Alman Komedyen Şiir Krizinin Ardından Ekranlara Dönüyor

15PAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki şiiri nedeniyle Türkiye ile Almanya arasında mizah krizine yol açan komedyen Jan Böhmermann yeniden ekranlara dönüyor.

Alman kamu televizyonu ZDF'de yayınlanan Neo Magazin Royal adlı programda Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki şiiriyle krize neden olan Jan Böhmermann, Başbakan Angela Merkel'in Türkiye'nin resmi başvurusu üzerine yargılanmasına izin vermesinin ardından programına ara vererek tatile çıkmıştı.

Alman Komedyen Böhmermann'dan Ekranlara Ara - onedio.com
Alman Komedyen Böhmermann'dan Ekranlara Ara - onedio.com

Neo Magazin Royal'in Facebook hesabından yapılan açıklamada, programın 11 Mayıs'ta çekimlerine başlanacağı ve 12 Mayıs'ta tekrar ekranlarda olacağı kaydedildi. 

ZDF televizyonu da açıklamayı doğruladı. 

Bu tarihten itibaren 4 bölüm daha yayınlanacak programın 2 Haziran'dan itibaren yaz tatiline gireceği belirtildi. 12 Mayıs'taki programın konusu ve konuğunun henüz belli olmadığı öğrenildi.

Jan Böhmermann 31 Mart tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik okuduğu şiirle Türkiye ile Almanya arasındaki mizah krizinin fitilini ateşlemişti. 

Konu kamuoyunda yoğun şekilde tartışılmaya başlayınca bir süre ara verme kararı alan Böhmermann, 16 Nisan'da  "Segway'imle kendimi bulmak için Jakobsweg yollarına hac yürüyüşüne çıkmadan önce Kuzey Kore'yi gezerek basın ve sanat özgürlüğü konusunu yeniden değerlendireceğim" açıklamasında bulunmuştu.

Böhmermann hakkında Mainz Savcılığı tarafından biri Türkiye'nin resmi başvurusu, diğeri ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel suç duyurusu nedeniyle hakaretten iki ayrı soruşturma yürütülüyor.

Ajanslar

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir