Akrabalığın En Çetrefilli Çeşidi Olan Eltilik Müessesesi ile İlgili Beyin Açan 13 Bilgi

-
Abone ol

Akrabalık ilişkileri, resmen üniversitede eğitimi verilmesi gereken bir bölüm adeta. Her şey o kadar çetrefilli ki, insan bazen sudan çıkmış balık gibi ne yapacağını bilemiyor. Şüphesiz ki bu akrabalık çeşitlerinden en zorlusu da eltilik müessesesi. Biz de bu kutsal oluşumu biraz inceledik ve sizler için bütün detaylarını ortaya serdik. Buyrun sevgili eltiler...

1. Eltilik, doğuştan kazanılan bir sıfat değil; mücadele ile elde edilen bir rütbedir. Bir kişinin elti olabilmesi için oldukça meşakatli yollardan geçmesi gerekir.

2. İnsan halasının oğlunu ya da ebe annesini her gün göremez ama eltiler birbirleriyle en sık görüşen akraba grubudur. Onları ayırsanız bile yine bir araya gelirler; sorsan hiç istemezler ama.

3. Amerika finans piyasasını ya da Merkez Bankasındaki dalgalanmaları bilmezler ama birbirlerinin mal varlıklarını en ince ayrıntısına kadar bilirler. Fakat diğerinin bu durumdan hiç haberi olmaz!

4. Bir eltinin diğerine ziynet eşyası ya da ganimet şov yapması için herhangi bir gündelik işle uğraşması yeterlidir. Çay koyarken, kısır yaparken iki kere şıngırdatmak, karşıdaki eltinin ilgisini çekmek için harika bir yöntemdir!

5. Eltilik ilişkisini, dış ülkelerdeki maslahatgüzar ya da büyükelçi gibi oldukça bürokrasi gerektiren bir ilişki çeşidi gibi düşünebiliriz. Hassas dengeler sağlanmazsa her an krizler yaşanabilir.

6. Bir eltinin yetki aldığı en büyük merci kayınvalidesidir. Kayınvalidenin gözünde bulunulan konumu güçlendirmek için belirli zamanlarda, eltiler arası triatlon ve olimpiyat yarışları düzenlenir.

7. Bir kaynananın gelinine verdiği değer, emekli maaşını paylaşma oranıyla sabittir. Dolayısıyla bu bilgi, eltiler arasında zor zamanlarda kullanılacak en önemli silahtır diyebiliriz.

8. Bir elti, zamanın getirdiği bütün trendleri takip etmek zorundadır. Örneğin, eltisine sunumsuz yakalan diğer elti için artık Ay'ın karanlık yüzü görünmeye başlar. Bir çeşit bela adeta!

9. Eltiler arası mücadelenin en önemli temsilcileri şüphesiz hiçbir şeyden haberi olmayan bebe beliktir. Bu amansız yarışta, en az anneleri kadar ter dökerler. Bilhassa okuldaki başarı ve şiir ezberleme konusu puanları belirler.

10. Gerginliğin daima sabit kaldığı eltiler arası ilişki ve enformasyon bölümünün namı, çeşitli sanat eserlerine adını verecek kadar yürümüştür. Örneğin "Elti Eltiye Küstü" modeli, dantelli eşyaların vazgeçilmezleri arasındadır.

11. Sülale hiyerarşisi içerisinde birbirlerine rakip olarak konumlandırılmış olsalar da, dış mihraklara karşı birlik ve beraberliği asla bırakmazlar. Örneğin Şükran Hanım'ın yeni gelini karşısında, yıkılmayacak bir etten duvar oluşturabilirler.

12. Eltiler arasında büyük gelin olmak oldukça önemli bir otoritedir ama en sağlam fitneyi de her zaman küçük gelinler geliştirir. Küçük eltiler AR-GE departmanı gibi titizlikle çalışır.

13. Herkes elti olamaz. Yani bu eşinin erkek kardeşi olmadığı için değildir. Eltilik bir yetenek, eltilik bir sanat, eltilik bir bilim dalıdır. Bu önemli statütün hakkını verebilmek Güven, Özveri, Tecrübe ister...

Bütün eltilerimizi kucaklıyoruz. Canım eltimler...

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
goofy

kocaman bir gülümseme ile okudum :D eğlenceli olmuş :D

erkan-aslan

elti kavgasını ayırmaya çalışmayın aga. taraf tutmayın ama tarafsız da görünmeyin, yavşak olun biraz kral gibi yasarsınız....

goofy

denge siyaseti diyorsun yani :D

erkan-aslan

aynen aga :D

culog

Allahtan Bacanaklar arası olaylar daha başka boyutlarda :D

birinci-tekil-birey

Eltilik müessesesi sidik yarışı kronolojisi : 1-Hangi eltinin söz-nişan-düğünü daha iyiydi (Eltiliğin başladığı zaman) 2-Hangi eltinin balayı daha lükstü. 3-Hangi eltinin evceğizi daha şık. 4-Hangi elti önce doğurdu. 5-Hangi eltinin çocuğunun doğum günü daha konsept oldu. 6-Hangi elti sayın ve kayın validesi ile daha sıkı fıkı. 7-Hangi elti daha becerikli 8-Hangi eltinin çocuğunun karnesi daha iyi..... Sıkıldım liste uzun... Not:Biz biraderle ayrı şehirlerdeyiz, elti sorunu yoktur :D

canbaz67

Olayı tam bilmiyorum ama genel hatları ile şöyle sanırım :) ..teyzemin gelinleri arasında çekememezlik varmış, biri teyzeme kırılmış. "Teyzemde diyo ki, ne olmuş yani öbür gelinle selfie çekindiysek, bunda gönül koycak ne var ?" Asıl sıkıntı birinin diğerine bunu watsaptan atması. Bizim hanımda diyo ki, aynısı bana olsa bende darılırım. Allahım ne büyük dertler.

Görüş Bildir