2256 Yılından Geldiğini İddia Edip Borsada Rekor Kazanç Sağlayan Andrew Carlssin

 > 
4.1bPAYLAŞIM

1. 2002 yılında, Wall Street'te bir borsacı 800 dolar gibi bir miktarla hisse senedi alım-satımı ile ilgilenmektedir

Hikayenin başlangıcı gayet normal gibi gelebilir, ancak Andrew Carlssin ismindeki bu borsacıyı diğerlerinden farklı kılan, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde parasını yüz binlerce kat artıracak olmasıyd!

2003 yılına gelindiğinde, Calrssin borsadan 350 milyon dolar kazanmıştı. Bu neredeyse imkansıza yakın gibi görünüyordu, ama olmuştu. Peki nasıl?

2. Andrew Carlssin zamanda yolculuk yaptığını iddia eden kişilerden

Tabii ki böylesine büyük bir başarının ardından sermaye piyasasını kontrol eden bir ABD kuruluşu olan SEC'in incelemesi başladı, ve Carlssin bir yıl sonra, 2003'te tutuklanmıştı.

İçeriden bilgi aldığı iddialarına karşı yanıtı ise kimsenin beklemediği şekilde geldi;

'Ben 2256 yılından geliyorum, bu ekonomik kriz ortamını ve yaşanacakları biliyordum'

3. Borsada 126 çok riskli işlem ve neredeyse sıfır hata

Yetkililer, 800 doların 350 milyon dolar oluş macerasını detaylı bir şekilde inceledi. Carlssin'in, 126 çok riskli borsa işlemi yaptığı, ve neredeyse tüm işlemlerinde başarı sağladığı saptandı.

Bunun yetkililere göre tek mantıklı açıklaması, firmalardan bilgi almaktı ki bu büyük bir suç sayılmaktadır. Ancak şöyle bir gerçek de var ki, içeriden bilgi dahi alıyor olsa bu ivmede bir kazanç yine de çok zordu.

Andrew Carlssin, tutuklandıktan sonra şunu söyledi;

Dikkat çekmemek için bazen kasıtlı olarak başarısız işlemler de yapıyordum...

4. Sermaye piyasası kurumu, Carlssin'in içeriden bilgi aldığına neredeyse emin

28 Ocak'ta tarihinde, 800 dolar gibi bir tutarı 300 milyon dolara çıkartmasının, içeriden bilgi alma dışında bir açıklaması olmayacağı görüşünün ağırlık basması üzerine, Wall Street'in çılgın adamı Andrew Carlssin tutuklanmıştır. 

Sermaye piyasasını kontrol eden SEC'in bir çalışanı Carlssin için şöyle diyordu;

Bu adamın palavralarına inanmıyoruz, ya delinin teki ya da patolojik bir yalan söyleme vakası.` `Ancak bir de şöyle bir gerçek var elimizde: Adam 800$`lık bir yatırım ile başlamış ve 2 hafta içinde sahip olduğu portföy 350 milyon doların üzerinde! Borsa üzerinden gerçekleştirdiği tüm alışlar ve satışlar beklenmedik gelişmelerin bilgisine dayanıyor, bunu şans faktörü ile açıklamak mümkün değil.`

5. 'Usame Bin Ladin ve AİDS'in çözümü ile ilgili bilgiler verebilirim'

2256 yılından zaman yolculuğu ile geldiğini iddia eden Carlssin, dünyanın en büyük belalarından biri olan AİDS ile ilgili gerçekleri açıklayabileceğini söyledi, ve ayrıca 9/11 saldırılarının ardından o dönem küresel terörü engellemeye yönelik bir numaralı hedef olan Usame Bin Ladin'in akıbetini de bildiğini ifade etti.

Ama bunun için kısa bir zaman yolculuğu yapması gerekiyordu, ve bunun için onu rahat bırakmalılardı. Bunun için beklediğini söyledi, herhangi bir bilgi vermeyeceğini söyledi çünkü bu gücün kötü niyetli insanların eline geçmesinden korkuyordu.

6. O dönemden bir gazete küpürü

7. Andrew Carlssin diye birisi kayıtlarda yok!

İşin en ilginç taraflarından birisi de, bir SEC yetkilisinin itirafı... 

O dönem basında ismi sık geçen bir isim olan Andrew Carlssin için, 2002 yılı Aralık ayı öncesinde herhangi bir kayıt bulunamadığı öne sürüldü.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
batwomann

Adama dememişler mi geldiğin yere geri dön diye ne hapsediyorsun .d

doratheexplorer

Adam gelecekten gelmiş hala para kasma peşinde :D olm 250 sene sonra durum bu kadar mı kötü ya? :D fakir 250 sene sonra da fakir :D bari biraz daha geri gidip arsa alsaydın bak bizimkiler zamanında dutluk diye almadılar Beylikdüzü şehir oldu, ben olsam ilk iş komple beylikdüzünü, ataşehiri fln alırdım :D Ağaoğlu da öyle mi yaptı yoksa 10 sene öncesine adamı tanıyan yoktu -_-

tuatua

nerede şimdi bu adam

onderates

bir dakikalığına gerçekten gelecekten geldiğini düşünelim. neden köşeyi dönmek için karmaşık ve dikkat çekici bir yol olan borsayı tercih etmiş ki. şans oyunlarından iki-üç kez ikramiye kazansa yeterli olurdu.

day_dreamer

hmm ozaman kesin dikkat çekmezdi :D

erdi.erol

NZT dir o NZT..

Görüş Bildir