Almanya'da Neonazi Josef Saller'in Evlerini Kundaklaması Sonucu Hayatlarını Kaybeden Can Ailesinin Hikayesini Mutlaka Okumalısınız!

296PAYLAŞIM

Almanya'da 1988 yılında ırkçı bir saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden can ailesinin kısa hikayesini anlatacağız. 

Kaynak: hurriyet.com.tr

Bu fotoğrafa baktığınızda sıradan bir yangın ve yangını söndürmeye çalışan itfaiyecileri görebilirsiniz fakat ne yazık ki gerçek o kadar da sıradan değil...

Almanya'da yaşanan bu yangının diğer yangınlara göre içimizi acıtan farklı bir öyküsü var. Sizlere kısa da olsa bu öyküyü anlatmak istedik.

17 aralık 1988 akşamında hiçbir şeyden habersiz şekilde akşam yemeklerini yiyen can ailesi uykularında yakalandı bu yangına...

Baba Osman Can, anne Fatma Can, erkek çocukları 12 yaşındaki Mehmet Can ve komşuları Alman Jürgen Hübener hayatını kaybetti.

Ocaktan ya da başka bir şeyden çıkan bir yangın değildi bu. Can ailesinin hayatlarını kaybetmelerinin nedeni bir kundaklamaydı.

Fotoğraf temsili!

Bu kundaklamayı yapan kişi de henüz daha 19 yaşında olan Josef Saller. Neonazi olan Saller de daha sonra suçunu itiraf ederek 12.5 yıl ceza aldı.

Fotoğraf temsilidir.

Sadece o yangından ailenin bir ferdi kurtuldu. 19 yaşında ve evli olan Leyla. Ailesinden yalnızca birkaç sokak ötede oturan Leyla, bağrışlara uyanmış ve ailesinin evinin yandığını görmüş.

Şimdi Leyla bu katliamı unutturmamak için mücadele ediyor. Katile verilen ödül gibi ceza da elbette ki Leyla'nın acısını dindirmedi.

Bu arada Josef Saller cezaevinden çıktıktan sonra, yaptıklarından pişman olmadığını ve yabancıları istemediğini de söylemiştir. 

Emekçi bir ailenin bu şekilde katledilmesini, Leyla'nın yaşadığı acıyı biz de unutmayalım.

Şimdi suçlu kimdi? 19 yaşındaki Josef Saller mi yoksa 19 yaşında bir insandan katil yaratanlar mı?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cem-karaman

Sonuna da güya hepimizi damardan vuracak soruyu sormuş... sen yoğurdun kaymağına bile içerik hazırlama... Şimdi sessizce klavyeyi yere bırak, git heri potır serisini bir daha bitir..

quatro

editörlükte ne güzel he başka sayfadan arakla paylaş:D

nosferatuozz

ne kadar yetersiz bir icerik . ilkokul komposizyonu gibi bir yazi. Leyla mucadele ederken ne yapiyor acaba. kim suclu vaaooovvvv duyar da kasmis. sakin yanlis anlasilmasin malesef dunyada var olan ırkçılığın yansıdığı yüzbinlerce olaydan biri kabul edilemez. Ben hakikaten cok çok acemice hazirlanmis olan hatta muhtemelen sirf yer tutsun diye ortaokul seviyesinse hazirlanmis olan icerikteyim

zehra-ozbay

Bu konu hakkında aşırı derecede yalın ve yetersiz bir içerik.Netflixde NSU isimli belgeseli izleyin,konu hakkındaki en kapsamlısı o (sadece bu aile değil konu)

kuntay-sonmez

"hicbirseyden habersiz aksam yemeklerini yiyen can ailesi uykuda yakalandi bu yangina " düşük bir cümle olmuş

Görüş Bildir