Görüş Bildir
Haberler
AKP'li Olduğunu Söyleyen Karpuz Üreticisi: 'Yaktınız Bizi, Mahvettiniz'

AKP'li Olduğunu Söyleyen Karpuz Üreticisi: 'Yaktınız Bizi, Mahvettiniz'

Artan maliyetlerle baş edemediklerini savunan Adanalı karpuz üreticileri, hasat ettikleri ürünleri 'Yazıklar olsun' diyerek yere attı. AKP üyesi olduğunu belirten bir üretici Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye 'Yaktınız bizi, mahvettiniz. Cumhurbaşkanım, biraz gör, gör şu çiftçiyi. Bittik, bittik. Yazıklar olsun' diye isyan etti. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

Fotoğraf ve Haber: ANKA

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, tarlada fiyatı 70 kuruşa kadar düşen karpuz üreticilerinin isyanını paylaştı. 

Barut, 'Tarlada 70 kuruş olan karpuzu, markette 5 liraya sattırmayın. Önlem alın, çiftçiye destek verin' dedi. 

AKP üyesi olduğunu belirten karpuz üreticisi Fuat Kumlu ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye 'Yaktınız bizi, mahvettiniz. Cumhurbaşkanım, biraz gör, gör şu çiftçiyi. Bittik, bittik. Yazıklar olsun' diye isyan etti.

"Bitirdiniz bizi, bittik biz, yazıklar olsun" 📹

80 dönüm alanda karpuz eken Mehmet Şahbaz adlı üretici geçen seneye göre maliyetlerin yüzde 50 arttığını, ürünlerini satamadıklarını söyledi. 

55 dönümde karpuz üreten Sergen Şahbaz adlı vatandaş ise maliyetlerin çok arttığını belirterek, “Karpuzun üretim maliyeti dekarda 5-6 bin lirayı buluyor. Karpuzu bu duruma getirene kadar toprağa kanımızı döküyoruz. Ürünü dekarda 2 bin 500 liraya satamıyoruz” dedi.

Hasat yapılan alanda karpuz alan tüccar Hasan Hakim ise, “Ulusal ve yerel marketler bizi baskı altına alıyor, 70 kuruştan fazla fiyata karpuz almıyor. Hangi markete giderseniz gidin 4-6 liradan aşağı karpuz satmıyorlar. Bu vicdansızlıktır” şeklinde konuştu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
126
40
33
6
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mr.Hate

Anlamanız için illa tecrübe etmeniz gerekiyordu. Siz yanarken bizi de yaktınız, yakmışmış. Senin karpuzların gitti, bizim gençliğimiz, hayallerimiz, geleceği... Devamını Gör

sinan

arada "cumhurbaşkanımızı" da eklemeyi unutmuyor bunlar akapeyi ayrı cumhurbaşkanını ayrı tutmaya başladılar yeni model de bu olacak heralde akapeyi günah keç... Devamını Gör

elif plt

İstan edip iki sitem etmeniz için illa ki cebinize girecek paranın azalması lazım dimi aq şerefsizleri. Özdeğer/eğitim/gelecek/çevre/öldürülen kadınlar/ teca... Devamını Gör