2015'ten Bu Yana İzlediğimiz ve Gerilimiyle Beyinlerimizi Ateşe Veren 23 Yabancı Dizi

-
Abone ol

Günümüzde herkesin istediği tarzda dizi bulmak oldukça kolay. Birbirinden farklı kanallar ve dijital platformlar sayesinde hem yeni hem eski her şeyi rahat rahat izleyebiliyoruz. Sizi sürükleyecek tarzı bilmeniz yeter!

İşte sizler için Rank TV'den derlediğimiz bu listede Netflix, HBO gibi yapımlardan en gizem dolu, sır perdeleriyle insanı gerim gerim geren dizileri paylaştık.

1. Tuhaf Şeyler (Stranger Things) - Imdb 8.9

Duffer kardeşlerin eseri Stranger Things'de, ortadan kaybolan bir erkek çocuğun peşine düşen annesi, arkadaşları ve polis güçleri oldukça tuhaf ve korkunç olaylarla karşılaşıyor.

2. Big Little Lies - Imdb 8.6

Liane Moriarty'nin romanından uyarlanan dizide, dışarıdan mükemmel hayatlara sahip gibi görünen 3 annenin hayatlarının gerçek yüzünü bir cinayet sonucu görürüz.

3. Mindhunter - Imdb 8.6

1979 yılında geçen dizi, iki FBI ajanını konu alıyor. İki FBI ajanı, hapse atılmış seri katilleri sorgulayarak olayların derinine inmeyi amaçlıyor.

4. Riverdale - Imdb 7.7

Amerikan gençlik dizisi Riverdale, dışarıdan mükemmel gibi görünen küçük bir kasabanın karanlık yüzünü ortaya çıkarıyor.

5. 13 Reasons Why - Imdb 8.3

Jay Asher'in 2007 yılında yazdığı romandan uyarlanan dizide, bir seri başarısızlığın ardından intihar eden öğrenci Hannah Baker'in öyküsü ekranda.

6. Bir Katil Yaratmak (Making A Murderer) - Imdb 8.7

10 yıllık bir süreçte çekilen, belgesel tarzı dizide, yerel adli birimlerin yozlaşmasını ortaya çıkarmaya çalışırken, kendini bir cinayetin şüphelisi olarak bulan Steven Avery'in öyküsünü izliyoruz.

7. The Sinner - Imdb 8.0

Genç bir kadının işlediği acımasız şiddet suçlarından sonra, davanın dedektifi tüm bunların neden yaşandığını anlamak için olayın ve kadının geçmişinin peşine düşer.

8. iZombie - 8.0

Chris Roberson ve Michael Allred'in çizgi romanından esinlenen zombi dizisinde, genç bir tıp öğrencisi zombi olmanın avantajlarını polise yardım etmek için kullanmaktadır.

9. İkiz Tepeler (Twin Peaks) - Imdb 8.8

Orijinali 1990'da yayınlanan serinin devamında, FBI ajanı Dale Cooper'ın maceralarını izliyoruz.

10. The OA - Imdb 7.8

Bilim kurgu, doğa üstü olaylar ve fantastik tarzları bir araya getiren OA; 7 yıl boyunca kayıp olan Prairie Johnson'un tekrar ortaya çıkması ile başlayan bir dizi tuhaf olayı konu alıyor.

11. Westworld - Imdb 8.9

1973'teki filmden esinlenerek çekilen bu dizide, yakın gelecek ve geçmiş bir arada... İnsan algısının zorlandığı bir lunaparkta, robotlar kendilerini insan bilincine yaklaştırmış ve gelen misafirlerin ödemesi gereken bedel çoktan sınırları aşmıştır.

12. Ozark - Imdb 8.3

Bir uyuşturucu çetesiyle kurduğu işler ters gidince, ailesini gizlice Chicago'dan Missouri'ye taşıyan finans danışmanının gerilimli öyküsü anlatılıyor.

13. Wayward Pines - Imdb 7.5

Wayward Pines adlı garip kasabada kayıplara karışmış 2 federal ajanı aramaya gelen gizli servis görevlisinin, buradan canlı çıkamayacağını anlaması pek de uzun sürmez.

14. Bloodline - Imdb 8.1

Hikayemiz 50 yıldır Florida Keys'de aynı evde oturan mutlu, geniş bir ailenin, uzun süre sonra ortaya çıkan oğlu ve geçmişte sakladıkları karanlık sırların ortaya çıkmasıyla başlar.

15. Dark - Imdb 8.7

Almanya'nın bir kasabasında geçen hikayede, ortadan kaybolan 2 küçük çocuk ve 4 ailenin arasındaki ilişkilerin gerçek üstüne çıkması, doğa üstü olayların gerilimiyle harmanlanmış.

16. The Night Of - Imdb 8.6

Tanımadığı bir kadınla bir gece boyunca vakit geçiren adam, sabah kadını bıçaklanarak öldürülmüş şekilde bulur ve cinayetin şüphelisi kendisidir.

17. And Then There Were None - 8.0

Birbirini tanımayan 10 kişi, gizemli bir ev sahibi tarafından bir adaya davet edilir. Misafirler birer birer öldürülür. Peki katil aralarında olabilir mi?

18. CSI: Cyber - Imdb 5.4

FBI siberpsikoloğu olarak cinayetleri aydınlatmaya çalışan dedektif Avery Ryan ve bir CSI klasiği olan cinayetler.

19. Frequency - Imdb 7.6

1996 yılında kaybettiği babası ile, 10 yıl sonra radyo üzerinden iletişim kurabildiğini fark eden polis dedektifi; bunu yaşanacak trajik olayları ön görmek ve durdurmak için kullanacaktır.

20. The Catch - Imdb 7.2

Görevi dolandırıcılıkla başa çıkmak olan özel kadın dedektifin maceralarını izliyoruz.

21. American Vandal - Imdb 8.2

Bir lisede, 27 aracın üzerine penis gibi çizimler yapılarak vandallıkla zarar görmesinin üzerine başlayan bir dizi olayı izliyoruz.

22. Falling Water - Imdb 6.5

Birbirine yabancı 3 kişi, ortak bir rüyanın parçalarını gördüklerini fark ederler. Her biri de kendi hayatlarındaki sorunları çözmenin peşindedir fakat rüyalarındaki parçaları birleştirmek onları bambaşka olayların içine sokacaktır.

23. Somewhere Between - Imdb 6.0

8 yaşındaki kızının nerede, ne zaman ve nasıl öldürüleceğini bilen bir anne onun kaderini değiştirmek istemektedir. Fakat cinayeti kimini işlediğini ve neden işlediğini bilmiyordur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozgur-kurt2

13 Reasons Why mütişdi

ogzdrmz

the oa yı hiç beğenmedim ben i dont know why

ogzdrmz

olm danslı yere gelmemiştim ben ya öyle bi şey mi var

nisa.y

legionu koymamışlar

silapotter

ilk başta stranger things’i görünce bi mutlu oldum da tuhaf şeyler nedir ya?? onun adı stranger things abi düz stranger thigs çevirmeyin şunu

montana-missb

IMDb çeviriyor otomatik olarak sanırım , ondan başlık "tuhaf şeyler " olarak kalmıştır .

gzm-ynklr

The night of heyecanlı tavsiye ederim

Görüş Bildir