Görüş Bildir
Haberler
Ankara Simitçiler Odası Başkanı: Mart Ayında 5 Liraya Çıkar

Ankara Simitçiler Odası Başkanı: Mart Ayında 5 Liraya Çıkar

Batuhan
27.01.2022 - 08:00

Ankara Simitçiler Odası Başkanı Savaş Delibaş, 'Simitte 4 lira için onay bekliyoruz. Mart ayında da 5 liraya çıkar” dedi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Ankara Simitçiler Odası, simit fiyatının 4 liraya çıkarılmasını istediklerini açıkladı. Simitçiler Odası tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ne gönderilen yazıda, “50 kilogram (kg) un 390 lira, 25 kg susam 850 lira. Elektrik, yakıt, personel ve kira arttı” denildi ve zam istendi.

Simit, açma, poğaça ve döner pidesi fiyatının 4 liraya çıkarılması istenen yazıda, “Pandemi sürecinin maddi-manevi yorgunluğu, dolar kurunun aşırı değişkenlik göstermesi ve elektrik, su, doğalgaz, personel, kira giderleri ve içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar sebebiyle esnafımızın zor şartlarda faaliyet gösterdiği de göz önünde bulundurularak, yeniden fiyat listesinin tespit edilmesi zorunluluğu hasıl olmuştur” denildi.

Yakıt giderler 18 liraya yükseldi

Yakıt giderler 18 liraya yükseldi

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göreSimit ve unlu mamullerdeki malzeme artışına da dikkat çekilerek, 25 kg susamın 850 TL, 50 kg unun 390 TL ve 1 koli mayanın 160 liraya çıktığı kaydedildi. Geçen yıl ortalama elektrik faturasının 5-7 bin iken bu yıl 10-12 bin liraya, yakıt giderlerinin ise 9-10 bin liradan, 16-18 bin liraya yükseldiği belirtildi.

'Çay-simit hesabı' çöktü'

'Çay-simit hesabı' çöktü'

Delibaş, pandemi dolayısıyla 100 simit dükkanının kapandığını söyledi. Delibaş, “Böyle giderse 100 işyeri daha kapanacak. Simitte 4 lira için onay bekliyoruz. Esnafımız sadece ayakta kalmak için tabiri caizse ‘can havliyle' çalışmaya devam ediyor. Bir arkadaşımıza 50 bin lira elektrik faturası geldi. Bu yükün altından nasıl kalkacak? Simit, mart ayında da 5 liraya çıkar. Böylelikle çay-simit hesabı da çöktü. Bir simit bir çay, 10 lira olacak” dedi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
aerialz

fırıncıların zarar ediyoruz lafına inanmayalım. bu zarar reel zarar değil. simitten ekmekten yapamadığı kârı diğer ürünler üzerinden çok temiz alıyorlar. tab... Devamını Gör

Theodore Roosevelt

Ankara'da 4 simit 1 tl'ye alınırken artık 4 tanesini 20 tl'ye alacağız. ülkede alınabilen en ucuz şey 25 kuruşa plastik market poşeti oldu artık.

Charlie Brown

Üretmeyin aq madem bu kadar masraflı zarar ediyorsunuz üretmeyin dalga geçer gibi 5 liraya simit mi olur aq...