Alman Motorsiklet Grubu Üyeleri Kobani Direnişine Katıldı

-

Alman motorsiklet grubu Median Empire Kulübü üyeleri, Türkiye’nin Suriye sınırındaki Kürt kenti Kobani’yi IŞİD’den savunmak için YPG saflarına katıldı.

Bir aydır uzun süredir kuşatma altındaki Kobani’ye giden Köln merkezli motorsiklet kulübünün üyeleri, üç Hollandalı motorcunun YPG’ye katılmasından kısa bir süre sonra IŞİD’e karşı savaşma karar aldı.

Facebook sayfalarından Kobani’de çekildiği belirtilen fotoğrafları yayınlayan motorsikletçiler, kulüp logolarının bulunduğu deri ceketleri ve ellerindeki silahlarla görüntülendi.

Bir üye yaralanmış

Fotoğraflardan birinin altında “Bizim çocuklar Kobani’de ön saflarda savaşıyor” mesajı yer alırken, dört gün sonra paylaşılan bir mesajda ise arkadaşlarından birinin vurulduğu ancak durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Facebook sayfasında kulüp üyelerinin bölgeye yardım etmek için gittiği ve mülteci kamplarında kalan Ezidi’lere yemek ve ilk yardım malzemeleri ulaştırıldığı ifade edildi.

Üç Hollandalı motorcu da YPG’ye katılmıştı

Öte yandan geçen hafta Hollandalı bir savcının yurt dışında savaştıkları için kimsenin ceza almayacağını söylemesi üzerine üç Hollandalı motorsikletçi de Kobani’ye giderek IŞİD’e karşı savaşa katılmıştı.

Savcılık sözcüsü Wim de Bruin “Yurtdışındaki silahlı bir birliğe katılmak önceden suç sayılıyordu, ancak şu anda değil. Sadece Hollanda’ya karşı olan bir savaşta yer almanız yasak” ifadelerini kullanmıştı.

  • Diken
Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

FacebookIŞİDSuriye
Görüş Bildir