Görüş Bildir
Haberler
2 Senenin Ardından Berkin Elvan'ı Vuran Polisin Kimliği Belirlendi

2 Senenin Ardından Berkin Elvan'ı Vuran Polisin Kimliği Belirlendi

Onedio Medya
03.03.2016 - 12:33

Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturmada 2 sene sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi. Polisin önümüzdeki günlerde ifadesi alınacak.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre İstanbul’da Gezi Parkı eylemlerinde biber gazı fişeğinin başına isabet etmesi sonucu can veren Bervin Elvan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada 2 sene sonra gaz bombasını atan polisin kimliği belirlendi. 

Gezi Parkı eylemleri sırasında 16 Haziran 2013’te yapılan müdahalede, Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 11 Mart 2014’te yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada sona gelindi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı memur Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında olay günü bir TOMA’ya monte edilmiş kameranın görüntüleri, incelenmek üzere Jandarma Kriminal Laboratuarı’na gönderilmişti.

Geliştirilmiş tekniklerle incelenen görüntülerde Berkin Elvan’ın vurulduğu bölgede bir komiser ve bir polis memurunun gaz fişeği ateşlediği tespit edilmişti. Yapılan incelemelerde de komiserin atış yaptığı yönün Berkin’in vurulduğu yön olmadığı, ancak polis memurunun Berkin’e doğru atış yaptığı belirlenmişti.

Başka ile tayin olmuş

Başka ile tayin olmuş

Eşgali tespit edilen polis memurunun kimliği bir süredir savcılık tarafından araştırılıyordu. Araştırmasını tamamlayan savcılığın şüpheli polis memurunun kimliğine ulaştığı öğrenildi. Aradan geçen süre içinde başka bir ile tayin olduğu belirlenen polis memurunun önümüzdeki günlerde savcılık tarafından ifadesinin alınacağı öğrenildi. Polisin kimliği ve görev yeri gizli tutuluyor.

Milliyet

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Rahime Köklü

Teröristi öldürdüğü için ceza mı verecekler birde..

ismail askan

hay ağzına sağlık be

Pasif Kullanıcı

Bu töreristciğin haberini daha ne diye veriyorsunuz?Terörist olduğu için kestiler biletini.Çocuksa da çocukluğunu bilsin,gitsin playstation falan oynasın.He... Devamını Gör

Ak Gandalf

Berkin Elvan'ın katili sadece ve sadece gezicilerdir. Eğer bir suçlu arıyorlarsa aynaya baksınlar.