu hiç umursamadığını gördüm. Böyle umursamaz şekilde yürümeye devam etti. Sonra geri geldi, çocuğuna yanımızda bir tokat attı. Bu sağlıklı bir annenin yapacağı hareket değildir. Çocuğu ağladığında, kucağa alınır ve bağrına basar. Herkes müdahale etmeye çalıştığı sırada çocuğunu tekrar kolundan sürükleyerek çekmeye çalıştı ve ağlamasın diye ağzını kapattı. Bu kadının asla akıl sağlığı yerinde değil. Çocuk gelişimi mezunuyum, çocuğun sağlıklı bir psikolojisi de olmadığı belli. Şikayetçi olacağım, gören herkes de olmalı.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
154
83
33
15
8
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ToksiN06

Herkes çocuk sahibi olmamalı, herkes hayvan sahibi olmamalı!!!!

Millet tedavi görüyor senelerce çocuk sahibi olabilmek için, Bu zürriyetini siktiğimin kahpesi annelik nedir öğrenememiş...

dilara.eser

Hafıza kaybı yaşayıp unutmak istediğim bir çocukluk geçirdim annemden gördüğüm şiddet yüzünden. Her gün dövmek için bir bahane bulurdu. Karanlık odada uyuduğ... Devamını Gör

Emre Kaan Keleş

Seni döven eski annenin ismi ve soyismi neydi? Sosyal medya hesabi veya telefon numarası var mi sende? Varsa verde bir cift laf söyleyelim.