Görüş Bildir
Haberler
Zihinsel Engelli Çocuk Ailesi Tarafından Ayağından İple Sokağa Bağlandı

Zihinsel Engelli Çocuk Ailesi Tarafından Ayağından İple Sokağa Bağlandı

Onedio Medya
18.02.2016 - 20:00

Şanlıurfa Siverek'te zihinsel engelli bir çocuğun ailesi tarafından ayağından iple kapı önüne bağlanması tepki topladı. Medyaya yansıyan olay sonrası açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı engelli çocuğun kayıp olduğunu bildirdi. Bakanlık, üvey annesi, babası ve kardeşleriyle yaşayan çocuğun bulunduğunda koruma altına alınacağını açıkladı.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Şanlıurfa Siverek'te Suriyeli oldukları belirtilen aile, yaramazlık yaptığı gerekçesiyle 9 yaşındaki erkek çocuğunu sol ayağından pencerenin korkuluklarına bağladı. 

Kaldırım üzerinde ayağından bağlı halde çığlık atan küçük çocuğu gören çevredeki vatandaşlar aileye tepki göstererek, çocuğu içeri almalarını istedi.

Çocuklarının zihinsel engelli olduğu için yaramazlık yapıp söz dinlemediğini söyleyen kadın, vatandaşların tepkisini bir kat daha arttırdı.

9 yaşındaki çocuk bağlı olduğu ipten vatandaşlar tarafından kurtarılarak ailesine zorla teslim edildi. Vatandaşlar daha sonra kendi aralarında topladıkları bir miktar parayı da aileye vererek çocuğun ihtiyaçları için kullanılmasını istedi.

Bakanlık çocuğun kayıp olduğunu açıkladı

Bakanlık çocuğun kayıp olduğunu açıkladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada şöyle denildi:

'Bugün bazı gazete ve televizyonlarda yer alan Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Suriyeli engelli bir gencin ailesi tarafından işkenceye maruz kaldığına dair haberlere ilişkin olarak yapılan ilk incelemede, Engelli S.M'nin Suriye'deki iç savaş nedeniyle ailesi ile birlikte ülkemize göç ettiği ve Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yerleşik olduğu, söz konusu S.M'nin zihinsel rahatsızlığı olduğu ve üvey annesi, babası ve kardeşleriyle yaşadığı, S.M'nin halen kayıp olduğu ve jandarma-polis tarafından arama faaliyetlerinin devam ettiği tespit edilmiştir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Şanlıurfa İl Müdürlüğü yetkilileri, çocuğun bulunmasını müteakip koruma altına alınması ve Bakanlık bünyesindeki uygun bir kuruluşa yerleştirilmesi için gerekli çalışmaları başlatmıştır.'

İHA ve DHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Gürkan

haberin başlığı zihinsel engelli aile cocuğu sokağa baladı olmalıyı

Alla Yo

öyle yapmışlar şu anda önceden neydi ki başlık?

tatlış penguen

çocuğu öldürmüş olmasınlar bunlar

Deneri

Ailesi zihinsel engelli olmasin?? Baslik yanlis.