ABD'de Silahlı Saldırı: 3 Ölü

0PAYLAŞIM

ABD'nin Colorado eyaletinde bulunan bir aile planlama merkezinde silahlı bir saldırgan etrafa ateş açtı, 1 polis ve 2 sivil hayatını kaybetti. Uzun süren çatışmanın ardından saldırgan canlı olarak yakalandı.

Polis yetkililerin yaptığı açıklamaya göre, saldırganın açtığı ateş sonucu yaralananlardan biri polis ikisi sivil üç kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.

Hayatını kaybeden polisin Colorado Üniversitesinde görevli Garrett Swasey olduğu, söz konusu polisin çatışmanın ardından bölgeye yardım için gönderildiği belirtildi.

Hastanede 9 yaralının tedavi gördüğü, durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Planned Parenthood Rocky Mountain aile planlaması merkezine uzun namlulu silahla gelen saldırgan binaya girerek yaklaşık 5 saat polislerle çatıştıktan sonra teslim olmuştu. Yerel televizyon kanallarının görüntülerinde kelepçeli olarak polis aracına bindirilen saldırganın beyaz bir erkek olduğu görülmüştü.

Polis, saldırganın ismini ve saldırının nedenini henüz açıklamadı.

Aile Planlama merkezine yönelik daha önceden tehdit ihbarlarının geldiği bildirilmişti. Aile planlaması ve kürtaj ABD'de tartışmalı konulardan birisi ancak saldırganın amacının aile planlaması olup olmadığı henüz netleşmedi. Saldırının gerçekleştiği merkezde kürtaj da yapılabildiği öğrenildi. 

Öte yandan, New York polisinin kentteki aile planlama merkezleri civarlarında güvenlik önlemlerini artırdığı duyuruldu.

AA

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir