8,5 Adımda arabe'ks' Rapçi Olmak

 > 

Türkiye'de bir virüs gibi yayılan ve bir çok genci peşinden sürükleyen bu yeni müzik(?) akımına siz de 8,5 adımda dahil olabilirsiniz.

Bilindiği üzere arabesk müzik doğunun ezgileri ile harmanlanmış ve ülkemizde bir çok sanatçı tarafından icra edilmiş, ve hatta bir çok hayranı olan bir tür. Rap ise batının aceleci ve isyankar tavrını ortaya koyan bambaşka bir müzik. bu İki kel alaka türü birbiri ile harmanlamak ise bambaşka bir kafa.

Neden 8,5 adım?

1. Öncelikle arabesk rap'in en önemli kaynağı aşk acısıdır. Bir karşılıksız, imkansız aşk edinin.

Gerçekçi ol imkansızı iste. Amele sümüğü gibi tipinle Adriana Lima iste. Sevgilisiz yaşayacaksınız, jedi hayatı süreceksiniz.

2. Aldatılmış olmak ya da kavuşamamak oldukça önemli

Sevdiğiniz sizden hoşlansa bile siz hoşlanmayacaksınız. Aşk acısı çekin. Gerekiyorsa sevgilinizden ayrılın ama o acıyı çekin.

Durun! Sevgiliniz yok mu? O zaman platonik takılın. Sektörde daha rahat tutunursunuz.

3. Beat bulmak şart

Müzik arabesk rap için önemli değildir. Çünkü zaten tek bir melodi ile döner tüm piyasa. Onu dert etmeyin. Açın youtube'dan bakın bi iki parça hepsi aynı melodi.

4. Afilli bir isim

Beat tamam. Şimdi kendinize okkalı bir nick name bulun. Sonuçta bu sözleri yazacak olan sizsiniz ve pop şarkıcısı gibi Ali Veli Bedan Mardini gibi isim kullanamazsınız. Karizmanıza yakışmaz. Varoşluğu, fakirliği, en önemli özelliğinizi gösteren bi nick name bulun.

Piyasadan örnekler:

Mc Yakışıklı,Arsız Bela,Qurisma78,Cilalı İbo

Dip not: Bir de ne olacağınızı belirleyin Mc mi? Dj mi? Ne olacan?????

5. Söz yazıcan agaaaaaaa

Sözler rap müziğin belidir.  Ama arabesk rap'in değil. Neden mi? Çünkü müzikte tek melodi olması gibi sözlerde de tek bir ana tema vardır; "ben seni çok sevdim, sen beni sevmedin!!" Unutmayın sözlerde varoşluk ve gururlu fakir çizgisinden çıkmamanız gerek. Annenize mütemadiyen kızacaksınız. beni neden doğurdun gariban anaam gibisinden.

Size ufak bie örnek!yoooğğ yeeaaaa 
arabeks rep samsun taym
kaRizma 55 
enciniyır rekırds 
hııııııaaaaahhhhhhhh

6. Tek tabanca olmayın hemen Feat olayına girin

Tek başınıza bu sanatı icra etmek istiyorsanız biraz daha düşünün derim. Hemen bir kanka bulup feat olayına girin.Örneğin yukarıda ki demo sözler şöyle olsa;

yoooğğ yeeaaaa
kaRizma 55 feat mc yaralı mühendis
2014 
arabeks rep samsun taym
enciniyır rekırds 
ellere gitmiş kankağğğ
hııııııaaaaahhhhhhhh

Bakın nasılda vurucu oldu.Kapağa vurasım geldi vallahi !

7. İmaj şekil şemal

İmaj çok önemli bir detay. Mutlaka üzerinizde apaçi esintilerini hissettirin. Saçlarınızı ise mahallenin en ergen berberinde kestirirseniz sahneye hazırsınız demektir. oo yeaa!!

8. Klip taymmm

Klip demişken dans gösteriniz genelde seyirciyi havaya sokacak bir performans olmalıdır. Bir elde mikrofon diğer el aşağı yukarı sallanarak bu performansı taçlandırabilirsiniz. Eğer 8. madde sizi kesmezse mahalleden 2-3 apaçi toplayın. arkanızda takılsınlar.  Not: Yukarıdaki klip youtube'da elini yakmış kız olarak geçmektedir.

8,5. Artık gönül rahatlığı ile ölebilirsiniz

Arabesk rap bir felsefedir. Bir tükeniş bir ''la mort dans l'ame'' aslında. İnsanın en kalbi duygularını bir melodi üzerine kazımasıdır. Bu görev sizi yavaş yavaş tüketecektir.

Şaka lan şaka. O kadar kapak vurmaya kova vurmaya ciğer mi dayanır?

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Cilalı ibo ldjdlsnslabskshsnsjwhdnsjjsjsnsjxnahdnshshsbagndbsjsheudnsbsuabxnsjdjdugeııruejd zhda

sakir-aga

1 ve 8'i biraz dinledim. Gerçek olamayacak kadar kötüler. 1 numara çoğu şehirdeki varoşların gerçeği, madde bağımlılığından başka bir olayı kalmamış, şarkıda bile aynı şeye vurgu yapıp durmuş. 8 numara ile bence feci dalga geçmişler senin sesin güzel gel sana bir klip çekelim diye.

usenmez-kalem

soldurdular yüüüüüüüüüüzümüüüüüüüüüüüüüü

mine.turhan.

Eli yanan kız da bursada nefes alıyo bende kadere bak :( :( :(

cgds.ogn

bunlarında TC kimlik numarası 11 haneli, senin benimde... drama bak...

Görüş Bildir