Görüş Bildir

ABD'li Komutan: 'Seks Karşılığında Gizli Belgeleri Sızdırdım'

Anasayfa > Gündem

ABD Donanması’nda görev yapan Komutan Micheal Vannak Khem Misiewicz, Lady Gaga konseri bileti ve seks karşılığında gizli belgeleri sızdırdığını itiraf etti.

Onlarca donanma personeli ve bir ordu müteahhiti hakkındaki rüşvet suçlamalarıyla ilgili ifade vermek için geldiği yerel mahkemenin önünde basına konuşan Misiewicz, masrafları karşılanan seyahatlar, lüks otellerde konaklama, birlikte olduğu seks işçilerinin ücretinin ödenmesi ve Lady Gaga konseri bileti gibi çeşitli ‘hediyeler' karşılığında iş adamı Leonard Francis'e gizli bilgileri sağladığını itiraf etti.

Gemilerin rotalarını sızdırdı

Gemilerin rotalarını sızdırdı

‘Şişko Leonard' olarak bilinen ve Singapur merkezli Glenn Davis Denizcilik şirketinin CEO'su olan Francis Leonard, Asya'da görevlendirilen ABD Donanması'na ait savaş gemilerine sunduğu hizmetlerde ‘fazladan faturalandırma yapmak'la suçlanmıştı. Francis, Adalet Bakanlığı'nın yürüttüğü soruşturmadaki suçlamaları kabul etmişti.

Francis'in Komutan Misiewicz'den aldığı gizli bilgilerin gemilerin rotasına dair olduğu ve bu sayede de donanma gemilerinin Glenn Davis Denizcilik'e ait limanlara yönlendirildiği belirtildi.

40 ay hapis cezası

40 ay hapis cezası

Rüşvet skandalına adı karışan yüksek rütbeli ilk donanma personeli olarak kayıtlara geçen Misiewicz, 40 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aynı dava çerçevesinde başka donanma askerlerinin de önümüzdeki aylarda ceza alacakları belirtildi.

Sputnik Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
8
3
2
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Şarköylü metalci

ABD Donanması’nda komutan.. deli gibi para kazanıyodur.. zaten istediği gibi konsere de gider lüks otellerde karı da götürür... bence kıçı kırık bi konser iç... Devamını Gör

ynsemrebagiban

Ulan ülkenin değeri bu kadar mıydı vay köpek