Görüş Bildir
Haberler
4K'lı Aynasız Fotoğraf Makinesi

4K'lı Aynasız Fotoğraf Makinesi

Batuhan
02.04.2015 - 14:05
İçeriğin Devamı Aşağıda

Nikon, 4K yani Ultra HD video kayıt edebilen aynasız fotoğraf makinesi modeli 1 J5’i duyurdu.

Yeni endüstri standardı haline gelmeye başlayan 4K yani Ultra HD standardında video kayıt özelliğini destekleyen cihaz sayısı her geçen gün artıyor. Bugüne kadar 4K özelliğini destekleyen ürünü bulunmayan Nikon, yeni aynasız fotoğraf makinesi 1 J5’i tanıttı.

20.8 Megapiksel çözünürlük sunan yeni fotoğraf makinesi, 12800’e kadar çıkan ISO desteği, NFC, Wi-Fi özellikleri, 3 inçlik öne doğru döndürülebilir ekranı ve ağır çekim saniyede 120 kare video kayıt gibi fonksiyonlara sahip.

Kompakt bir gövdeye sahip olan objektifi değiştirilebilir aynasız bir model olan 1 J5’i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği ise 4K video kayıt desteği sunması. Fotoğraf makinesi 3840x2160 piksel çözünürlüğünde video kayıt edebiliyor. Ancak bu videolar akıcı olarak tabir edilen saniyede 30 kare değil 15 kare kayıt edilebiliyor. Teknik sınırlamalar yüzünden seçilen bu düşük kare sayısı bazı kullanıcılar için sıkıntı olabilir. Fotoğraf makinesinin 10-30 mm objektifle beraber satılacak olan kit sürümün yurtdışı fiyatı 500 dolar olarak açıklandı.

4K yaygınlaşıyor

Aynasız kategorisinde 4K video kayıt destekleyen fotoğraf makinesi sayısı şimdilik çok fazla değil. Video kayıt edebilen son kullanıcıya yönelik ürünlerin adedi de bir elin parmaklarını geçmiyor. Ancak 4K destekleyen kamera, fotoğraf makinesi, monitör, televizyon, projeksiyon ve benzeri cihazların sayısı her geçen gün artıyor.

Kaynak: Nikon ve Al Jazeera

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/4kl...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın