Görüş Bildir

5 Dolara Mini Bilgisayar

Haberler
> 5 Dolara Mini Bilgisayar

The Raspberry Foundation , popüler mini bilgisayarı Raspberry Pi ’nin yeni versiyonunu tanıttı. 65 x 30 mm boyut ölçüsüyle kredi kartından daha ufak olan Raspberry Pi Zero , Pi modelinden yüzde 40 kat daha hızlı. 1 GHz hızında çalışan ARM11 Broadcom BCM2835 işlemciden güç alan bilgisayarda 512 MB RAM, microSD kart girişi, 1080p çözünürlüğe ve saniyede 60 kareye kadar destek veren mini-HDMI ve microUSB girişler yer alıyor.

Raspberry Pi için optimize edilmiş Linux tabanlı Raspbian işletim sistemli mini bilgisayarda HDMI ve USB gibi girişleri kullanmak istiyorsanız ekstradan temel kit adı verilen kitten satın almanız gerekiyor. Bu kitin içerisinde miniHDMI-HDMI, microUSB-USB gibi dönüştürücü adaptörleri çıkıyor. Raspberry Pi’nin en yeni mini bilgisayarı Zero, şu an itibarıyla Amerika ve İngiltere’de satışa sunulmuş durumda. Bu mini bilgisayarın Amerika’daki satış fiyatı sadece 5 dolar . Bu fiyatta microSD kartın ve temel kitin yer almadığını belirtelim. Raspberry Pi Zero’yu 16 GB’lık microSD kart ve temel kitle birlikte satın almak isterseniz yaklaşık 27 dolar ödemeniz gerekiyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
36
28
7
6
5
3
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
onedemiyoki

Benim pc den iyi lan !

Ahmetcan Oral

gömülü sistemler üzerine proje geliştirenler için bulunmaz nimet. Gene üzerinde 40 pin var anladığım kadarıyla.

Thomas Anderson

Bunu ver elektronik meraklısı çocuğun eline uğraşsın işte çocuk dediğime bakmayın bir ara bende kendim için alıcam 3-4 tane :D