Görüş Bildir
Haberler
ABD'de İlginç Anlar: Milyonerler Jeff Bezos'u Evinin Önünde Protesto Etti

ABD'de İlginç Anlar: Milyonerler Jeff Bezos'u Evinin Önünde Protesto Etti

Ulaş
18.05.2021 - 15:09

ABD'de bir grup milyoner, dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos'un sahip olduğu evlerin önünde protesto için sokaklara çıktı. Göstericiler Amazon'un CEO'su için 'Jeff Bezos, ülkenin vergi yasasının tüm aptallığını gösteren bir poster çocuğu' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

NTV'nin Reuters'a dayandırdığı habere göre, ABD'lilerin gelir vergisi beyannamelerini federal hükümete sunduğu Vergi Günü'nde düzenlenen eylemde, milyonerler milyarderlerden daha fazla vergi alınması çağrısında bulunarak, Bezos’un yanı sıra Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve Tesla CEO'su Elon Musk'ın da gülen yüzlerinin yer aldığı pankartlar taşıdı.

Kendilerine 'Yurtsever milyonerler' diyorlar...

Kendilerine 'Yurtsever milyonerler' diyorlar...

Üyeleri yıllık 1 milyon doların üzerinde gelire veya 5 milyon doların üzerinde varlığa sahip olan Yurtsever Milyonerler tarafından organize edilen gösterilerde milyarderleri daha fazla vergi ödemeye çağırdı. 

Yaklaşık 30 kişiden oluşan Yurtsever Milyonerler’in gösterisi, Başkan Joe Biden ve Demokrat milletvekillerinin 2 trilyon dolarlık altyapı tekliflerinin bedelini ödemek için şirketler ve 400 bin doların üzerinde kazananlar için vergi artırmaya çalıştığı sırada geldi.

Biden geçtiğimiz günlerde kurumlar vergisi oranını yüzde 25'ten yüzde 28'e çıkarmak istediğini, en yüksek gelir vergisi oranını ise yüzde 37'den yüzde 39, 6'ya çıkarmayı önerdi. 

Cumhuriyetçiler ise altyapı için herhangi bir vergi ödemek istemediklerini söylediler.Ancak, parti de şu yasa tasarısı için uzlaşmaya çalışıyor ve ilerleme kaydediyor.

'Vergi yasası saçmalığının poster çocuğu.'

'Vergi yasası saçmalığının poster çocuğu.'

Bununla birlikte, milyonerler milyerderlerin daha fazla vergi ödediğini görmek için hevesli.

Vetansever Milyonerlerin kurucusu ve başkanı Erica Payne,  CNBC'ye verdiği demeçte, 'Jeff Bezos, ülkenin vergi yasasının tüm aptallığını gösteren bir poster çocuğu. Aşırı zenginliği nedeniyle daha fazla vergi ödemeli. Şu anda yaklaşık 130 metrelik bir yat inşa etmekle uğraşıyor” dedi. 

Forbes'in verilerine göre, dünyanın en zengin insanı olan Bezos'un net serveti 185 milyar doları aşıyor. New York Post, 2019'da Bezos'un mega bir ev inşa etmekiçin aynı New York binasındaki üç daireye 80 milyon dolar harcadığını bildirdi. Bir yıl sonra Post, Bezos'un aynı apartman kompleksi içinde 16 milyon dolarlık bir ev daha satın aldığını bildirdi.

Milyonerler ise kendisinden kat kat zengin olan bu kişiyle aynı oranda vergi vermelerinin adil olduğunu düşünmüyor.

Milyonerler ise kendisinden kat kat zengin olan bu kişiyle aynı oranda vergi vermelerinin adil olduğunu düşünmüyor.

Öte yandan, protestolarda  yer alan panolarda Bezos’un yanı sıra  Facebook CEO'su Mark Zuckerberg ve Tesla CEO'su Elon Musk'ın gülen yüzleri de yer alıyor. Pankartlardan birinde “Zenginlere vergi koy, Amerika'yı kurtar. Evet, gerçekten bu kadar basit” yazıyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
21
11
4
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
ortalık karışık

zenginin zengini protesto ettiğinide gördük yani şu hayatta :D Milyonerler ise kendisinden kat kat zengin olan bu kişiyle aynı oranda vergi vermelerinin adil... Devamını Gör

Kata kulli

Adamlara bak milyonları milyarları var ama hala doymuyorlar. E o zaman bizlerde ölelim bir zahmet. Bu tür haberleri görünce acaba komünizm iyi birşeymi diye ... Devamını Gör