Görüş Bildir
Haberler
2022 AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Bitiyor? AÖL Kayıt Nasıl Yapılır?

2022 AÖL Kayıt Yenileme Ne Zaman Bitiyor? AÖL Kayıt Nasıl Yapılır?

GNS
25.01.2022 - 17:50

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) öğrencileri yeni dönem kayıtları için araştırmalarına başladı. AÖL ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri hız kesmeden devam ediyor. Konuya ilişkin araştırmalarda öğrencilerin en çok sorduğu soru 'AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor?', 'AÖL kayıt nasıl yapılır?', 'AÖL kayıt parası ne kadar?' şeklinde görülüyor. Peki AÖL Kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖL kayıt ücreti ne kadar? AÖL kayıt yenileme son gün ne zaman? İşte detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

2022 Açık Lise kayıtları başladı. AÖL öğrencileri kayıt yenileme ve yeni kayıt işlemleri için araştırmalarını sürdürüyor. MEB, AÖL iş takvimi ile birlikte kayıt işlemlerine ayrılan süre belli oldu. Peki AÖL kayıt yenileme ne zaman bitiyor? AÖL kayıt yenileme son tarih ne zaman? AÖL kayıt nasıl yapılır? İşte detaylar...

Açık Lise (AÖL) Kayıt ve Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Açık Lise (AÖL) Kayıt ve Kayıt Yenileme Ne Zaman?

Açık Öğretim Lisesi 2021-2022 dönemi kayıt ve kayıt yenileme işlemleri açıklanan takvime göre 27 Aralık 2021 günü başlayıp 8 Şubat 2022 günü mesai bitişi ile son bulacak. 

Örgün öğretime kayıtlı olup AÖL'e geçmek isteyen öğrencilerin Açık Öğretim Lisesi'ne geçebilmeleri için kayıt işlemleri 31 Ocak 2022 – 8 Şubat 2022 arasında yapılacaktır.

AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? AÖL Sınavları Online mı?

AÖL Sınavları Ne Zaman Yapılacak? AÖL Sınavları Online mı?

Açık Öğretim Ortaokulu-Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi – II. Dönem Sınavı Mart ayında, online şekilde gerçekleşecek.

AÖL Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

AÖL Kayıt Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

Öğrencilik durumu “ Silik, Donuk veya Aktif ” olan öğrencilerin kayıt yenileme sınav ücretini anlaşmalı bankalara yatırmış öğrencilerimizin kayıt yenileme işlemleri sistem tarafından bir iş günü sonra otomatik olarak yapılacaktır. Bu öğrencilerin kayıt yenileme işlemlerini tamamlatmak için Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine müracaat etmelerine gerek yoktur.

2022 AÖL Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar?

2022 AÖL Kayıt Yenileme Ücreti Ne Kadar?

2022 AÖL kayıt yaptıracak öğrencilerin yatırması gereken sınav ücreti 50 TL ve Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği hesabına; 5 TL olarak belirlenmiştir. (50 TL Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Sınav Ücreti olarak anlaşmalı bankalara yatırılacak. 5 TL ise Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği banka hesabına veya makbuz karşılığında teslim edilecektir.)

İçeriğin Devamı Aşağıda

AÖL Kayıt Parası Nereye Yatırılır? AÖL Kayıt Parası Nasıl Yatırılır?

AÖL Kayıt Parası Nereye Yatırılır? AÖL Kayıt Parası Nasıl Yatırılır?

Öğrenci adayı, T.C. Kimlik Numarası beyan ederek T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının bankamatiklerine (ATM) veya Türkiye Vakıflar Bankası şubelerine giderek ya da ilgili bankaların internet bankacılıkları üzerinden “MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü” hesabına 50 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (T.C. vatandaşı olmayan öğrenci adayları ise İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden alacakları yabancı kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara müracaat edeceklerdir.)

* https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz.

* T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankasının internet bankacılığını kullanarak kayıt yenileme sınav ücretini yatırabilirsiniz.

* Kayıt yenileme sınav ücreti anlaşmalı bankaların ATM’lerinde yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Lisesi ilk kayıt sınav ücreti olarak yatırıldığına dikkat ediniz.

AÖL Kayıt Nasıl Yapılır?

AÖL Kayıt Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesine ilk kayıt yaptıracak olan öğrenci; öncelikle T.C. kimlik numarası ile anlaşmalı bankalara sınav ücretini yatıracaktır. Sınav ücretini yatıran aday öğrenci, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne müracaat ederek ilk kayıt için gerekli evraklarını teslim ederek ön kaydını yaptırabilecek.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
2
1
1
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın