Görüş Bildir
Haberler
"Yalova CHP'nin..."

"Yalova CHP'nin..."

Batuhan
01.06.2014 - 09:10 Son Güncelleme: 01.06.2014 - 16:18

Yalova'da CHP Kazandı

YALOVA’da 30 Mart’ta yapılan ancak itiraz üzerine Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen ve bugün yenilenen Yalova Belediye Başkanlığı seçimini gayri resmi sonuçlara göre CHP adayı Vefa Salman kazandı.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, seçimi 206 oy farkla kazandıklarını açıklayarak, “Bu Bir hakkın geri verilmesi oldu. Bir mağduriyetin giderilmesi oldu” dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül de, Yalova halkının verdiği karara saygılı olduklarını belirterek, “Şu anda ilgili avukat arkadaşlarımız seçim kurulunda gerekli itirazları yapıyorlar. 800-900 civarında oyla ilgili itirazımız var. Gerek sandık esnasında gerekse seçim kurulunda baki olan itirazlarımız var. Kesin sonuçları Seçim Kurulu paylaşacak” dedi.

30 Mart’ta yapılan belediye başkanlığı seçimlerinin ardından sonuçlar açıklanmaya başlandığında Yalova'da başkanlık, itirazlar nedeniyle Ak Parti ile CHP adayı arasında yer değişmesiyle Türkiye gündemine oturdu. Yalova'da açıklanan ilk sonuçlarda seçimi Ak Parti adayı Yakup Koçal’ın bir oy farkla kazandığı açıklandı. CHP’nin itirazı üzerine il seçim kurulu tarafından sayım ve inceleme sonucu CHP adayı Vefa Salman’ın 6 oy farkla seçimin galibi olduğu ilan edildi. 

Bu açıklama üzerine Vefa Salman, Yalova Belediye Başkanlığı görevine 7 Nisan günü başladı. Sonuçlara itiraz eden Ak Parti bu kez YSK’ya başvurdu. Ak Parti'nin kısıtlılar, askerler ve sandık kurulu üyelerinin seçmen olmadığı halde oy kullandığı yönündeki itirazı üzerine YSK, İl Seçim Kurulu'ndan gelen sonuçları toplantıda değerlendirdi. YSK, CHP’nin 6 oy farkla kazandığı seçimi 7 kısıtlı seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle iptal etti. Karar, 9 kabul oyuna karşın 2 ret oyu ile alındı. 

CHP İNCE: SEÇİMİ KAZANDIK

YSK’nın iptal ettiği seçimler bugün yapıldı. Yalova’da kayıtlı 75 bin 813 seçmen 245 sandıkta oy kullandı. Oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sandıklardan seçim kuruluna ulaşan ve gayri resmi olan sonuçlara göre CHP adayı Vefa Salman’ın seçimi kazandığı belirtildi. CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce de yaptığı açıklamada Yalova Belediye Başkanlığı’nı kazandıklarını söyledi. 

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, milletvekili irtibat bürosu önünde gazetecilere açıklama yaptı. Yalova Belediye Başkanlığı yarışını 206 oy farkla kendilerinin kazandığını söyleyen İnce, “Seçimi aldık. Zaten biz 30 Mart’ta seçimi almıştık. Bir hakkın geri verilmesi oldu bu. Bir mağduriyetin giderilmesi oldu. Bir sıkıntı çıkmayacak ama şimdi adliyeyi yeniden basıp, eski filmi yeniden oynatmak isteyecekler. Buna izin vermeyeceğiz. Bunu da herkes görecek' dedi. 

Bu arada CHP’li Vefa Salman da milletvekili irtibat bürosu önünde ilk tebrikleri kabul etti. Ardından İnce ve Salman, Yalova Adliyesi’ne gitti. 

Bu arada, CHP’liler Cumhuriyet Caddesi’nde toplanarak seçim zaferini kutlamaya başladı. 

AK PARTİLİ GÜL: İTİRAZ EDİYORUZ

Ak Parti Genel Başkan Yardımcı Abdülhamit Gül, Ak Parti İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada, temel felsefelerinin sandık iradesinin her şeyin üstünde, bu iradeye milletin iradesine sahip ve saygılı olan bir parti olduklarını söyledi. Gül, şöyle devam etti: 

“Bugün Yalova’da kesin olmayan sonuçlar var. Ama Yalova halkının verdiği karara saygılıyız. Şu anda ilgili avukat arkadaşlarımız seçim kurulunda gerekli itirazları yapıyorlar. 800-900 civarında oyla ilgili itirazımız var. Gerek sandık esnasında, gerekse seçim kurulunda baki olan itirazlarımız var. Kesin sonuçları seçim kurulu paylaşacak. Seçim sonuçları ülkemiz için Yalova için hayırlı olmasını diliyoruz. Yalova halkı ve tüm milletimiz çok güzel hizmetleri Ak Parti hükümeti ile yaşadı bundan sonrada yaşayacaktır. Bundan sonra biz yine milletimizin halkımızın yanında güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz. Yalova halkına göstermiş oldukları teveccühten ötürü teşekkür ederim.'

Abdülhamit Gül, itiraz gerekçelerinin belli olup olmadığı sorusu üzerine, 'Seçim kurulunda ve sandık başında 298 Sayılı Seçimin Temel Hükümlerine İlişkin Kanunla alakalı yasal itirazlarımızı arkadaşlarımız yapacaklar. Biz de gerekli bilgiyi alacağız' yanıtını verdi.

VEFA SALMAN KİMDİR?

Resmi olmayan sonuçlara göre Yalova Belediye Başkanı seçildiği belirtilen CHP'li Vefa Salman, 1965 yılında Yalova’da doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ni bitirerek iş hayatına atıldı. 20 yıldır Yalova’da ticari yaşamının içerisinde bulunan Salman, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yalova Temsilciliği ve Yalova Üniversitesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yaptı. Yalova'da, Fenerbahçeliler Derneği Başkanlığı, 3 dönem Yalova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Murahhas üyeliği, 1 dönem Yalova Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı mütevelli heyeti üyeliği ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin kuruculuğu, yönetim ve denetim kurulu üyeliklerinde bulunan Salman'ın, kaleme aldığı şiirlerini iki ayrı kitapta topladı.

İngilizce öğretmeni Dilek Salman ile evli olan Vefa Salman'ın, Özgün Salman adındaki oğulları, 14 Ağustos 2012’de geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. 

Vefa Salman, 30 Mart’taki seçimden sonra 7 Nisan’da belediye başkanlığı koltuğuna oturmuş, YSK’nın seçimi iptal etmesi üzerine 22 Nisan’dan görevden ayrılmıştı.

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/yalovada-1-hazi...
İçeriğin Devamı Aşağıda

30 Mart’ta yapılan seçimlerin ardından YSK'nın yeniden seçim yapılmasına karar verdiği ve aralarında Yalova ve Ağrı'nın da bulunduğu 14 yerde tekrarlanan seçimler sona erdi.

ÇADIRKAYA'DA SEÇİMİ SAADET PARTİSİ ADAYI KAZANDI 

Erzincan' ın Tercan ilçesine bağlı Çadırkaya belde Belediye Başkanlığını SP adayı İshak Birol kazandı. SP adayı İshak Birol, seçimlerde 520, MHP adayı Sait Durgun ise 476 oy aldı

GÖMÜ'DE SEÇİMİ AK PARTİ ADAYI KAZANDI

AFYONKARAHİSAR'ın Emirdağ İlçesi'ne bağlı Gömü Beldesi'nde bugün yapılan seçimi Ak Parti adayı Hakkı Tekin kazandı.

Nüfusu 2 binin altında kaldığı gerekçesiyle yerel seçimler öncesi kapatılanGömü Belediyesi, İdare Mahkemesi'ne açılan davada nüfusun 2 bin 46 olduğu belirlendi ve yeniden açıldı. Yüksek Seçim Kurulu kararıyla bugün yapılan seçimde 1459 seçmenden sadece 823 seçmen sandığa gitti. Eski belediye başkanı ve Ak Parti adayı Hakkı Tekin 499 oyla yeniden belediye başkanı seçildi. Tekin'in ardından MHP'li Metin Asıldaş 266 oy aldı.

GERGİNLİK

Gömü İlköğretim Okulu'ndaki 1005 numaralı sandıkta seçim görevlileri, muhtar adaylarının beyanına uyarak nüfus cüzdanını unutan yaşlı bir kadının oy kullanmasına izin verdi. Kadın ile kimliksiz oy kullanma işlemine belediye başkan adaylarının da onay vermesi gerektiğini belirten MHP'li sandık müşahitleri, oy kullanılama işlemine itiraz etti. İşlemlerin nasıl yapılacağı ile ilgili Ak Partili ve MHP'li, müşahitleri arasında çıkan tartışma, arbedeye dönüştü. Sandık başkanının haber vermesi üzerine jandarma ekipleri sınıfa girerek taraflara müdahale etti. Okul binası dışına çıkarılan müşahitler daha sonra sakinleşerek okula döndü. Oy kullanmak isteyen yaşlı kadın kimliği getirildikten sonra oyunu kullandı.

GÜROYMAK'TA BDP KAZANDI

BİTLİS'in Güroymak İlçesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçimini BDP adayı Mehmet Emin Özkan kazandı.

30 Mart'ta yapılan ve BDP'nin kazandığı belediye başkanlığı seçimi, bir sanıkta zarfların mühürsüz çıkması nedeniyle iptal edilmişti. Bugün yenilenen seçimde BDP adayı Mehmet Emin Özkan 5 bin 493 oyla belediye başkanı seçilirken, Ak Parti adayı Hüseyin Mutlu 4 bin 235 oy alabildi. Bir önceki dönemde de BDP Güroymak Belediye Başkanlığı'nı kazanmıştı.

BDP'DE SEÇİMLERİ KAZANMA SEVİNCİ

Bitlis’in Güroymak İlçesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçimlerini BDP adayı Mehmet Emin Özkan'ın kazanması BDP'lileri sokağa döktü. Sayımlardan sonra seçim sonucunu öğrenen partililer, ilçe merkezinde bulunan Roboski Meydanı'nda toplanmaya başladı. Burada müzik eşliğinde halaylar çeken partililer, sevinç gösterilerinde bulundu. HDP Bitlis Milletvekili Hüsamettin Zenderlioğlu ve seçimleri kazanan Belediye Başkanı Mehmet Emin Özkan vatandaşlara selamlama ve teşekkür konuşması yaptı. 

BAĞLAMA BELDESİ'NDE SEÇİMİ MHP'Lİ ADAY KAZANDI

NİĞDE merkeze bağlı Bağlama Beldesi'nde yenilenen belediye başkanlığı seçimini MHP'nin adayı Murat Karakuzu kazandı. Karakuzu, CHP'li Muammer Afşar'ı 17 oy farkla geride bıraktı.

30 Mart öncesinde MHP'li başkanın görevde olduğu, 1533 seçmenin kayıtlı olduğu Bağlama Beldesi'nde 30 Mart'ta yapılan seçimlerde oy kullanan 1463 seçmenin 570'in oyunu alan CHP'nin adayı Muammer Afşar seçimi kazanırken, MHP'li aday Murat Karakuzu 568 oy, AK Partili aday Ahmet Erdoğan 323 oy almıştı. MHP Merkez İlçe Başkanlığı'nın zihinsel engelli 3 kişinin oy kullandığını öne sürerek İl Seçim Kurulu'na yaptığı itiraz üzerine seçim iptal edilmişti.

MHP KAZANDI

Bağlama Beldesi'nde resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanan MHP'li Murat Karakuzu oldu. Karakuzu 698 oy alırken, CHP'li Muammer Afşar 681, AK Partili Ahmet Erdoğan ise 52, SP'nin adayı Nuh Turhan 1, BBP'nin adayı Ertan Gümüş 1 oy alırken, 29 oy da geçersiz sayıldı.

CHP'LİLERLE MHP'LİLER ARASINDA KAVGA

Seçimin sonuçlanmasının ardından MHP'lilerle CHP'liler arasındaki tartışma taşlı- sopalı kavgaya dönüştü. Bağlama Ortaokulu önünde çıkan kavgaya jandarma ekipleri müdahale etti. Okulun önünde park halindeki 2 otomobilin de zarar gördüğü kavgada jandarma havaya ateş açarak kavgayı ayırdı. Yaralananların olduğu belirtilirken olay yerine ambulans geldi. Beldede tansiyonun yüksek olması nedeniyle takviye ekip istendi.

TOKAT YEŞİLYURT'TA AK PARTİ ADAYI MİSAFİR YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

TOKAT'ın Yeşilyurt İlçesi'nde YSK kararı ile yenilenen belediye başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre mevcut başkan Ak Partili Kazım Misafir yeniden kazandı.30 Mart'ta yapılan ve AK Parti Adayı Kazım Sever'in 1410 oy alarak en yakın rakibi MHP adayı Kübra Sever Taşkıran'ın 50 oy önünde bitirdiği seçim bugün tekrarlandı. 30 Mart seçimleri sonrası MHP'nin 1007 nolu sandık başkanının yaşlı ve engelli kişilerin oy kullanmasına yardım ettiği iddiası üzerine YSK tarafından yenilenen seçimde oy sayma işlemi tamamlandı. Seçimler sonucunda 30 Mart'ta da rakibinden önde yarışı bitiren AK Parti'li 63 yaşındaki Kazım Misafir resmi olmayan sonuçlara göre 1525 oy alarak belediye başkanlığını yeniden kazandı. En yakın rakibi MHP'li Kübra Sever Taşkıran 1302 oy alabildi. Evli ve 6 çocuk babası olan Kazım Misafir, ilçede mevcut belediye başkanlığı görevini yürütüyordu.

MAHMUDİYE BELEDİYE BAŞKANLIĞI'NI CHP KAZANDI

ESKİŞEHİR'in Mahmudiye İlçesi'nde yenilenen belediye başkanlığı seçimleri CHP adayı İshak Gündoğan kazandı. 

30 Mart'taki seçimin kısıtlıların oy kullanması nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu'nca iptal edildiği Mahmudiye'de bugün yenilenen seçimde CHP adayı İshak Gündoğan, 3 bin 48 oy alarak belediye başkanı seçildi. Gündoğan'ın en yakın rakibi eski belediye başkanı Ak Partili Ayşe Güney ise 1777 oy alabildi. 

CHP'liler Mahmudiye İlçesi'ndeki seçim bürosu önünde sevinç gösterilerinde bulundu. Seçimi kazanan İshak Gündoğan partililer tarafından omuzlara alındı

BAYBURT AYDINTEPE’DE SEÇİMİ MHP ADAYI KAZANDI

BAYBURT'un Aydıntepe İlçesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçimini MHP adayı Haşim Şentürk kazandı.

30 Mart'ta yapılan seçimi ilk sayımda MHP adayı Haşim Şentürk 755 oyla kazandı, Ak Parti adayı Şükrü Yayan 748 oy aldı. Ak Parti'nin itirazı üzerine ikinci sayımda MHP adayının oyu 745'e düştü ve ardından gelen itirazları değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu seçimi iptal etti. Bugün yenilenen seçimde MHP adayı Haşim Şentürk 877 oyla Aydıntepe Belediye Başkanı seçilirken Ak Parti adayı Şükrü Yayan 681 oy aldı.

Aydıntepe'de daha önce Ak Partili Orhan Erarslan belediye başkanıydı.

ÇATALZEYTİN'DE SEÇMİ AK PARTİ ADAYI KAZANDI

KASTAMONU'nun Çatalzeytin İlçesi’ndeki belediye başkanlığı seçimini Ak Parti adayı Musa İhsan Uğuz kazandı.

30 Mart'ta yapılan seçimi mevcut başkan Ak Parti adayı Musa İhsan Uğuz, MHP adayı Ahmet Demir'e karşı 10 oy farkla kazanmış, ancak usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle Yüksek Seçim Kurulu'nca iptal edilmişti. Bugün yenilenen seçimde Ak Parti adayı Musa İhsan Uğuz 848 oyla yeniden Çatalzeytin Belediye Başkanı olurken, MHP adayı Ahmet Demir ise 770 oy aldı. 30 Mart'ta ki seçimi 10 oy farkla kazanan Ak Partili Uğuz, 78 oyla seçimi kazandı.

AK PARTİLİ UĞUZ'U PARTİLİLER TEBRİK ETTİ

Çatalzeytin'de belediye başkanlığı seçimini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan mevcut başkan Ak Parti adayı Musa İhsan Uğuz'u partililer tebrik etti. Seçim sonuçlarını oy kullanılan okulun yakınındaki bir kafeteryada takip eden Uğuz, 30 Mart'ta kazandıkları seçimi tekrar kazanmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Uğuz, 'Başarıyla bu seçimleri bitirdik. Bundan sonra ilçemizi nasıl müreffeh bir seviyeye getirebiliriz bunun mücadelesini vereceğiz, halkımıza hizmet etmek için uğraşacağız' dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Metin Çelik ise, 'Çatalzeytin halkına teşekkür ediyoruz. Bize bir 5 yıl daha görev vermişlerdir. Yük yüklemişlerdir. Bu sorumluluğu yerine getirmek için teşkilatıyla, milletvekiliyle, genel merkeziyle Çatalzeytin'in her zaman yanında olacağız' diye konuştu.

BUHARKENT'TE KAZANAN AK PARTİ OLDU

Aydın'ın Buharkent İlçesi'nde, Yüksek Seçim Kurulu'nun kararı doğrultusunda bugün yenilenen Belediye Başkanlığı seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre 3 bin 823 oy alan AK Parti'li aday Mehmet Erol kazandı. Önceki seçimi 7 oy farkla kazandığı açıklanan MHP'li aday Yusuf Vural ise 3 bin 62 oyda kaldı. CHP'nin adayı Hüsamettin Başoğlu'na ise 1126 oy çıktı. BBP, BTP ve SP'ye ise toplam 25 oy çıktı. Buharkent'te toplam 9 bin 329 seçmen bulunuyordu.Buharkent'te 30 Mart yerel seçimlerinde MHP'li Yusuf Vural 2 bin 985, AK Partili Mehmet Erol 2 bin 978, CHP'li Hüsamettin Başoğlu bin 977, SP'li Mehmet Akif Ersöz 101, BTP'li Aşirettin Aynacı 31 ve BBP'li Ahmet Atay da 18 oy almıştı. Bu sonuçlara göre MHP de AK Parti de oylarını arttırdı. Kazanan AK Parti olurken, CHP'nin oylarında ise büyük düşüş yaşandı.

AK PARTİ İL BAŞKANI AÇIKLADI

AK Parti Aydın İl Başkanı Sadık Atay, oyların sayılmasının ardından Buharkent Pazaryeri'nde resmi olmayan seçim sonuçlarını açıklayıp, partisinin adayı Mehmet Erol'un zaferini ilan etti. Bu açıklamanın ardından tebrikleri kabul eden AK Parti adayı Mehmet Erol, 'Artık seçim bitti. Bana oy veren, vermeyen herkesin belediye başkanı olacağım. Kazananan Buharkent olmuştur. Elbette sevineceğiz, ancak bunu abartmayacağız. Kaybeden arkadaşlarımızın. Üzüntülerini körüklemeyeceğiz' dedi. Erol'a AK Parti Aydın milletvekilleri Semiha Öyüş, Mehmet Erdem ve Ali Gültekin Kılınç da eşlik etti.

İLÇE SEÇİM KURULU AÇIKLAMA YAPTI

Aydın'ın Buharkent İlçesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçiminin resmi sonuçlar Buharkent İlçe Seçim Kurulu tarfından açıklandı. Açıklamaya göre, kayıtlı seçmen sayısı 9 bin 329, oy kullanan seçmen sayısı: 8 bin 380, geçerli oy: 8 bin 212, geçersiz oy: 168 olarak belirlendiği açıklandı. Oyların partilere göre dağılımı ise şu şekilde oldu. AK Parti : 3 bin 861, MHP: 3 bin 088 CHP: 1 bin 150 Saadet Partisi: 63, Bağımsız Türkiye Partisi: 27, Büyük Birlik Partisi: 23, oy aldı.

AŞDAĞUL'DA SEÇİMİ CHP'Lİ DURSUN UZUNCA KAZANDI

ÇORUM'un Ortaköy İlçesi Aşdağul Beldesi'nde bugün yeniden yapılan seçimlerde CHP'nin adayı Dursun Uzunca, 6 oy farkla yeniden belediye başkanı seçildi. 

Çorum'un Ortaköy İlçesi Aşdağul Beldesi'nde 30 Mart'ta yapılan seçimlerde oyların sayılması sırasında belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği zarfından mahalle muhtarının oy pusulası çıktı. Geçerli sayılan bu oy seçim sonuçları açıklandığında CHP adayı Dursun Uzunca'nın 596, AK Parti adayı Mehmet Çelik'in ise 595 oy alınca Ak Partililer itiraz etti ve seçim iptal edildi.

Bugün yenilenen seçimde 1637 seçmenin oy kullandı. 41 oy geçersiz sayıldı. CHP adayı Dursun Uzunca 792 oy, Ak Parti adayı Mehmet Çelik 786 oy aldı. MHP adayı Yüksel Koç 10, Saadet Partisi adayı Fatih Çeten ise 8 oyda kaldı. 

Aşdağul Belediye Başkanı seçilen CHP'li Dursun Uzunca, partililer ve vatandaşlar tarafından tebrik edildi. CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ve CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, beldede yapılan seçim sonuçlarını yerinde takip ederek ikinci kez başkan seçilen Dursun Uzunca'yı kutladı.

EYMİR BELDESİ'NDE SEÇİMİ AK PARTİ ADAYI KAZANDI

YOZGAT'ın Sorgun İlçesi'ne bağlı Eymir Beldesi'nde bugün yapılan belediye başkanlığı seçimini Ak Parti adayı Çetin Mertoğlu kazandı.30 Mart'ta yapılan ve 2 oy farkla Ak Parti adayının kazandığı, ancak, usulsüzlük olduğu gerekçesiyle iptal edilen seçim bugün yenilendi. Eymir'de 1714 seçmenden 1517'si 9 sandıkta oyunu kullandı. Yapılan sayım sonucu 38 oy geçersiz sayılırken, Ak Parti adayı Çetin Mertoğlu 778 oy alıp Belediye Başkanlığı koltuğuna ikinci kez oturdu. MHP'nin Belediye Başkan adayı Recep Katrancı ise 701 oy aldı. 

ŞABANÖZÜ'NDE SEÇİMİ MHP ADAYI KAZANDI

ÇANKIRI'nın Şabanözü İlçesi'nde yenilenen Belediye Başkanlığı seçimini, MHP adayı Mustafa Karakaya kazandı.30 Mart yerel seçimlerinde Ak Partili Ali Çapçı'nın 4 oy farkla kazandığı seçim, MHP'li aday Mustafa Karakaya'nın itirazı sonucu il seçim kurulu tarafından iptal edildi. MHP adayı Mustafa Karakaya, 4 oyla kaybettiği seçimi, bu kez 191 oy farkla 2 bin 558 oy alarak Belediye Başkanlığını kazandı. Ak Parti adayı Ali Çapçı ise 2 bin 367 oyda kaldı.

Daha önce Şabanözü İlçesi'ne bağlı Gürpınar Beldesi'nde Belediye Başkanlığı yapan MHP'li Mustafa Karakaya, beldesinin mahalleye dönüşmesi üzerine Şabanözü İlçesi'nden aday gösterilip, bu kez ilçe belediye başkanlığı koltuğuna oturmuş oldu..

DHA

Kaynak: http://www.dha.com.tr/tercan-ilcesine...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın