Görüş Bildir

ABD'de Konuşmasında İntihal Yapan Rektör İstifa Etti

Anasayfa > Gündem

Güney Carolina Üniversitesi rektörü Bob Caslen, mezuniyet töreninde okulun adını yanlış söyleyip emekli bir askerin sözlerini kaynak göstermeden kullandı. Caslen tepkiler üzerine istifa etti.

ABD'deki Güney Carolina Üniversitesi'nin rektörü Bob Caslen, diploma törenindeki konuşmasında intihal yaptığının ortaya çıkmasının ardından istifa etti. Caslen'in istifa mektubunda 'Üst düzey liderliğin gerektirdiği sorumlulukların ve yüksek standartların farkındayım. Bunlar yerine getirilmediğinde, güven kaybolur. Ve güven kaybolduğunda liderlik yapamazsınız' dediği belirtildi.

İki paragrafı kaynak göstermeden alıntıladı

CBS News'un haberine göre, eski bir asker olan Caslen diploma töreninde, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyonu yöneten emekli amiral William McRaven'in YouTube'da milyonlarca kez izlenen bir konuşmasından iki paragrafı kaynak göstermeden kullandı. Caslen ise istifa mektubunda, konuşması için 'zor durumlarda direnç göstermekle' ilgili sözler aradığını ve emekli amiralden alıntı yaparken kaynak göstermediğini kabul etti. 'Gerçekten üzgünüm' diyen Caslen, 'Tüm sorumluluğu üstleniyorum' ifadelerini kullandı.

Okulun adını da yanlış söyledi

Caslen'in mezuniyet töreni konuşması, intihalin yanı sıra dili sürçerek Güney Carolina Üniversitesi'nden 'Güney Kaliforniya Üniversitesi' olarak söz etmesi nedeniyle de tepki çekmişti.

Gazete Duvar

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
13
6
2
1
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Kal El

Bizde de utanmadan hala koltuklarinda oturuyorlar.

Semih Kurnaz

Şu cümleyi meclise yazmak lazım aslında ve sözleşmelerine de eklenmesi gerekli, malum hepsinin ihtiyacı var: "Üst düzey liderliğin gerektirdiği sorumluluklar... Devamını Gör

Dark osman

Muhahaha olm bizdekiler googleden topluyorlar la bildiğin..