Görüş Bildir
Haberler
ABD'de Konuşmasında İntihal Yapan Rektör İstifa Etti

ABD'de Konuşmasında İntihal Yapan Rektör İstifa Etti

Güney Carolina Üniversitesi rektörü Bob Caslen, mezuniyet töreninde okulun adını yanlış söyleyip emekli bir askerin sözlerini kaynak göstermeden kullandı. Caslen tepkiler üzerine istifa etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ABD'deki Güney Carolina Üniversitesi'nin rektörü Bob Caslen, diploma törenindeki konuşmasında intihal yaptığının ortaya çıkmasının ardından istifa etti. Caslen'in istifa mektubunda 'Üst düzey liderliğin gerektirdiği sorumlulukların ve yüksek standartların farkındayım. Bunlar yerine getirilmediğinde, güven kaybolur. Ve güven kaybolduğunda liderlik yapamazsınız' dediği belirtildi.

İki paragrafı kaynak göstermeden alıntıladı

CBS News'un haberine göre, eski bir asker olan Caslen diploma töreninde, El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyonu yöneten emekli amiral William McRaven'in YouTube'da milyonlarca kez izlenen bir konuşmasından iki paragrafı kaynak göstermeden kullandı. Caslen ise istifa mektubunda, konuşması için 'zor durumlarda direnç göstermekle' ilgili sözler aradığını ve emekli amiralden alıntı yaparken kaynak göstermediğini kabul etti. 'Gerçekten üzgünüm' diyen Caslen, 'Tüm sorumluluğu üstleniyorum' ifadelerini kullandı.

Okulun adını da yanlış söyledi

Caslen'in mezuniyet töreni konuşması, intihalin yanı sıra dili sürçerek Güney Carolina Üniversitesi'nden 'Güney Kaliforniya Üniversitesi' olarak söz etmesi nedeniyle de tepki çekmişti.

Gazete Duvar

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
33
13
6
2
1
1
1
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kal El

Bizde de utanmadan hala koltuklarinda oturuyorlar.

mahmut mahmutoğlu

bizimki de mescid-i aksa nın ne olduğunu bilmesin bide bizimki bakan

mahmut mahmutoğlu

bizimki de mescid-i aksa nın ne olduğunu bilmesin bide bizimki bakan