Görüş Bildir
Haberler
Ankara'nın Yeni Güvenlik Planı Devrede

Ankara'nın Yeni Güvenlik Planı Devrede

Onedio Medya
25.03.2016 - 18:16

Ankara genelinde 66 hassas noktada sabit motorize ekip görevlendirildi. Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve güzergahlarda motorize ekip ve yaya devriye olarak görevlendirilen personele zimmetleme işlemleri yapıldı. Kent merkezindeki 34 AVM'de yaya polis devriyesi oluşturuldu, her AVM'de 5 polis görevlendirildi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Anadolu Ajansı'nın Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden edindiği bilgiye göre, Ankara'nın yeni güvenlik konsepti çerçevesinde güvenlik planlaması yapıldı. Planlamada önleyici polislik hizmetine ağırlık verildi.

Bu kapsamda kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Kızılay bölgesi, AŞTİ, Tren Garı, metro ve Ankaray hatları ve AVM'lerde polisin daha görünür kılınması ve terörist grupların Ankara'yı hedef alan eylemlerine karşı güçlü bir caydırıcılık sağlanması amacıyla, il merkezi genelinde 66 hassas noktada sabit motorize ekip görevlendirildi.

34 AVM'de polis görevlendirildi

Vatandaşların yoğun olarak bulunduğu cadde, sokak ve güzergahlarda motorize ekip ve yaya devriye olarak görevlendirilen personele zimmetleme işlemleri yapıldı. 

Kent merkezindeki 34 AVM'de yaya polis devriyesi oluşturuldu, her AVM'de 5 polis görevlendirildi. Yoğunluk yaşanan bulvar, cadde ve kamu binalarının bulunduğu bölgelerde, devlet büyüklerinin bulundukları noktalarda ve geçiş güzergahlarında 24 saat esasına göre şüpheli araç ve kişi uygulaması yapılması kararı alındı. 

Mobil Plaka Tanıma Sistemli (MPTS) araçlarla çalıntı ve ikiz plakalı araçların yakalanmasına dönük ring halinde görev yapan ekipler oluşturuldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
164
21
8
6
6
6
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
cnsfrd

anca anladılar.. ve daha hala sınırlar açık...

düğün bittikten sonra kınayı götüne yak (tabiri caizse) demiş atalarımız...

Barış Buzluk

şimdi sizin aklınız da iki soru olmalı: 1-Polis devleti nedir? 2-Polis devleti nasıl olunur?

little spy

Kalabalık noktalara polis koymasalar Allah korusun bişey olsa önlem alınmadı bölge korunmadı dersiniz. Önlem alınır buna da karşı çıkarsınız. Peki nasıl bir ... Devamını Gör