Görüş Bildir
Türk Tarihine Ne Kadar Hakimsin?
Bakalım sen Türk tarihine hakim misin? 15 sorudan en az 10'unu yanıtlarsan bu konuda övünmeye başlayabilirsin demektir. Bilgini test etmeye hazırsan başlayalım!
Hangisinin Bir Post Punk Grubu Olmadığını Bulabilecek misin?
etiket
70'lerin sonlarıyla birlikte, punk rock müziğin yeni bir soluk almaya ve geleneksel bağlarından kopmaya ihtiyacı vardı. Bunun sonucunda avangart yapısıyla o yepyeni sayfa 'post-punk' ile geldi. Sıraladığımız bu gruplardan hangisinin bu akımda yer almadığını bulabilecek misin?
Reklam
Büyük Piyanist Rachmaninov'un Hayatına Ne Kadar Hakimsin?
etiket
Rusya'nın meşhur piyanistlerinden, çağının en büyük virtüözlerinden olan Sergey Vasilyeviç Rahmaninov, 12 tuşa uzanan parmakları kadar, trajik yaşamı ve tutkusuyla da tanındı; müziğiyle de bir devrin son temsilcilerinden oldu. Eğer piyanoya ve klasik besteciliğe de biraz ilgin varsa, bu testi çözmek herkesten çok sana düşüyor!
Reklam
Elvis Bile Yokken: 40'ların En Çok Satan Sanatçısını Bulabilecek misin?
etiket
40'lar, hiç şüphesiz bugün dünyayı kasıp kavuran müzik türlerinin uzağında kalsa da, aslında her şeyin temelinin atıldığı yıllar! 'Rock'n roll'un ilk örnekleri olarak gösterilebilecek şarkıların 20'lerde, 30'larda çıktığını düşünürsek, 40'lı yıllar müzik için pek de eski bir sene değil. Ve hazırsan soruyoruz:
Reklam
Efsane Pop Yıldızlarının İlk Albümlerini Bulabilecek misin?
etiket
İlk albüm, yani debut albüm, bir şarkı yazarının ilk göz ağrısı olarak kariyerinde önemli bir yer tutuyor. Birçoğumuz da sevdiğimiz sanatçıların ilk albümlerini güzellerken buluruz kendimizi. Aşağıdaki sanatçıları da bir şekilde seveceğini umuyor, ilk albümler testimizle seni baş başa bırakıyoruz!
Reklam
80'lerin En Çok Satan Sanatçısını Bulabilecek misin?
etiket
Tüm ışıltısıyla 80'ler müziğini bir kez daha hatırla! Bu döneme damgasını vurmuş, ve tabii epey bir satış başarısı göstermiş sanatçıları listemizde topladık ve bir atış yapmanı istiyoruz: En çok satışa ulaşmış 80'ler yıldızını bulabilecek misin?
Reklam
The Smiths'in Kısa Serüvenine Ne Kadar Hakimsin?
etiket
80'lerin en önemli gruplarından biri olup kendinden sonra gelenleri etkileme konusunda ayrı bir yere sahip The Smiths hakkındaki testimiz seninle! Grup hakkındaki bilgilerini sınamak istiyorsan ne duruyoruz, hemen başlayalım!
Nu Metalin Köklerinden: Hangi Korn Üyesisin?
etiket
Korn, 90'ların sonunda bazılarımızın çocukluğuna ve ilk gençlik yıllarına büyük etki etmiş, kendine özgü bir sound oluşturma güçlüğünü rahatlıkla aşarak adeta bir genre yaratmıştı. Şimdi nu-metal adını verdiğimiz bu türün en büyük temsilcisinin her üyesi ayrı bir ikon! Hangi Korn üyesi olduğunu görmek için testimizi tamamlaman yeterli!
Reklam
  • 3