2020'nin Sana Hangi Hayat Dersini Verdiğini Söylüyoruz!

128PAYLAŞIM

İyi ya da kötü, çoğunlukla kötü bir sene daha geçti. Bir şeyler kattı, yaşattı ve öğretti!

Bakalım 2020 sana hangi dersi vermiş?

1. Bundan onlarca yıl sonra dönüp baktığında, 2020 yılının sana hatırlatacağı duygu bu fotoğrafların hangisinde var sence?

2. Peki 2020'nin bir arka plan müziği olsaydı... Kimin sesinden olurdu?

Zeynep Bastık
Yıldız Tilbe
Gazapizm
Ezhel
Mabel Matiz

3. Peki 2020'de gökyüzü nasıldı sence?

4. Yürüdüğün yollar hangisine benziyordu?

5. Peki 2020'de karşılaştığın sıkıntıları en çok hangisine benzetebilirsin?

Kurt sürüsü dadandı üzerime adeta...
Sinsi bir yılan ısırığı söz konusu oldu.
En fazla minik bir kuş pislemiştir üstüme... :)
Azıcık iyi niyetle hırpalandım, hepsi bu!
Sivrisineklerin sinir bozmasından ibaretti...

6. Öyle ya da böyle, bir şekilde bitti gitti... 2020'nin bitişini nasıl kutlayacaksın?

Koronavirüs yasakları engellemezse arkadaşlarla plan yaptık, toplanıp güzelce eğleneceğiz!
Evde olacağız, aile ve aile dediklerimizle... Sakin sakin!
Plan yok, evde olurum herhalde... Mandalina yerim. Tek başıma...
Sevmiyorum yılbaşı kutlamalarını ben!

7. Eh yeni yıla girerken şöyle güzel bir dilek tutmak da lazım! Dileğin hangi yönde olacak?

Para, para, para dileyeceğim...
Huzur dileyeceğim ya... Her şeyin başı bu! Sağlık ve huzur!
Evrenin nihayet karşıma doğru insanı çıkarmasını isteyeceğim. Gerisini kendim hallederim!
Tüm bu yaşananlardan sonra artık ancak "hayırlısını" isteyebilirim... Her şeyin hayırlısı gerçekten de!

8. Son olarak da... Nasıl geçmiş olursa olsun, seni ne kadar zorlamış olursa olsun; her şeye rağmen sana bir şeyler öğretmiş olan 2020'ye teşekkür niteliğinde bir çiçek ver bakalım!

Nilüfer
Papatya
Orkide
Sardunya
Karanfil

2020 sana sabrı öğretmiş!

2020 sana karşı adeta kuralcı, disiplinli bir öğretmen tavrı takınmış. Seni en sinir  olduğun şeylerle sınamış! Bekletmiş, işleri askıda bırakmış, ne kadar dirayetli olduğunu görmek istercesine en gıcık insanları teker teker yoluna göndermiş... Bu sene senin için adeta sabır testiymiş anlayacağın! Kendinden ödün vermeyerek ve dişini sıkarak geçmişsin. Sabır, erdemlerin en büyüğüdür, bunu hatırla! 2021'de evren seni bir daha bu konuda sınamayacak ve işler çok kolay akacak! Bol şans!

2020 sana mücadeleyi ve kavgayı öğretmiş!

2020 senin için önemli bir yıl olmuş zira sana hayatın boyunca en çok işine yarayacak dersi vermiş! Bazı şeylerin hayatta gümüş tepside önüne sunulmayacağını, yoluna adeta evrenden bir hediye gibi çıktığı takdirde bile elde etmek için kan, ter ve gözyaşı dökerek mücadele etmekten başka çarenin olmadığını bu sene gerçek anlamda öğrenmişsin. Yaşayarak öğrenmişsin! Daha önceden "olursa olur, olmazsa hiç kendimi paralayamam valla'" diyerek asaletinden ve duruşundan ödün vermeyeceğin durumlarda, bu sene adeta bir kafes dövüşçüsü gibi mücadele etmek zorunda kalmışsın. Dolayısıyla da artık mücadeleden korkmayan, tecrübeli bir savaşçı haline gelmişsin. 2021'de senin yoluna çıkanlar korksun! Artık çok güçlüsün!

2020 sana sevmeyi öğretmiş!

2020 sana en en en önemli dersi vermiş... Bu sene gerçek anlamda sevmeyi öğrenmişsin! Hırslardan ve ego savaşlarından bağımsız olarak, gerçekten gönülden bağlanmayı deneyimlemişsin. Bencilce sahip olmak arzusu değil; her şeye rağmen onun iyiliğini istemek neymiş, adeta kalbinde hissetmişsin. Bu sevgiyi sana öğreten insan yanında olsun ya da olmasın; bundan sonra gönlü çok yüce bir insan olarak, hak ettiğin aşkı kesinlikle bulacaksın. Karşılığını -beklemediğin halde- fazlasıyla göreceksin. Bu sene adeta aşkla yücelmişsin!

2020 sana küllerinden doğmayı öğretmiş!

2020 seni öldürmüş de mi diriltmiş, yoksa seni almış da adeta yeniden mi hayat vermiş... O kısmı tam bilemiyoruz! Fakat şundan eminiz ki, bu sene muhteşem köklü bir değişim geçirmişsin! Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Son derece radikal kararlar almışsın ve cesur girişimlerde bulunmuşsun. 2021'de çevren adeta seni tanıyamayacak ve ışıltına tek kelimeyle şaşıracaklar! Sen kocaman bir yolculuğun başındasın. Kesinlikle heyecan verici bir döneme giriyorsun. Bu ruhunu asla kaybetme!

2020 sana biraz da boş vermeyi öğretmiş!

2020 yılı sana hayatın değerini, aslında biraz da değersizliğini öğretmiş! Hayatın akışının, başımıza gelen olayların ve aslında hislerimizin bile nasıl kontrolümüzün dışında olduğunun; ilahi bir planın, doğanın işleyişinin içinde basit ve küçük canlılar olduğumuzun ayırdına bu sene ciddi anlamda varmışsın. Bu seni önce durgun ve birazcık da umutsuz hissettirse de, kısa sürede aslında bunun gerçek özgürlük ve mutluluk olduğunu görmüşsün. Artık kalbinde adeta huzur var zira boş vermeyi, bazı şeylerin ne kadar da önemsiz olduğunu görüyorsun!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Sabrı öğretmiş bence ölüp ölüp dirilmeyi

durukes

#5 deki kedi bizim Mısır değil mi lan ne alaka kedimi nerden buldunuz Allah Allah kaçtı da size mi geldi adsadfgragd

orhan-ulusoy

2020 sana sevmeyi öğretmiş! Alakası yok, bana ihanetleri tek tek gösterdi..

34_gizzem

2020 sana biraz da boş vermeyi öğretmiş !

ozzy_oz

2020 sana sabrı öğretmiş! 2020 sana karşı adeta kuralcı, disiplinli bir öğretmen tavrı takınmış. Seni en sinir olduğun şeylerle sınamış! Bekletmiş, işleri askıda bırakmış, ne kadar dirayetli olduğunu görmek istercesine en gıcık insanları teker teker yoluna göndermiş... Bu sene senin için adeta sabır testiymiş anlayacağın! Kendinden ödün vermeyerek ve dişini sıkarak geçmişsin. Sabır, erdemlerin en büyüğüdür, bunu hatırla! 2021'de evren seni bir daha bu konuda sınamayacak ve işler çok kolay akacak! Bol şans!

Görüş Bildir