Görüş Bildir

8 Yaşındaki Fortnite Oyuncusu ile 33 Bin Dolarlık Anlaşma İmzalandı

Haberler
> 8 Yaşındaki Fortnite Oyuncusu ile 33 Bin Dolarlık Anlaşma İmzalandı

Team 33 Joseph 'Gosu' Deen ismindeki 8 yaşındaki Fortnite oyuncusuyla anlaşma imzaladı. 33 bin dolarlık anlaşmayla Joseph Deen, dünyanın en genç profesyonel 2. oyuncusu oldu.

prnewswire2-a.akamaihd.net

Dünya çapında yüz milyonlarca oyuncu tarafından çevrimiçi olarak oynanan Fortnite, Joseph Deen'i 8 yaşında zengin etti. 

Hürriyet'in aktardığı bilgiye göre, e-spor organizasyonu Team 33, Fortnite oyuncusu Joseph Deen'e 33 bin dolar teklif etti ve 5 bin doların üzerinde oyun kurulumunu da dahil ederek resmi olarak kadrosuna kattı.

Genç Fortnite oyuncusu çevrimiçi olarak 33 Gosu olarak biliniyor. Genç Gosu, California'daki Team 33'ün 1 yıl önce radarına girmiş, imzalardan önce bire bir oyunlarla denenmişti. Bir nevi mülakata girmişti.

'Kimse beni ciddiye almıyordu...'

'Kimse beni ciddiye almıyordu...'

8 yaşındaki e-sporcu BBC'ye yaptığı açıklamada kendini kontrat gelince çok mutlu hissettiğini ve aslında profesyonel oyuncu olmak istese de kimsenin Team 33'ten önce kendini ciddiye almadığını belirtti.

Joseph tam 4 yaşından beri Fortnite oyunuyor. İlk kez 18 ay önce acemi e-spor takımı tarafından fark edildi.

10 oyuncudan yalnızca ikisi 18 yaşından büyük.

10 oyuncudan yalnızca ikisi 18 yaşından büyük.

Esportsearnings.com web sitesine göre, en çok kazanan ilk 10 Fortnite oyuncusundan yalnızca ikisi 18 yaşın üzerinde. Fortnite Dünya Kupası'nın ilk ve şimdiye kadarki tek galibi, 2019'da 3 milyon dolarla ayrılan 16 yaşındaki Kyle 'Bugha' Giersdorf oldu.

O sırada oyuna yeni giren Amerikalı Joseph için bu bir ilham kaynağıydı. Joseph açıklamasında, 'Hayalim Bugha gibi olmak. Onun gibi oynamak. Ona hayranlık duyuyorum çünkü Dünya Kupası'nı kazanana kadar kimse onu ciddiye almadı. Ben de aynı hislerdeyim. Kimse Team 33'le imza atana kadar beni ciddiye almadı' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
10
7
4
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?