Görüş Bildir
Haberler
ABD'de Polis Tarafından Öldürülme İhtimali Terörizme Oranla 55 Kat Fazla

ABD'de Polis Tarafından Öldürülme İhtimali Terörizme Oranla 55 Kat Fazla

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD’de polis tarafından öldürülme ihtimalinin terör eylemine oranla 55 kat daha fazla olduğu ileri sürüldü.

ABD’de her yıl polis tarafından öldürülen ortalama 545 kişinin, son 10 yıldır yetkili suç istatistiği kurumları tarafından dikkate alınmadığı iddia edildi.

Global Research, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: “ABD’de polis memurları tarafından işlenen ve mazur görünen cinayet sayısına dair güvenilir veri yok. Merkez Florida’da 1999-2002 döneminde yapılan araştırma, yerel medyanın polis tarafından sivillere karşı işlenen her dört cinayetten sadece biri hakkında bilgi verdiğini gösterdi.”

Global Research, “Son 8 yılda ABD’de polis tarafından 928 kişi öldürüldü. Bu sayı, FBI’nın 383 kurban hakkında verilerine ters” dedi.

Global Research, ABD Dışişleri Bakanlığı’nda 2009-2012 döneminde terörle mücadele koordinatörü olarak çalışan Daniel Benjamin’in, “Batı’da son yıllarda terör eylemi sonucu yaşanan ölüm sayısı terör tehdidi gibi oldukça düştü” sözlerine de yer verdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, 2011’de sadece 17 ABD vatandaşının, dünya genelinde teröristlerin faaliyeti sonucu hayatını kaybettiğini duyurdu.

  • Sputniknews
Kaynak: http://tr.sputniknews.com/abd/2015030...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın