Görüş Bildir

Anket Şirketlerine Denetim Geliyor: 'Manipülasyon' Yapana Hapis Cezası

Anasayfa > Gündem

Seçim iddiaları gündemdeki yerini korurken MHP'nin araştırma şirketlerine ilişkin TBMM’ye sunduğu kanun teklifi gözleri anket şirketlerine çevirdi. Kanun teklifine göre 'manipülasyon' yaptığı tespit edilirse 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

Siyaset kulislerinde 'seçim' iddiaları her geçen gün daha çok konuşuluyor. Cumhur İttifakı seçim için 2023'ü işaret ederken Millet İttifakı ise bir erken seçim beklentisinde.

Ankara'daki sıcak gündemle birlikte anket şirketleri de tek tek seçim için yaptığı çalışmaların sonuçlarını paylaşıyor.

MHP'den kanun teklifi

MHP'den kanun teklifi

Seçim söylemleri gündemdeki yerini korumaya devam ederken, MHP'nin araştırma şirketlerine ilişkin TBMM’ye sunduğu kanun teklifi gözleri anket şirketlerine çevirdi.

Kanun teklifine göre kamuoyu araştırması yapan şirketlere sıkı denetim geliyor. Teklifinin çıkması halinde, araştırma şirketleri yayınlanan bir araştırma için araştırmayı kim için yaptığını, araştırmanın finansmanının kim tarafından karşılandığını ve tutarını belgeleri ile birlikte paylaşacak.

5 yıla kadar hapis cezası

5 yıla kadar hapis cezası

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre; 'Manipülasyon yaptığı' tespit edilen araştırma şirketine 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası verilecek.

MHP'nin TBMM’ye sunduğu kanun teklifi, Meclis’in açılmasıyla beraber görüşülecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
5
4
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Barney

yandaş anketçiler bile akpnin kaybettiğini söyleyince "la siz nabıyonuz?" yasası gelmiş. bundan sonra ankette akp birinci olmazsa hadi yavrum hapse diyecekle... Devamını Gör

hipotalamus

"Kral çıplak" demek yasak diyor Manipülasyon Hareketleri Paşaları...

Baybars

her seçimde tayyip 30 altında diyen anketör manyaklarla doluydu bu memleket. iyi olmuş.