60 Bin Lirayı Araçta Unutan Kişiden Taksiciye Ödül: 31 TL

 > 
1.8bPAYLAŞIM

İzmir'de Tarık Mum isimli taksi şoförü aracında unutulan ve içinde 60 bin lira bulunan poşeti sahibine teslim etti. Parasına kavuşan M.K., şoföre hareketinden ötürü sadece 31 lira bahşiş verdi. 

Geçen çarşamba günü Bayraklı’daki bir taksi durağında sürücü olarak çalışan Tarık Mum’un aracına binen M.K., inerken içinde 60 bin TL olan poşetini unuttu.

Tarık Mum, kısa sürede fark ettiği poşeti M.K.’ya teslim etti.

M.K. ise parasını aldıktan sonra Mum’a kendisini Altındağ’a götürmesini söyledi. Gideceği adreste taksiden inerken de verdiği 50 TL’nin üzeri olan 31 TL’yi taksiciye bahşiş olarak bıraktı.

Durumdan haberdar olan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı, Mum’a plaket verip, para ile ödüllendirdi.

Tarık Mum yaşanan olayı anlattı: 'Zorla teşekkür etti.'

Durakta sıramı beklerken M.K. geldi ve acele bir şekilde bankaya gitmesi gerektiğini söyledi. İstediği yere gittikten sonra taksimetrede yazan 30 TL’yi verdi ve gitti. Ben de yeniden durağa doğru yola koyuldum.

Arka camın açık olduğunu fark edip kapatmak için hamle yaptığımda siyah bir poşet ile şemsiye olduğunu gördüm. Poşetin içindeki paraları görünce hemen müşteriyi bıraktığım yere döndüm ancak kendisini bulamadım. Bunun üzerine adliyenin oradaki karakola gittim.

 Karakolda 1,5 saat bekledikten sonra paranın sahibi gelerek emanetini teslim aldı. Karakoldan çıktığımızda da ‘Beni Altındağ’a bırakır mısın?’ dedi. İstenen adrese gittiğimizde taksimetre 19 TL yazmıştı, kendisi 50 TL uzattı.

* Para üstünü uzatırken, ‘Ben hakkımı helal ediyorum, sen de et’ dedi ve gitti. 31 lira bahşiş verdi. Teşekkürü bile zoraki etti.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir