Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2015 Yılında İzleyeni Büyük Beklentilere Sokup Hüsrana Uğratan 17 Film

 > 
34PAYLAŞIM

Listede bulunan filmlerin neredeyse çoğunu vizyona çıksın diye merakla ve umutla bekledik. Özellikle o çok iyi oyuncu kadrosu olanları yok mu, beklentilere sokup yine en büyük hüsranları onlarda yaşadık. Daha bu filmleri izlemediyseniz çok da bir şey kaybetmediniz, biz yine de siz izlemeyin diye o hüsran yaratanları listeleyelim dedik.

1. Takip 3: Son Karşılaşma / Taken 3 (2014)

Gitgide düşen bir eğilim içinde olan Taken serisinin son halkası. Eğer ki yeni bir devam filmi olacaksa ailemizin başına ne gelecek çok da merak etmiyor değilim 😝

İzleyici Yorumu

Tadı kaçmış serilerden biri. Usta aktör Liam Neeson pek çok farklı filmde de oynuyor bu serinin arasında neden bu filme devam etmeyi seçti bilmiyorum. İlk film gerçekten iyiydi ikinci istanbul faciasını konuşmaya gerek yok zaten bu film ise bitsin artık bu seri der gibi olmuş.

2. Aloha (2015)

Cameron Crowe'un yazıp yönettiği filmin başrollerinde Bradley Cooper, Emma Stone ve Rachel McAdams gibi çok ünlü isimler yer alıyor. Bu üç ünlünün ayrı ayrı filmlerine baktığımızda geneli harika oluyor da bu olmamış.

İzleyici Yorumu

Şimdi yapımcının birine para gelmiş (ha para gelmiş diyorum bak kendi parasını harcamamış büyük ihtimal): Hawaii temalı asortik bir şey olsun aşk dram gitar tıngırtısı... Senaryonun da sadece birer parçalarını vermişler ki oyuncular ürküp kaçmasın denmiş. Ne bileyim öyle kolay kolay film eziklemem ama bu kadro ile hele Bill Murray varken bu gereksizlik niye anlayamadım. Kendi kendime bir açıklama bulmaya çalışıyorum sadece

3. Sıcak Takip / Hot Pursuit (2015)

Sofia Vergara ve Reesee Witherson yer aldığı film klişeler dolu pek de bir şey verememiş komedi denemelerinden biri. Filmin tek güzel yanı sanırım Sofia Vergara'nın aksanıydı sadece.

İzleyici Yorumu

İki ünlü kadın oyuncuyu buluşturan eserimiz klasik olarak hayatta kalmaya çalışan zıt kutup ikili teması üzerinden ilerleyen bayat bir aksiyon komedi. Aksiyon sahnelerinin vasatlığı dışında komedi de direk beceriksizlik üzerinden ilerliyor ki senaryoda neredeyse yok.

4. Jupiter Yükseliyor / Jupiter Ascending (2015) Wachowski

V for Vendetta senaryosunu yazan ve Matrix'i yazan yöneten Wachowski kardeşlerden gelen bu film sağlam kadrosuyla dikkat çekerken bu yılın hüsran yaratan filmlerden.

İzleyici Yorumu

Şimdi kötü yorum yapacağım sonra biri çıkıp kötü yorumlara bakmayın bence gidin yazarsa işte o zaman kendimden şüphe ederim ama bu film harbiden büyük umutlarla gidip küçük mutluluklarla döndüğüm film oldu.

5. Yedinci Oğul / Seventh Son (2014)

Yine oyuncu kadrosuyla çokça beklentiye sokan filmlerden birisi daha. Cengiz Han filmiyle tanınan yönetmen Sergey Bodrov'un yönettiği filmde Jeff Bridges, Ben Barnes, Julianne Moore, Olivia Williams ve son yılların yükselen yıldızı Alicia Vikander yer alıyor.

İzleyici Yorumu

"bu oğlan olmamış sekizinci oğlu bekleyin derim ben"

"Boşa zaman kaybı... 3D animasyonlara ve yıldız oyunculara dünya kadar para harcayınca senaryoya bütçe kalmıyor galiba... Sonra da böyle vasat altı bir film çıkıyor."

6. Hitman: Ajan 47 / Hitman: Agent 47 (2015)

Popüler ve pek çok ödül sahibi oyun serisi Hitman'den uyarlanan film özelikle oyunu oynayan sinemasever tarafından merak ediliyordu. Ama herkesin ortak görüşü başrol oyuncusu Ajan 47 rolüne hiç mi hiç gitmemiş.

İzleyici Yorumu

Bildiğiniz üzere serinin ikinci filmidir.İlk film ile kıyaslamak bile gereksiz.Benim için tam bir hayal kırıklığı ve zaman kaybı oldu bu film.İlk filmin hatırına sonuna kadar maalesef seyrettim.Mümkünse uzak durun ama boş zamanınız var ise ve bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız izleyebilirsiniz.

7. Hot Tub Time Machine 2 (2015)

İlk filmin yüzü suyu hürmetine belki aynı tadı alırız deyip izlediğimiz devam filmlerinden biriy. John Cusak'ın filmde bulunmaması ayrı bir olumsuzluk zaten. İlk film iyi tuttu bunun da ekmeği yenir mantığıyla çekilmiş bir film

İzleyici Yorumu

İlk film çok güzeldi bu biraz onun suyunun suyu olmuş!... İzlenmez mi izlenir çok güzel atıflar var ama sit-com tadında olmuş biraz zorlama espriler var...

8. Taşıyıcı: Son Hız / The Transporter Refueled (2015)

Serinin ilk üç filminde Frank rolünde izlediğimiz Jason Statham'ı göremeyince insan bir yadırgamıyor değil. Bu film için farklı bir karakter yaratılıp Stathamcılık oynanmasaydı belkide en kötüler listesinde bu film olamayacaktı. Bunlar hep beklentinin hüsrana dönüşmesi.

İzleyici Yorumu

Film izlenilebilir bir seviyede beklentileriniz olmadan taşıyıcı serisini ilk defa duymuş gibi izlerseniz eğer filmi sevebilirsiniz bile. Fakat Taşıyıcı serisini bilerek filme başladığınızda sürekli olarak eski filmler ile kıyaslayıp hikayenin kurgulanmasını ve sahneleri yavan bulma ihtimaliniz yüksek.

9. Kazara Aşk / Accidental Love (2015)

Küçük bir kasabada yaşayan bir garsonun kafasına, erkek arkadaşı ona evlenme teklifi etmeye çalışırken yanlışlıkla bir çivi çakılır. İçine düştüğü durum onu Washington DC’ye sürükler ve ona yardım etme ihtimali olan genç bir politikacıyla tanışır.

İzleyici Yorumu

Aşırı absürt komedi... bir kıçıkırık, bir sürekli erekte rahip ve beyninde çiviyle güzeller güzeli j.bielin hikayesi deyince sanırım ne kadar absürt olduğu anlaşılır!

10. American Ultra (2015)

Jesse Eisenberg ve Kristen Stewart'ın tekrar bir araya geldiği filmin fragmanını gördüğümüz de hadi bakalım diye kolları sıvamıştık. Ama film sadece fragmandan ibaretmiş.

İzleyici Yorumu

Hani başlarken filmin saçmalıklar barındırdığını az çok biliyordum da bu kadar basit bir film beklemiyordum. Oyuncuların da hiçbir şey yapmadığı bir film. Yönetmenin ve senaristin sığ tavrına bağlıyorum bunları. Aaa hoş geldiniz gelmişken hade beş dakkada bir film çekelim havası resmen bu yapım. Kötü! Amacınız nedir diye sormadan geçemiyorum. Hiç izlemeyin. Ben hiç beğenmedim.

11. The Gunman (2015)

Bir zamanlar emrinde çalıştığı örgüt tarafından ihanete uğrayan eski ajan Jim Terrier, tehlike dolu geçmişini ardında bırakıp yeni bir hayata başlamanın arefesindedir.

İzleyici Yorumu

Filmin adı Klişe Adam olsaydı iyiydi. Ajan filmlerinde çeşitli klişelerin olması normal; fakat bunların yanında izleyiciye güzel şeyler sunması gerek. Senaryo, oyunculuk, güzel karakterler, güzel aksiyon sahneleri vs. Bu filmde hiçbiri yok.

12. Poltergeist: Kötü Ruh / Poltergeist (2015)

Sam Raimi'nin yapımcıları arasında bulunduğu film, 80'li yılların efsanevi korku filmlerinden Poltergeist'ın yeniden çevrimi. 

İzleyici Yorumu

Aynı filmi tekrar çekerek ellerine ne geçeceğini düşündüler anlamadım ki, üstelik eski versiyonu bundan daha iyiydi.

13. Üçkağıtçı Mortdecai / Mortdecai (2015)

Kyril Bonfiglioli’nin romanından uyarlanan filmin başrolü Johnny Depp'a ait. Ona eşlik eden isimlerse Ewan McGregor, Gwyneth Paltrow ve Paul Bettany. İsimleri duyunca insan ister istemez baya beklenti içine giriyor.

İzleyici Yorumu

Filmi Johnny üstlenmiş ama kurtaramamış. Çok zevk almadım ama izlemiş olmak için izledim işte. Silindi, iyi seyirler.

14. Hacker / Blackhat (2015)

Yakın gelecekte iki süpergüç olan Amerika Birleşik Devletleri ve Çin yüksek oranda siber suç işlenmesi nedeniyle, güvenliklerini sağlayabilmek adına işbirliği yapmak zorunda kalırlar. Bu sorunu çözmek için de en iyi saha ajanlarını görevlendirirler.

İzleyici Yorumu

Film hacker filmi ama filmde doğru düzgün bilgisayar görmüyoruz, hackerlık hiç bir iş yok...Klasik rambo filmi gibi bir iş var yaparsan hapisten çıkartırız seni hikayesi... Bari adam hacker olduğu için hapisteydi yerine eski komando falan deseydiniz de inandırıcı olsaydı...

15. Grinin Elli Tonu / Fifty Shades of Grey (2015)

E.L. James'in çok satanlar listesinden inmeyen aynı adlı romanından uyarlanan film yılın en çok merak edilen filmlerinden biriydi. Vizyona girince de en çok eleştirilen filmlerin başında yer aldı. Buna rağmen devam filmleri hala yapım aşamasında.

İzleyici Yorumu

Kitabı okumuş biri olarak tek kelime var film için. REZALET. 1'den az puan verilecek bir film varsa oda budur. Hayatımdan çalınan 120 küsur dakika diyebilirim rahatça. Müzikler hariç film rezaletti. Sinemaya gitmek istedi birkaç arkadaş, ben gitmemiştim. İyi ki gitmemişim.

16. Ölümcül Takip / Survivor (2015)

Yönetmenlik kariyerine V for Vendetta ile başlayan James McTeigue’nin bu denli içi boş bir yapımı seçmiş olması şaşırtıcı. Hiç bir orijinalliği olmayan gerilim/aksiyon türünün içinde barındırabilecek bütün klişeleri gerçekleştirmiş bir yapım.

İzleyici Yorumu

Çok amatörce çekilmiş, her şeyi tahmin edebildiğiniz 1 gr bile heyecan yaşatmayan sıradan bir aksiyon filmi. Ünlü oyuncuları olmasa hiç kimsenin dönüp bakmayacağı bir film.

17. Fantastik Dörtlü / Fantastic Four (2015)

Yılın en heyecanla beklenen filmlerinden biriydi hiç kuşkusuz. Sonuçta bir Marvel filminden bahsediyoruz. Ama unutmayın ki Fantastik Dörtlü'nün film hakları 20th Century Fox'daydı ve bu film ortaya çıktı.

İzleyici Yorumu

İzlediğim en berbat süper kahraman filmi. O kadar basit yapmışlar ki tarifi yok. Aksiyon desen yerlerde sürünüyor. Oyuncular uyumsuz konu yetersiz. Hele kötüyü alt ettikleri sahneler dehşet berbat. İlk Fantastik Dörtlü filmleri bile bundan çok çok daha iyi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gemileriyaktim

Grinin Elli Tonu kitap olarak kalsaydı keşke. Çünkü filmi tam bir hayal kırıklığı.

den_den_mushi_

sen şu filmleri heyecanla bekliyorsan hüsrana uğramamış olman lazım.

corpse-bride

fantastik yapımları oldum olası severim ama jüpiter yükseliyor ne saçma filmdi yarıda bıraktım izlemedim fantastik 4 lüye gelince ilk seriyi çoğu kişi begenmesede ben sevmısımdır ozellıkle gumus sorfcu olan oldukca ıyıydı nedense ıvme yakalayamadı napıcaklarsa comez tıplerle genclerı avlamak ıstedıler aynı konu uzerınden oda tutmamıs tam bekledıgım sonuc grının ellı tonuna gelırsek bencede absuttu kıtabı okumadım ama beklenenı ıstesede yaratamazdı aynı konuyu yıllar once ısleyen " sekreter" fılmı bende daha fazla begenı yaratmıs bu fılm ıse onun yanından bıle gecememıstır

ynsemrebagiban

Sen matrixi yaz yönet sonra git jüpiter yükseliyo diye saçma sapan bir şey ortaya çıkar..Sağlam kafayla yapılmış bi iş değil.

furkan-merakli

Abi sonuncu gerçekten berbattı. Hepsini geçtim zenci ne alaka?

Görüş Bildir