Görüş Bildir
Haberler
ABD Polisi 21 Kişinin Öldüğü Okul Katliamında Hatasını Kabul Etti: 'İşe Yarayacağını Bilsem Özür Dilerim'

ABD Polisi 21 Kişinin Öldüğü Okul Katliamında Hatasını Kabul Etti: 'İşe Yarayacağını Bilsem Özür Dilerim'

Salı günü ABD'nin Teksas eyaletinde meydana gelen okul saldırısında 21 kişi hayatını kaybetmiş ve 18 yaşındaki saldırgan polis tarafından öldürülerek durdurulmuştu. Polisin okula geç girmesi eleştirilmişti. Bugün yapılan açıklamada polis gücü hatalı olduklarını söyledi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

BBC Türkçe'nin haberine göre, Texas Kamu Güvenliği Direktörü Steven McCraw, polisin Uvalde'deki okula ulaştıktan sonra içeri girmek için beklemesinin hatalı bir karar olduğunu belirterek 'İşe yarayacağını düşünsem özür dilerdim' dedi.

Saldırgan, okula girdikten ancak 75 dakika sonra öldürülebilmişti. McCraw olay yerindeki polislerin, saldırganın içeride sadece barikat kurup saklandığını düşündüklerini ve aktif olarak öğrencilere ateş açmadığı kanaatine vardıklarını belirtti. Ancak o sırada saldırgan içeride, 7-10 yaşlarındaki çocukları vurmaya devam ediyordu.

Saldırı nasıl yaşandı?

Saldırganın üzerinden 1657 mermi ve 60 şarjör çıktı

Saldırganın üzerinden 1657 mermi ve 60 şarjör çıktı

18 yaşındaki saldırganın vurulduktan sonra üzerinden 1657 mermi ve 60 şarjör çıktığı açıklandı. Saldırganın Facebook'taki paylaşımlarında ve bir arkadaşına yazdığı özel mesajlarda da saldırının sinyallerini verdiği görülüyor. Paylaşımlarında saldırgan 'Büyükannemi vurdum, bir okula da silahlı saldırı yapacağım' yazdığı belirtildi.

Instagram'da da özel mesajlar üzerinden 4 kişi ile silah satın almak için konuştuğu açıklandı. Saldırgan Salvador Ramos, Uvalde kentindeki Robb İlkokulu'na bir tabanca ve bir AR-15 tüfekle saldırmıştı.

Texas Valisi Abbott, saldırgan Ramos'un herhangi bir sabıka kaydı ya da akıl hastalığı olduğuna dair bir kayıt bulunmadığını belirtti.

Yalnız ve sorunlu bir ev hayatı olduğu belirtilen Ramos'un konuşma güçlüğü bulunduğu ve bu nedenle arkadaşları tarafından çocukluğundan beri sözlü şiddete maruz kaldığı ifade ediliyor. Salvador Ramos'un silahla vurduğu büyükannesinin hastanedeki tedavisinin sürdüğü ve durumunun ciddi olduğu belirtiliyor.

Ramos'un 18 yaşını doldurur doldurmaz iki yarı otomatik tüfek satın aldığı düşünülüyor.

Ramos'un 18 yaşını doldurur doldurmaz iki yarı otomatik tüfek satın aldığı düşünülüyor.
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
24
8
6
4
3
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
feyk

bir yanlis karar veriyorsun ve cogu cocuk 21 kisi oluyor, gercekden cok agir yuk.

paranoid

Avcılara bile silah vermeyeceksin abi silah dediğin polisin, askerin, güvenlikçinin belinde olmalı hiçbir suretle satışının yapılmaması gerek. Üstüne hırsızl... Devamını Gör

Ömer

Olağanüstü durumlarda verilen kararları yargılamak doğru değildir. Çünkü popom rahat koltuğumdayken eleştirmek ya da doğru-yanlış demek kolay bir iş. Fakat b... Devamını Gör