Ankara Pavyonlarında Fenomen Haline Gelerek Şöhretlerini Cümle Âleme Duyuran 13 İsim

-

Hayatınızda hiç pavyona gitmemiş olabilirsiniz, hatta o şarkıları kendi iradenizle dinlememiş de olabilirsiniz. Ancak bu isimlerden bir ya da birkaç tanesi mutlaka kulağınıza çalınmıştır. Onlar, Ankara pavyonlarında sahne alan, isimleri kulaktan kulağa dolaşarak fenomen olan kişiler.

1. Sarı Tutku

Onun için bir fenomen demek daha doğru olur herhalde. Çoğu insan belki de yüzünü bile görmedi ama Sarı Tutku'nun dansının çok konuşulduğu bir gerçek.

2. Hüseyin Kağıt

Ankara'nın dövmeli bağlamacası olarak da bilinir. Efendi kişiliği ve sempatik tavırlarıyla kısa sürede sosyal medyada konuşulan bir şarkıcı olmuştur. En bilinen şarkısı "Alkol Aldım Sallanıyorum"

3. Ömer Faruk Bostan

Geçtiğimiz sene her yerde duyduğunuz "Erik Dalı" isimli şarkının icracısı oluyor kendisi. Erik Dalı'ndan önce de Ankara pavyon camiasında oldukça bilinen bir kişiydi.

4. Teksaslı Özcan

Ankara pavyonlarının en aranan isimlerinden birisi. Özellikle seçtiği "Teksaslı" mahlası onu ilginç kılan şeylerden ama asıl ismi Hayrullah. Şarkılarında "Hepinize birden comolokko!" gibi doğaçlama cümleler kullanıyor.

5. Deli Bayram

Şu an Ankara pavyonlarının en marjinal kişiliklerinden bir tanesi Ankara Keçiören'de ikamet eden Bayram, pavyonlarda yaptığı ilginç danslarla çoğu kişinin ilgisini çekiyor. Hayran sayfasında 4000 kişi var.

6. Kovboy

Kovboy mahlaslı kadın dansçının gerçek adını tam olarak bilmiyoruz. Onun özelliği de sahnede gerçekleştirdiği mizansenler. Yaptığı iş dans ve tiyatronun ilginç bir sentezi adeta.

7. Ankaralı İbocan

"Neyin Kafasını Yaşıyorsun Sen?" şarkısıyla bilinen İbocan, bağlama çalmadaki başarısıyla tanınıyor. Pavyonlarda müzik dinlemek için gidilen bir solist adeta. Ankara'da düğüne çağırmak isterseniz en yüksek fiyatı da kendisinin verdiği konuşuluyor.

8. Elvan Dalton

İşte size fenomenler fenomeni bir isim. Yine yüzü çok fazla bilinmeyip ismi dillere pelesenk olan şarkıcılardan. En çok da Çalgı Çengi filminde adını duymuş olabilirsiniz. Asıl ismi Elvan Yılmaz ve en bilinen şarkısı tabii ki "Sarı Taksi" (Kobralı olan)

9. Yıldız San

Ankara'nın pavyon solistlerinden olan Yıldız San, sesi sebebiyle seyircisi çok olan şarkıcılardan bir tanesi. Onu da daha önce Flash TV ya da diğer kanallarda görmüş olabilirsiniz.

10. Angaralı Hüseyin

"Ulus Cebeci Çankaya
Gardaş deriz kankaya
Bize her yol Paris değil
La bize her yer Angara"

dizelerinin sahibi kendisi olur.

11. Karam Gurme Mehtap

O da Ankara'da dansını seyretmek için gidilen dansçılardan bir tanesi. Size yabancı gelebilir ama birçok insan onun ismini biliyor.

12. Ankaralı Namık

Ankara pavyonlarından çıkan en fenomen solistlerden bir tanesiydi. Kendine özgü esprili şarkıları ve kimsenin aklına gelmeyen şarkı sözleriyle efsane olmuştu. Maalesef erken kaybettik onu.

13. Çatlak Şanzel

Artık onu tanımayan neredeyse yok. Ankara pavyonlarında solist olarak yer alan Şanzel Çetin'in, televizyonda gördüğünüz gibi kendine has bir tarzı var. Uzun zamandır solistlik yapıyor.

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
necip-islam-akliman

Okumayın ulan o zaman ne tatava yapıyorsun. Onedio'nunda çok sikindeydi sizin düşünceleriniz.

norveclitalyan

Ankara'da nerde bir gereksiz var onu sanatçı yapmışlar

alperen-a.kaya

Lan arkadaş içerik yapacak malzeme yok diye insan pavyon içeriği hazırlar mı amk iyice dibe vurdu güzelim site sonumuz alkışlarla yaşıyoruma dönecek bu gidişle video diye brezilyalı götü içerik diye Karaköy kerhanelerine bakicaz herhalde.

boa

hanımlar feleğin çemberinden geçmiş gibi

culog

Lan beğenmeyerek hakaret eden sosyeteler.Düşüncenize saygı duymak isterdim ama içimden gelmiyor.Çünkü iki yüzlüsünüz.Tüm Türkiye de popüler olmak mı lazım birilerinin sizi sevmesi için.Bu arkadaşlarında seveni var işte boktan boktan konusacagınıza önce siz saygı duyun sonra baskasından saygı görün.Beğenmeye de bilirsin oda senin tarzın.Ama hakaret senin karakterini gösterir.

Başlıklar

Ankaramüzik
Görüş Bildir