3 Yıl Süren Yaz Ayları Bitti! Bu Yazın En Çok İzlenen İlk 25 Filmi Hangileri?

23PAYLAŞIM

Haziran-Eylül arasında vizyonda olan filmler arasında en çok gişe yapmış 25 filmi sizin için derledik.

25. Kapalak Kızı - 109 bin 239 seyirci

4 hafta gişede kalan film 1.290.122 lira hasılat getirdi.

Konu: Giresun'da okul hademesi Ayşe okul müdürünün tecavüzüne uğrar ve kendi canına kıyar. Kızının intikamını almak isteyen annesi, okul müdürüne büyü yapar ama büyü ters teper. Üstelik Ayşe'nin ruhu okulda hapsolmuştur.

24. Adalet 2 - 119 bin 341 seyirci

Henüz ilk haftasındaki filmin üst sıralara çıkacağı şimdiden belli. 1.721.772 lira hasılat getirdi. 

Konu: Denzel Washington'ın canlandırdığı Robert McCall eski bir CIA ajanı olarak ruhundaki boşlukları doldurmak için umutsuz durumdakilere adalet sağlar. Ama en yakın arkadaşının ölüm haberini alınca, kendi için de adalet sağlaması gerekir.

23. Kabir Azabı - 119 bin 899 seyirci

Vizyondan kalmadığı için üst sıralara çıkacağı düşünülüyor. 5 haftada 1.425.709 lira hasılat getirdi.

Konu: Ölümün soğuk gerçekliği ve dünyada yaptıklarının yaklaşan sonucu Ozan'ı adım adım mahveder...

22. Kaçış Planı 2: Hades - 120 bin 715 seyirci

4 hafta vizyonda kalan film 1.468.804 lira hasılat getirdi.

Konu: Sylvester Stallone'un canlandırdığı Ray Breslin, yüksek güvenlikli hapishaneden kaçışının yıllar sonrasında yeni bir birinci sınıf, kiralık güvenlik gücü oluşturmuştur. Ama takım üyelerinden Shu, Hades olarak bilinen bilgisayarlı tekno-terör savaş-labirentinde kaybolur. Breslin, arkadaşını kaybolduğu labirentten kurtarmaya kararlıdır. 

21. Genç Titanlar Filmi - 121 bin 972 seyirci

4 haftadır vizyonda olan film, animasyon furyasından yaralanıp daha da yükselebilir. 1.456.083 lira hasılat getirdi.

Konu: Süper kahraman ekibi Teen Titans'ın üyelerine göre; bütün süper kahramanların kendilerine ait bir filmleri vardır. Fakat durum bizim ekip için böyle değildir. Fakat grubun fiili lideri Robin bu işi çözmeye ve yardımcı karakter yerine bir star olmaya kararlıdır.  Ama dünyayı ele geçirmek isteyen bir süper kötünün tuzağına düşerler.

20. Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi - 146 bin 249 seyirci

7 hafta vizyonda kalan film, Star Wars hayranlığının rüzgarından yararlanamamış gibi. 2.267.552 lira hasılat getirdi.

Konu: Dünyanın en iyisi olmaya karar veren genç Han Solo, kaçakçılık için toplanan bir ekibin üyesi oluyor ve hayat boyu yanında olacak olan yardımcı pilotu Chewbacca ile güçlerini birleştiriyor. Yıllarca dostluğunu sürdüreceği Lando Calrissian ve Qi'ra da bu macerada Han Solo'ya eşlik ediyor...

19. Karanlık Zihinler - 165 bin 610 seyirci

4 haftadır vizyonda olan film 2.017.439 lira hasılat getirdi.

Konu: Amerika'daki bütün gençleri öldüren korkunç vebada hayatta kalmayı başaran Ruby Dale, özel güçlere sahiptir. Kendisi gibi diğer hayatta kalanlar da değişik güçlere sahiplerdir. Ruby ve arkadaşları, gönderildikleri korkutucu devlet tesisi Thurmond'dan kaçtıklarında hayat bambaşka bir hal alır. 

18. Facia Üçlü - 177 bin 26 seyirci

Belki bu posterdeki kimseyi tanımıyorsunuz ama daha ilk haftada bu gişeyi elde etmeyi başardılar. 2.045.788 lira hasılat getirdi.

Konu: Dedesinin miras bıraktığı tarlaların peşine düşen Emre, iki arkadaşıyla köye gider. Muhtarın kızına aşık olunca da tarlaları unutup kendini maceradan maceraya sokar.

17. Eski Köye Yeni Adet - 182 bin 646 seyirci

6. haftada 2.118.957 lira hasılat getirmiş durumda. Yakında vizyondan kalkacak.

Konu: Köye gelen sağlık ekipleri, en az üç çocuğu olan tüm kadınlara doğum kontrolü için spiral takar. Spiralin bir mikrofon olduğuna kanaat getiren köy halkı, vatansever ve nazik olduklarını devlete kanıtlamaya çalışır...

16. Cüce Dedektif Şerlok - 188 bin 406 seyirci

Yine animasyon, yine çocukların sinemaya akın edişi... 8 haftada 2.292.230 lira hasılat getirdi.

Konu: Sevimli cüceler Cino ve Jülyet aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte şehre ilk geldiklerinde en büyük istekleri yeni bahçelerini ilkbahar için hazır etmektir. Fakat, kısa bir süre içinde birinin Londra’nın dört bir yanındaki bahçe cücelerini kaçırdığını fark ederler. Ne yapacaklarını bilemeyen Cino ve Jülyet, çareyi ünlü dedektif Şerlok'tan yardım istemekte bulur. Şerlok, kaybolan bahçe cücelerini bulabilecek midir?

15. Cumali Ceber 2 - 188 bin 668 seyirci

7 hafta vizyonda kalan filmin hedefi 200 bin ama tutmadı. Geçen sene vizyona giren ilk film 460 bin izlenmişti, bu sefer olmadı. 2.133.742 lira hasılat getirdi.

Konu: Cumali, zamanını oğlu Cevher’e kız istemek için hazırlık yapmakla geçirir. Tam da bu sırada aldığı bir haberle sarsılır. Cumali’nin dedesine ait olan huzur evinin arsası satılmıştır ve onun yerine AVM yapılacaktır. Dedesini bu karardan vazgeçirmeyi planlayan Cumali’nin önce dedesi ile barışması gerekir. Aile yadigarı olan saati dedesine verirse onunla barışacağını düşünen Cumali, saati Çetin eniştesinden almak için yola koyulur. Cumali yolda kendisini beklenmedik bir aşkın ve maceranın içerisinde bulur.

14. Ahlat Ağacı - 233 bin 60 seyirci

Listedekilere göre en fazla vizyonda kalan film diyebiliriz. 13 haftadır vizyonda ve hala 4 sinemada gösteriliyor. 3.110.643 lira hasılat getirdi.

Konu: Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu'da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır...

13. 4N1K 2 - 262 bin 360 seyirci

10 haftadır vizyonda olan bu filme de hala talep var. 2.787.247 lira hasılat getirdi.

Konu: Bir süredir birlikte olan Yaprak ve Ali, ilişkilerini çetenin diğer üyelerinden saklar. Aralarına yeni katılan Barış ise, Ali’nin hayatını zorlaştırmaya başlamıştır. Grubun diğer üyelerinin de başları beladadır. Bütün bu kargaşa içerisinde arkadaşları ve aşkı arasında kalan Yaprak, büyük bir sınav vermek zorunda kalır.

12. İlk Arınma Gecesi - 263 bin 27 seyirci

Vizyondaki cinli perili korku filmlerinden sıkılanlar ciddi anlamda gerilecekleri bu filme gidebilir. 6 haftadır vizyonda ve 3.357.186 lira hasılat getirmiş durumda.

Konu: Şimdiye kadar senenin geri kalanında suç oranını %1'in altına çekmek için yılda bir gün her suçun kabul edildiği arınma gecelerini izlemiştik. Şimdi Amerika'nın Yeni Kurucu Ataları'nın bu sistemi getirmek için nasıl bir sosyal deney yaptıklarını ve buna karşı çıkanların nelerle mücadele edildiğini görüyoruz.

11. Ocean's 8 - 309 bin 966 seyirci

10 hafta vizyonda kalan bu filmin kadrosu o kadar star ki, değer. 4.234.003 lira hasılat getirdi.

Konu: Ocean’s serisinde George Clooney'nin canlandırdığı Danny Ocean'ın kız kardeşi olan Debbie Ocean, beş yıllık bir hapsin ardından serbest kalmıştır. Ancak planı özgürlüğünü kazandığı gibi tatile gitmek ya da sakin bir hayata geçiş yapmak değildir. Debbie hemen yeni bir soygun planına girişir. 

10. Üç Harfliler: Beddua - 339 bin 737 seyirci

8 hafta vizyonda kalan Türk işi korku filmi 3.903.044 lira hasılat getirdi.

Konu: Liseden arkadaş olan Melek, Burcu, Eda ve Ayla aradan geçen yıllara rağmen birbirinden kopmamıştır. Hepsi yaşantısını yoluna koymuş, mutlu bir yaşam sürmektedir. Ta ki hayatlarına Havel girene kadar. Havel, şaman olan bir kadındır. Arkadaşların hayatı Havel ile tanıştıktan sonra adeta cehenneme döner. Kimin tarafından edildiği belli olmayan beddua ile hayatları kabusa dönen kızlar başlarına gelenlerle yüzleşmek zorundadır.

9. Siccin 5 - 384 bin 770 seyirci

Yine cinler periler diyeceksiniz ama sadece 2 haftada bu kadar izlenmeyi başardı ve 4.736.986 lira hasılat getirdi.

Konu: Hale, ailesiyle birlikte Nevşehir'deki tarihi bir evde yaşayan 12 yaşındaki genç bir kızdır. Değişik görünümü ve tuhaf davranışları sebebiyle insanlarla pek iletişim kuramayan Hale'nin babası daha o doğmadan ortadan kaybolmuş ve ondan bir daha hiç haber alınamamıştır. Hale rüyasında, hiç görmediği babasının onu eski ve tekinsiz bir eve çağırdığını görür. Bu ev yıllar önce yasak bir ayinin gerçekleştirildiği yerdir. Bu kabustan sonra Hale ürkütücü bir şekilde değişmeye başlar. Genç kızın karakterindeki değişimler bütün ev halkı için korkutucu bir hal almaktadır. 

8. Gökdelen - 420 bin 70 seyirci

Dwayne Johnson'a yakışır. 7 haftada epey izlendi ama bir üst sıraya çıkamaz gibi. 5.434.447 lira hasılat getirdi.

Konu: Will Sawyer, eski bir FBI Rehine Kurtarma Ekibi lideridir. Fakat artık gökdelenlerin güvenliğini değerlendirmektedir. Çin’deki görevi sırasında dünyanın en uzun ve en güvenli binası ateşler içinde kalınca tüm suç onun üzerine atılır. Bu olay üzerine artık aranan bir adam olan Will, yangının sorumlularını bularak adını temizlemeli ve binanın içinde sıkışıp kalmış olan ailesini ateş hattından kurtarmalıdır. 

7. Meg: Derinlerdeki Dehşet - 440 bin 375 seyirci

Şu yaz aylarında köpekbalığıyla korkutmak hoş olmasa da sadece 3 haftada yarım milyona yaklaştı. 6.112.513 lira hasılat getirdi.

Konu: Büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrayarak hasar gören denizaltı, mürettebatı içeride kapana kısılmış bir halde, Pasifik Okyanusu'nun en derin yerinde durmaktadır. Uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor'ı tutarlar. Taylor sualtının çevresinde süzülen bu canavarla daha önce de karşılaşmıştır; tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği zannedilen, 23 metrelik bir Megalodon. Taylor aşağıda sıkışıp kalmış herkesi kurtarmak için kendi hayatını riske atmalı, korkularıyla yüzleşmeli ve dünyanın en tehlikeli yırtıcısının karşısına çıkmalıdır... 

6. Ant-Man ve Wasp - 523 bin 87 seyirci

Marvel'ın en sevimli karakterlerinden Ant-Man ve güzelliğiyle öldür beni diyen Wasp. Diğer Marvel filmleri kadar başarılı olmasa da yarım milyonu 8 haftada geçti ve 7.248.014 lira hasılat getirdi.

Konu: Scott Lang, Yenilmezler'in savaşında yer almanın sonuçları ile hem bir süper kahraman, hem de bir baba olarak boğuşmaktadır. Ev hapsinde olsa da kızına mükemmel bir baba olmaya çabalıyordur. Ama ona çok kızgın olan Hope van Dyne ve Dr. Hank Pym acil bir görevle kapısını çalmak zorunda kalırlar. 

Sonunda Infinity War'a yaptığı bağlantı inanılmaz... Inffinitiy War bu listede yok, çünkü Nisan ayında vizyona girdi.

5. Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili - 566 bin 915 seyirci

Türkiye'de diğer iki filmden çok daha fazla izlendi ve 7 haftada 7.003.213 lira hasılat getirdi. Bir süre daha vizyonda kalacak gibi.

Konu: Mavis, lüks bir canavar gemisinde bir aile yolculuğu ayarlayarak Dracula'ya sürpriz yapar. Tatil sayesinde Dracula otelden başını kaldırıp biraz nefes alabilecektir. Fakat işler Dracula'nın geminin ilgi çekici ancak tehlikeli kaptanına aşık olmasıyla birlikte değişir. Aile, arkadaşlar ve tomurcuklanan bir romantizmi dengede tutmak, en güçlü vampir için bile çok fazla olabilir...

4. İnanılmaz Aile 2- 590 bin 488 seyirci

Animasyon ve korku filmi dolu listede tabii ki Incredibles da var. Sadece çocuklar değil, yetişkinler de akın edince daha ilk haftadan bu gişeyi ve 7.488.998 lira hasılatı gördü tabii. Bu listenin ikinci, hatta belki birincisi olabilir.

Konu: Süper güçlere sahip aile suçla savaşmaya devam ederken, süper kahramanların yasal olmaması sıkıntı yaratmaktadır. Ancak bu konudaki umut ışığı, ailenin Elastigirl lakaplı annesi Helen'dır. Küçük Jack-Jack'in de süper güçlerinin olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte, evin kontrolünü sağlamak iyice zorlaşır. Ancak yeni bir kötü dahinin incelikli planı dünyayı tehdit etmeye başlayınca, aile ve Frozone yeniden birlikte çalışmanın bir yolunu bulmalı ve tehditi savuşturmayı başarmalıdır. 

3. Mission Impossible - Yansımalar - 606 bin 554 seyirci

Aksiyon gibi aksiyon görmek isteyenlerin listedeki ilk adresi. 8.886.091 lira hasılat getirdi ama bir üst sıraya atlayamayacak gibi.

Konu: İkonik ajan Ethan Hunt, birlikte çalıştığı IMF ekibi ve tanıdık birkaç dostu sıkıntılı bir zamandadır. Berlin'deki görevin ters gitmesi sonucunda Ethan Hunt CIA ile ters düşer ve denetimsizliği sebebiyle CIA'in kara listesine girer. Ancak insanlığı tehdit eden yeni bir tehlikenin ortaya çıkışıyla birlikte herkes zamana karşı bir yarışa koyulur...

2. Jurassic World: Yıkılmış Krallık - 909 bin 557 seyirci

12.692.26 lira hasılatla Türkiye'den istediğini almıştır diye düşünüyoruz. 9 haftada 1 milyona yaklaştı.

Konu: Claire’in parkı yönetirken birer market ürünü gibi gördüğü dinozorlara olan bakış açısı değişir ve "Dinozor Koruma Grubu" isimli bir organizasyon kurar. Amacı; aktif bir yanardağın harekete geçtiği adada yaşayan dinozorları adadan çıkarmanın bir yolunu bulmaktır. Claire, bu tehlikeli ve zor görevi yerine getirebilmek için de dinozorlara karşı baskınlığını kanıtlamış olan tanıdığı tek kişiden, Owen Grady'den yardım ister. İkilinin bir kurtarma görevi amacıyla gittikleri adada ise her şey sarpa saracaktır...

1. Deadpool 2 - 1 milyon 374 bin 86 seyirci

Ve Deadpool... 17.669.134 lira hasılat ve 1.5 milyona yakın seyirciyle listenin başına geçti. 11 hafta vizyonda kalan filmin ilki de 1.122.044 seyirciyle kapatmıştı. İnternetten izleyip ikinciye hazırlanılmış galiba...

Konu: Deadpool, kahramanlık işlerini devam ettirmekte, bir yandan da gündelik hayatını sürdürmektedir. Kız arkadaşı Vanessa'yla mutlu bir ilişki sürdüren Deadpool'un düzeni, gelecekten gelen Cable'ın ortaya çıkışıyla sarsılır. Cable gelecekte tehdit oluşturacak bir çocuğun peşindedir. Deadpool, Cable'ı durdurabilmek için süper güçlere sahip bir ekibi toplar ve bu aykırı karakterlerden oluşan X-Force ekibi, Deadpool'la birlikte maceraya atılır...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sila-guzel2

Türk filmlerindeki birbirinin aynı senaryolar bir yana, Bkm'nin sürekli aynı oyuncularla film çekmesi ise ayrı bir olay. Sinemada yeni yüzlere yaratıcı senaristlere ihtiyaç var.

layd

Yansımalar çok güzeldi sahneler aksiyon dolu..filim sinemada izlenir yoksa tv aynı keyfi vermiyor..

erhan-armada-ozsoy

Cumali Ceber 2 - 188 bin 668 seyirci bu kadar gerizekalı olamaz ya

paco-hernandez

ben cinli filmlere kızmıyorum ya. adamların drakulası, zombisi, perili evi (bu amk perili evlerinin de hepsi Amerika'da zaten), 13. Cuma'sı var, bizim bi cinimiz var napalım ortamlarda korku filmi çekmedik dememek için elimizdeki tek atımlık cini kullanıyoruz...

zeynep-yilmaz25

Cumali Ceber filmi kadar beni üzen bir film yok :( listede olması bile kahretti

quatro

188bin kişi izlemiş ilginç vallahi zeka seviyelerini çok merak ediyorum.

Görüş Bildir